žárovky Cruze

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

žárovky Cruze

Příspěvek od Franta P. »

Zdravím. prosim Vás kolegové co má Cruze za typ žárovek v předních mlhovkách? vypadají jako h7 ale to nebudou. a jak se mění? chtěl bych osadit osram night breaker plus.
dále co je za typ v zadních blinkrech. tam je taková veliká celoskleněnka.

dále chtěl bych osadit diodami vnitřní osvětlení interiéru na spropnici. nevíte co je za žárovky v čtečkách a v hlavní lampičce? a hlavně jak se to mění? nechci tam pokusem hned něco zkur.....
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Reklama
 

Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: žárovky Cruze

Příspěvek od tomask »

Franto v mlhovkách jsou H11, při výměně musíš sundat zespodu auta plastový kryt.
Pak se tam rukou dostaneš je to kousek na těsno ale dá se. Pak stačí uchopit žarovku a otočit do strany (už nevím do které :D ) vytáhnou s mlhovky a odpojit žárovku a vyměnit. Stejný postup naspátek.
Co je v zadních blinkrech nevím tipoval bych P21W 12V ale možná se pletu tam jsem je ještě neměnil.
Interiery myslím jsou tý samé jako v osvětlení spz-ky, s paticí T10 12V, stačí nožem s boku vyloupnout krytku a vymenit, krytka je jenom zacvaknutá.
Tak hodně štěstí při výměně :PP:
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: žárovky Cruze

Příspěvek od Franta P. »

H11 to je super. protože sem na skle mlhovky vyčetl H8 a ty se v nightbrakeru nedělají.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: žárovky Cruze

Příspěvek od tomask »

H8 ??? koukal jsem že jsou s H11 podobné, já kupoval myslím tyhle
http://tuning.autodoplnky.cz/tuning-zar ... -s22733303
Ale až budu u auta tak se podívám co jsem vlastně měnil, už je to dlouho a už si přesně nepamatuji.
Kousek si mě zmatl s tima H8 :D
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: žárovky Cruze

Příspěvek od Franta P. »

No fakt dole na skle je H8 jojo jsou podobné.
jinak díky, stropní osvětlení už osazeno bílejma SMD LEDkami. :-) ale lépe to jde když dloubeš ty delší hrany. ;)
no k těm blinkrum ve předu jsou klasické 21W žluté s kovovou paticí. ty v diademu prodávají ty už mám, ale vzadu jsou žluté normálně celoskleněné něco jako do parkovaček ale o hódně větší a ty v diademu asi neseženu. a vyvyklat to zadní světlo když mrzne to je něco pro prsty:-) :-) :-)
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
Renji
Příspěvky: 40
Registrován: pon kvě 16, 2011 09:41
Bydliště: Olomouc

Re: žárovky Cruze

Příspěvek od Renji »

Dnes objednávám http://tuning.autodoplnky.cz/zarovky-ph ... s168203822 . Doufám, že budou OK. Četl jsem dost kladných názorů. V balení by měly být i parkovačky tak si nebudu kazit efekt.
Chevrolet Cruze 1.8LTZ WTCC RedVelvet + Navi + Kožené čalounění v cihlové barvě, K&N filtr
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: žárovky Cruze

Příspěvek od Franta P. »

Ty sem měl na Nexii a dovolim si říct že nic moc. po krátké době jedna praskla a bělejší světlo než tyhle dělají Osram Cool Blue
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: žárovky Cruze

Příspěvek od Dannik91 »

Jako první jsem koupil Osram Cool Blue a nebyl jsem s nimi moc spokojen, po týdnu jsem si koupil Philips BlueVision (na základě kladného hodnocení na foru) a jsme s nimi zatím velice spokojen. Ale je to věc názoru, každému může vyhovovat něco jiného. Modrá parkovačka v balení rozdíl opravdu udělala ale před týdnem jsem koupil 13LED/3SMD bílou a to se prostě nedá srovnat.. Do budoucna uvažuji o předělání na xenony.
Jinak zprvu jsem byl také na vše hrozně opatrný ale nesmíš se toho bát na vše musíš prostě použít sílu ;) (u vnitřího osvětlení jsem se také bál ale pak jsem tam vrazil šroubovák a šlo to samo)

V současné době řeším stejný problém a to je výměna mlhovek! už jsem koukal pod auto a snad to pujde no (je tam nějaký hvězdicový šroub) ale prý stačí jen odšroubovat vždy jen kousek a vyndáš to.. nemusíš sundavat celý spodní kryt. Zítra to chci hodit na hever a konečně se tam podívat protože každý tvrdí něco jiného a sám něvím co mám koupit jestli žárovku H8 nebo H11 .. řešil jsem tu až jak tady tak jsem koukal i na nějaká "nečeská" fora a tam někdo napsal, že pro evropu to jsou H8 ale rusáci tam maj H11..
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
Uživatelský avatar
SERGEJ_3
Příspěvky: 1145
Registrován: sob pro 04, 2010 19:30
Bydliště: Ostravský gang

