Výměna vnější manžety homokinetického kloubu

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Výměna vnější manžety homokinetického kloubu

Příspěvek od paTaNiNho »

Znovu k Vám přicházím s dotazem, na jedno auto až moc, ale předem všem děkuji za ochotu.
Dnes při kontrole úplně jiného záměru jsem zjistil, že mám celou manžetu a okolí levého kola od vazelíny. A po očištění jsem narazil na mírné proříznutí této gumy (manžety). Jedná se o manžetu blíže kolu, tedy vnější.
Ptám se jako obvykle, nevíte, jak je to s její výměnou? (postup). . .prozatím jsme to zalepili silikonem (něco do koupelen, až do -40°C), teď mi to usychá, ale počítám, že to nevydrží, manžeta není vyloženě prasklá, je jen v jednou místě mírně proříznutá a byla ta i malá dírka.
Jak to vidíte s kvalitou u CZdrafel? Je jich tam víc, tak kterou koupit? Děkuji. . .
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Výměna vnější manžety homokinetického kloubu

Příspěvek od ppp »

Ja osobne by som bral taku, co ma najviac zahybov. Mensie namahanie = dlhsia vydrz.
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vnější manžety homokinetického kloubu

Příspěvek od paTaNiNho »

Rád bych ji zakoupil na CZdrafel (http://www.czdrafel.cz/lanos-c7?q=man%C5%BEeta ), ale mají tam jen dva druhy, ale ten jeden je asi jen kvůli tomu, že tam je navíc vazelína, jen si nedokážu vysvětlit, proč by to bylo tak drahé. . .
uvidíme. . .jinak nevíte někdo tedy ten postup výměny vnější manžety?
. . .děkuji
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Výměna vnější manžety homokinetického kloubu

Příspěvek od ppp »

Ja som kupil uz davnejsie nejaku manzetu z krce, ta mala 5 alebo 6 zahybov.
http://www.autodilykrc.cz/eshop/daewoo/ ... hledej=man#
Vnutorne nie su tak namahane ako vonkajsie, a v krci maju viac zahybov aspon podla fotiek. Co sa tyka kvality materialu to netusim, to sa da zistit jedine prevadzkou. Ale origo maju vela zahybov. A neorigo s par zahybmi na otcovej nubire su takmer derave.
S postupom sa inspirujem tu:
http://www.kadett.cz/technika/manzety.htm
Bezny
Příspěvky: 23
Registrován: pát dub 22, 2011 10:32

Re: Výměna vnější manžety homokinetického kloubu

Příspěvek od Bezny »

paTaNiNho píše:Rád bych ji zakoupil na CZdrafel (http://www.czdrafel.cz/lanos-c7?q=man%C5%BEeta ), ale mají tam jen dva druhy, ale ten jeden je asi jen kvůli tomu, že tam je navíc vazelína, jen si nedokážu vysvětlit, proč by to bylo tak drahé. . .
uvidíme. . .jinak nevíte někdo tedy ten postup výměny vnější manžety?
. . .děkuji
U té levnější je na konci názvu napsáno OEM. Takže druhovýroba. Já radši kupuju originální díly, pokud jsou k mání.
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vnější manžety homokinetického kloubu

Příspěvek od paTaNiNho »

Ano, o neoriginálních dílech jsem byl již dnes poučen, děkuji za připomenutí. . .
. . .jen dotazem, narazil jsem na manžetu, tzv. přetahovací, viz. http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... LVrW9xcw==
Nevíte, jak to funguje u ní? Na připadný postup výměny stále čekám, ale za ostatní info děkuji. . .všem
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vnější manžety homokinetického kloubu

Příspěvek od paTaNiNho »

tak již jsem něco o tom Boot-slideru viděl na youtube, bylo by to pěkné a jednoduché to mít, ale asi mi nezbývá nic, než "standartní" způsob, proto čekám na jakoukoliv radu. . .
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vnější manžety homokinetického kloubu

Příspěvek od palikx »

tady se ale uz urcite x krat popisovalo jak menit kloub nebo manzetu.
je to na vsech autech stejny.
povolit poloosu ,sendat kolo ,povolit spodni cep z tehlice ,vyrazit ho z tehlice ale nechat na rameni,vyklonit tehlici tak aby se poloosa dala vytahnout z naboje.
dal se musi odrezat stara manzeta otrit vazelina u kloubu a najit perova pojistka.ta se musi segrovkami roztahnout -jde to hoodne blbe-a kdyz se to povede tak se kloub stahne .pak uz se jen natahne nova manzeta napni vazelinou zapaskuje na hrideli nasadi a naklepne se zpet kloub a zapaskuje druhy konec manzety na kloubu.a vse zpet.sranda na pul hodiny a od vazeliny bude uplne vsecko -nejspinavejsi prace co znam.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
martinak
Příspěvky: 76
Registrován: sob říj 23, 2010 10:02
Bydliště: Bystřec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vnější manžety homokinetického kloubu

Příspěvek od martinak »

Jo taky jsem to uz delal nejvic me stvala ta mala segerovka..vsechno zajebany jak prase,nebyla to snad vazelina ale cerna ridka sracka:Dja koupil tenkrat ten z krc za 600 bez abs a zatim pohoda,stejne mrte dilu delaj polaci,nejsem blazen abych kupoval do toho vraku nejakej origos za nekolik tísic!
M@rtinak
Daewoo Lanos 1.5 8v 63kw
1997
202000 km
litaky R15 195/50 Barum
Odpovědět

Zpět na „LANOS“