slabé kúrenie:

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

rado7650
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 10, 2009 21:39

slabé kúrenie:

Příspěvek od rado7650 »

Vie mi niekto poradiť ako zlepšiť kúrenie na lanose?Vyčistiť radiátor,ako ho vyčistiť a ako sa k nemu dostať?Keď porovnám kúrenie napr. na felícii tak to je 100-k jednej...
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: slabé kúrenie:

Příspěvek od palikx »

nejdriv zkontrolovat klapky v topeni jestli se preklapi-casto vubec nechodi
a pokud jsou ok
tak radiator
vyplachnout vodou pokud je ucpany -pokud se to nezlepsi vymenit
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: slabé kúrenie:

Příspěvek od mino22 »

Dlho ti trva nez zacne kurit , alebo aj po zohriati motora je to slabe ? Mne kuri normalne a to mam podozrenie na vadny termostat .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
undertaker007
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 10, 2011 16:28
Kontaktovat uživatele:

Re: slabé kúrenie:

Příspěvek od undertaker007 »

Ja mám tiež dojem, že mi Lanos slabo kúri...
Ale treba uviesť podrobnosti:
Keď už kúriť začne, tak je to fajn. Lenže to musí byť trasa asi nad 15km...
Pretože mu podľa mňa veľmi dlho trvá, kým kúriť začne...
Ja kúrenie používam tak, že počkám, kým sa zohreje motor, keď je ručička teploty chladiacej kvapaliny motora na jej bežnej polohe, pustím kúrenie na plno. A nič sa nedeje. Postupne začne ísť veľmi mierne teplý vzduch a tak za 7 minút to začne kúriť.
Ale aj keď to už aj začne kúriť, je to vcelku o poriadny kus slabšie, ako keď na ocovom naftovom Fiate pustím kúrenie.
A na Lanose v podstate inú, ako maximálnu polohu kúrenia nepoužijem... :/
Keby som tušil, čo s tým, tak to urobím....
Daewoo Lanos 1998 1.6 DOHC, stupeň výbavy SX (fullka) | Žilina, Slovensko
spotreba: od 6,78 (leto, šetrná jazda) do 8,67 (zima, veľmi agresívna jazda).
Spotreba meraná Programom Quick Moto štýlom plná nádrž - plná nádrž (nikdy som inak, ako plnú netankoval)
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: slabé kúrenie:

Příspěvek od mino22 »

Mate niekde problem . Ja mam kurenie v poriadku, v aute je teplo . A to po zakureni ovladac kurenia stahujem , nieje otvoreny naplno .Nechce sa mi pozriet do knihy, ale neda sa pozriet aka je teplota hadic na vstupe a vystupe do radiatora ? - nie chladica. Lebo ak nekoluje voda radiatorom , ze je upchaty , tak jedna bude tepla a druha studena . A vtedy bude fakt radiator upchaty . Tu sa niekde uz pisalo , ze niekto prefukoval kompresorom radiator a vytlacilo mu nejaku spinu alebo ostava v radiatore vzduch . Zvykol som tiez na zimu davat pred chladic karton .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: slabé kúrenie:

Příspěvek od Blue Lanos »

Ja som tam karton tiez par krat mal ale zeby som spozoroval nejaky rozdiel sa neda povedat. Ak je dobry termostat tak asi karton moc velky vplyv mat nebude :roll: :oops:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
undertaker007
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 10, 2011 16:28
Kontaktovat uživatele:

Re: slabé kúrenie:

Příspěvek od undertaker007 »

Keďže je vonku zima a chcel by som mať v aute čo najrýchlejšie teplo, idem meniť termostat.

Nie je to len taký výstrel do tmy.
Dnes som totiž urobil skúšku a to takto.
Vonkajšia teplota bola 5.0°C. Naštartoval som, prešiel som vzdialenosť dlhú 1.2km, pričom som to maximálne šetril, otáčky neprekročili 2000ot. a rýchlosť nepresiahla 40km/h. Hneď po odstavení som motor vypol, otvoril kapotu.
Výfukové potrubie bolo logicky teplé, avšak nie horúce, mohlo mať odhadom do 40°C.
A potrubie, v ktorom je termostat bolo na celej svojej dĺžke veľmi mierne teplé.