Re: žárovky Cruze

Příspěvek od SERGEJ_3 »

xenony do original parabol nedavej, to je nejvetsi hnusarna co muze byt, kdyz uz tak kup aspon svetla s cockou jako ja a mas po problemu, ale v parabole to je masakr kdyz ti s tim nekdo vecer zasviti do xichtu :mrgreen:

jinak urcite tam budes mit H8 a fakt je vymena za 10min prace...
Chevrolet CRUZE 2.0 Černá Carbon, 19" GMP NINJA, filtr KN + chip, st.podvozek WEITEC HICON GT, přední světla Audi, zadní světla MB E class, fólie 5%, DVD rádio.

Prodám : pružiny H&R -30mm

www.chevy.tym.cz
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: žárovky Cruze

Příspěvek od Dannik91 »

:D .. já to předělaný viděl jenom přes den, mi to ukazoval nějaký chlap v servisu, když jsem tam byl kvůli diodám do blinkrů.. ale večer je to teda masakr jo? :D .. no tak s čočkou vypadaj určitě i líp ale co tady seženu? maximálně na ebay.. nebo kde si je ty kupoval?? hlavně to už je trochu i jiná investice..

Na žárovky do mlhovek jdu teď ;)
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
Uživatelský avatar
SERGEJ_3
Příspěvky: 1145
Registrován: sob pro 04, 2010 19:30
Bydliště: Ostravský gang

Re: žárovky Cruze

Příspěvek od SERGEJ_3 »

investice to je ale bohuzel bud je chces nebo ne :mrgreen: ja je kupoval z ameriky pres ebay...a jak rikam, ja jak takhle potkavam lidi tak zapnu zase vepredu vse co mam ja, a myslim ze ted s novyma svetlama dostane ten clovek poradnou sadu... bixenony + xenony v mlhovkach ho poradne oslepi :lol:
Chevrolet CRUZE 2.0 Černá Carbon, 19" GMP NINJA, filtr KN + chip, st.podvozek WEITEC HICON GT, přední světla Audi, zadní světla MB E class, fólie 5%, DVD rádio.

Prodám : pružiny H&R -30mm

www.chevy.tym.cz
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: žárovky Cruze

Příspěvek od Dannik91 »

tak ono i kolikrát origoš xenony na blbý Octavii docela slušně oslňujou.. soudruzi to montují nějak prapodivně :D ... no na ebay seženeš holt všechno :D akorát nevim jak je to s tou homologací a hlavně já nesmím dokud neni auto moje do něho zasahovat..
Jinak kdy je tam hodíš ty? fakt mě zajímá jak to bude vypadat.. hlavně ten difuzor se mi ukrutně líbil. A zadní si objednal jaký? Já na toho svýho Hatche neseženu nic ani na ebay, tak jsem tam hodil aspoň tu diodovou hvězdu a vypadá to fakt dobře.. ted ještě řešim výměnu všech směrových světel.. díky malému odběru musim do toho vložit odpory a oranžových diod se taky moc nedělá, takže to bude stát 2litry a to mě stálo tónování oken :D
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
Uživatelský avatar
SERGEJ_3
Příspěvky: 1145
Registrován: sob pro 04, 2010 19:30
Bydliště: Ostravský gang

Re: žárovky Cruze

Příspěvek od SERGEJ_3 »

ja uz tam mam svetla i dufuzor, mrkni na muj topic do Vase auta -i
Chevrolet CRUZE 2.0 Černá Carbon, 19" GMP NINJA, filtr KN + chip, st.podvozek WEITEC HICON GT, přední světla Audi, zadní světla MB E class, fólie 5%, DVD rádio.

Prodám : pružiny H&R -30mm

www.chevy.tym.cz
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: žárovky Cruze

Příspěvek od Dannik91 »

Já už jsem tam zabrousil včera večer.. málem jsem se po*ral :DDDD .. je to fakt libovka.. hele ty máš přední RZ přímo na blatníku nebo tam máš takovou tu plastovou srágoru?
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: žárovky Cruze

Příspěvek od Franta P. »

Já mám v hlavních světlech Osram Night Breaker Plus a po týdnu mi praskla jedno dálkové vlákno. jestli svítily půl hodiny celkem ty dálkové. A prej pluska vydrží víc než generace před. To jo.
No právě chci ty nightbrakery i do mlhovek ale nedělaj H8 ale H11 tak mě moc zajímá jestli tam jde i H11 ta žárovka vypadá stejně.

Xenony do těhle parabol nedávej. to je prasána sežeň si aspon čočkové světla když už nic. A taky pokutka možná,:-) Ale cruze svítí nádherně tak si myslim že xenony jsou zbytečné.
Podmínky xenonu. Xenon paraboly s ozn. DC, Nebo HC DC, automat. naklápění světel, tlakové ostřikovače. ;)
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“