Montáž autorádia a "opačne" svietiaca kontrolka ?

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
yak
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 10, 2012 11:25

Montáž autorádia a "opačne" svietiaca kontrolka ?

Příspěvek od yak »

Mám Daewoo Nubira 1.6 benzín, 1997 hatchback. Montoval som nové autorádio. Trochu som sa bál, že bude problém s prípojkami, ale nebol. Po vybratí starého rádia som našiel na kábloch priamo nabastlené ISO konektory. Zrejme to tak kedysi urobil už technik v servise.

Pripojil som pokusne rádio na ISO konektory a anténu, dal som kľúčik do polohy ACC a rádio bez problémov
naskočilo, hralo, ladilo stanice.

Rádio som odpojil, pretože som potreboval ešte skočiť preč z garáže po nové skrutky na primontovanie k
palubnej doske a káble s konektormi nechal trčať cez noc z palubnej dosky.

Rádio som zapojil opäť ráno s tým, že už ho len napevno primontujem. Po zapojení mi však teraz rádio vôbec nezapne,
navyše neustále svieti na palubnej doske kontrolka otvoreného zadného kufra. Keď je kufor otvorený, kontrolka prestane
svietiť, čiže zrazu to svieti presne opačne. Svieti to aj keď je všetko vypnuté a auto je zamknuté a parkuje.

Vedel by ma niekto prosím navigovať, kde by mohol byť problém?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž autorádia a "opačne" svietiaca kontrolka ?

Příspěvek od Arendal »

Mrkni se do manualu - elektriky, kde by mohl byt problem.

Manual si muzes stahnout dle odkazu zde na foru:
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... 8&start=60


Ale jinak docela zajimavy stavy :P
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
yak
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 10, 2012 11:25

Re: Montáž autorádia a "opačne" svietiaca kontrolka ?

Příspěvek od yak »

Ďakujem, pozriem. Zatiaľ som zistil toľko, že sa odpálili dve poistky, jedna priamo na rádiu a druhá v poistkovej skrinke pri vodičových dverách. Mal som v zálohe len jednu. Vymenil som prepálenú poistku pre rádio pri vodičových dverách a kontrolka
pre otvorenie zadného kufra už sa správa normálne.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž autorádia a "opačne" svietiaca kontrolka ?

Příspěvek od palikx »

:D
na takoveto akce ma kolega z prace super hlasku-nemel tvuj deda na prilbe 2 blesky? :D
ale obcas se povedou neuveritelne veci.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
yak
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 10, 2012 11:25

Re: Montáž autorádia a "opačne" svietiaca kontrolka ?

Příspěvek od yak »

Celú záležitosť sa mi podarilo uzavrieť a tak myslím, že nezaškodí, ak celú príhodu popíšem, možno
to nakoniec bude pre niekoho užitočné.

Rádio pri montáži vyhadzovalo poistky (pri dverách poistku pre rádio) aj vlastnú poistku (priamo na
rádiu). Nevedel som, či je problém v mojej montáži, tak som to ho dal namontovať servisu. Tam mi
technik, po ktorom v aute zostal akurát alkoholovo-spotene-cigaretový smrad, povedal, že "je to vadné
rádio, vyráža poistky, treba ho reklamovať".

Pretože reklamácie sú dlhé a otravné, rozhodol som sa rádio namontovať sám ešte raz, pričom som si
všimol zaujímavú vec. Priskrutkovaním rádia k montážnemu rámu pre Nubiru som skrutkou trafil akurát
odrušovaciu cievku na zdroji vo vnútri rádia, ktorú som tak premostil s rámom rádia (zem), čo
pochopiteľne spôsobilo skrat. Prehodil som skrutky na miesta, kde sa ničoho nedotýkajú a voila, všetko
funguje ako má.

Takže odporúčam: 1) spoliehať sa sám na seba, 2) dať si pozor, kam do rádia šróbujete skrutky :)
Uživatelský avatar
koniQ
Příspěvky: 309
Registrován: stř led 14, 2009 17:42
Bydliště: Most pri Bratislave, okr. Senec (4km do BA, 17 km do SC) pakáreň

Re: Montáž autorádia a "opačne" svietiaca kontrolka ?

Příspěvek od koniQ »

a to na radiu a na liste neboli diery? :) alebo si si spravil vlastne? :)
Chevrolet Orlando white 1.8 LTZ, ALU 225/50R17, nove od 9/2011, kúpene 11/14 pri 69 000 km, od 72 000 km LPG Tartarini, 54 L nadrz, 3/17 125 000 km

blue Nubirka S 1.6 16V ,r.v.: 1997, bez klimy a ABS, LPG - Tartarini, od 15.3.2017 odpočíva vrakovisku v Bernolakove 330 000 km.
yak
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 10, 2012 11:25

Re: Montáž autorádia a "opačne" svietiaca kontrolka ?

Příspěvek od yak »

Diery tam boli, skrutky som pouzil vlastne, lebo tie v baleni neboli.. Akurat som bol tak sikovny, ze som sa skrutkou trafil prave do tej cievky. (asi 1cm dlha skrutka, vyrobcom odporucane boli < 6 mm.)
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž autorádia a "opačne" svietiaca kontrolka ?

Příspěvek od alvin »

Ja som nemusel nič priskrutkovávať,rádio dokonca sadlo do pôvodnej objímky po predošlom rádiu Pioneer 1600 DEH,ktoré mi ukradli
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“