Po návrate domov (ďaľší 1.2km, taktiež šetrno) bola táto trubka ešte o kúsoček teplejšia, a teplejší bol už aj chladič. Teplomer na palubáku ukazoval ledva prvú čiarku.

Termostat ma bude stáť 5,87€, tesnenia 0,47€ a 0,43€, podľa mňa domček meniť netreba. Myslím si, že to zvládnem aj sám doma pred panelákom.
Snáď sa do toho pustím čo najskôr, v prípade výmeny dám vedieť, ako som dopadol....
Daewoo Lanos 1998 1.6 DOHC, stupeň výbavy SX (fullka) | Žilina, Slovensko
spotreba: od 6,78 (leto, šetrná jazda) do 8,67 (zima, veľmi agresívna jazda).
Spotreba meraná Programom Quick Moto štýlom plná nádrž - plná nádrž (nikdy som inak, ako plnú netankoval)
Uživatelský avatar
bobko181
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 15, 2012 13:51

Re: slabé kúrenie:

Příspěvek od bobko181 »

Caute. Mam 1.5 63kW bez klimy sedan 98 r.v. a mam presne ten isty problem. Nie a nie kurit a radiator taky horuci, ze clovek by sa na nom aj popalil. Ked stojim tak kury celkom obstojne ale ako nahle sa pohnem tak katastrofa. nehovorim, ze mrznem ale bez bundy by som tam urcite za jazdy nesedel. chybu uz hladam od jeho kupy. Ventilator som ako tak dal dokopy lebo to fukalo zo vsade len nie s kade malo. tak vsetko som pretesnil ale aj tak nic moc. Ked som isiel pred tyzdnom do CR a podtatrami -20 tak to nekurilo ani tolko ako obvikle t.j.nijak. :( :( :( Uz vazne neviem co mam vymenit. Radiator mam novy lebo stary tiekol, termostat je v poriadku a tiez je novy (uprimnu sustrast prijeho domacej vymene). jedine co ma este stve je, ze tie klapky pod paluboukou s ktorymi ovladam prudenie vzduchu sa mi stale zasekuju a nefunguju ako by mali. Mam aj pred chladicom karton ale ziadna vyrazna zmena v topeni nenastala. Tu uz ostava len asi kupit daco new a pokoj na 4 roky. :idea:
undertaker007
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 10, 2011 16:28
Kontaktovat uživatele:

Re: slabé kúrenie:

Příspěvek od undertaker007 »

Myslím si, že domáca výmena nie je náročná, ako som z tvojej správy vytušil.
Podľa mňa je to úplne jednoduché, čo sa týka motoru 1.6 DOHC.

Práve som to totiž chcel spáchať, narazil som však na problém a to, že ja som sa naň fyzicky predtým nepozrel... ...a objednal som len termostat....
Ale mne tam už ktosi v minulosti jebol ten nový celoplastový typ (facepalm)
Takže som v totálnej prdeli, voda vypustená, termostat vybratý a teraz od nervou neviem, čo idem robiť...

Zatiaľ sa majte - po výmene dám vedieť, či sa kúrenie zlepšilo....

P.S.: autor predo mnou, píšeš, že radiátor je horúci - kde je? Kde ho mám hmatať? :)
Daewoo Lanos 1998 1.6 DOHC, stupeň výbavy SX (fullka) | Žilina, Slovensko
spotreba: od 6,78 (leto, šetrná jazda) do 8,67 (zima, veľmi agresívna jazda).
Spotreba meraná Programom Quick Moto štýlom plná nádrž - plná nádrž (nikdy som inak, ako plnú netankoval)
Uživatelský avatar
bobko181
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 15, 2012 13:51

Re: slabé kúrenie:

Příspěvek od bobko181 »

Ono to podstate nieje nijak extra zložité vymeniť termostat len aspoň na mojom je tak blbo, že konec. U mojho totiž zavadza kryt rozvodov ale stačí nejaké páčidlo alebo dlhý šrubovák a pojde to.:D po ďalšie neviem čo by sa stalo kórejcom keby dali o 2 mm kratšie šruby. Mám ich príliš dlhé a dosť problematicky sa vyberajú.
Hm.....čo by som ti poradil? Poskladaj to bez termostatu a kým nezoženieš originál tak budeš chodiť bez neho. Akurát sa ti trošku dlhšie bude zohrievať motor ale inak sa dá jazdiť aj bez neho. Napr. škoda 120 atd. tam to bola asi choroba, že práve v lete sa stále zasekával.
undertaker007
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 10, 2011 16:28
Kontaktovat uživatele:

Re: slabé kúrenie:

Příspěvek od undertaker007 »

Tak, auto doteraz bez vody a termostatu, ale práve mi kuriér doniesol balíček.
Tento termostat, aj ten predtým, aj kopa iných dielov predtým išli z Carmaxu.

Otvorím škatuľku a tam objednaný termostat, objednané tesnenie a neobjednané modré pero. :)
Obrázek

Zajtra nahodím, nalejem vodu, hádam samoodvzdušňovací ventil stále funguje :D dolejem vodu a hádam sa konečne budem môcť previesť autom :D
Potom dám vedieť, či sa kúrenie zlepšilo....
Daewoo Lanos 1998 1.6 DOHC, stupeň výbavy SX (fullka) | Žilina, Slovensko
spotreba: od 6,78 (leto, šetrná jazda) do 8,67 (zima, veľmi agresívna jazda).
Spotreba meraná Programom Quick Moto štýlom plná nádrž - plná nádrž (nikdy som inak, ako plnú netankoval)
Uživatelský avatar
bobko181
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 15, 2012 13:51

Re: slabé kúrenie:

Příspěvek od bobko181 »

Určite sa lepši ale nečakaj, že budeš sedieť v aute v trenírkach:D
Ešte ma napadlo,že čo by sa stalo keby som hadice do radiátora zapojil opačne, že tú z ľava by som dal na pravú stravu a s prava na ľavú. Ale asi žiadny efekt to mať nebude len voda cez radiátor pojde naopak ale za pokus to stojí. Či?
A zaujímavé, že Daewoo nemá na kúrení nič také ako ventil. Aspoň ja nemám čo sa švšetci kolo mna čudujú.
undertaker007
Příspěvky: 17
Registrován: stř srp 10, 2011 16:28
Kontaktovat uživatele:

Re: slabé kúrenie:

Příspěvek od undertaker007 »

No, dnes okolo jedenástej som ukončil výmenu.

Na moje obrovské prekvapenie je zmena brutálne cítiť: na voľnobehu na parkovisku sa pri vonkajšej teplote 5.8°C zohrial na pracovnú teplotu (ručička teplomera v strede) za približne 6 minút.
A Kúrenie? Keď ho dám naplno, môžem skľudom v aute sedieť v trenírkach... ....predtým som inú, ako maximálnu polohu nepoužíval, teraz to mám tak v druhej tretine....

Som spokojný, stálo to za to (aj s tou komplikáciou) :)
Daewoo Lanos 1998 1.6 DOHC, stupeň výbavy SX (fullka) | Žilina, Slovensko
spotreba: od 6,78 (leto, šetrná jazda) do 8,67 (zima, veľmi agresívna jazda).
Spotreba meraná Programom Quick Moto štýlom plná nádrž - plná nádrž (nikdy som inak, ako plnú netankoval)
Uživatelský avatar
bobko181
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 15, 2012 13:51

Re: slabé kúrenie:

Příspěvek od bobko181 »

No tak potom super ked ti to ide. V mojom by si tak asi nesedel.:D Fakt netušim v čom je chyba. Novy termostat, radiator všetko fasa a ide mi vlažny vzduch. ked si dam vnutorny okruh vzduchu je to lepsie ale ziadna slava a to este mam aj karton pred chladičom. a uplne najlepsie topy ked stojim.:)
Uživatelský avatar
davac24
Příspěvky: 111
Registrován: pát říj 26, 2012 09:59

Re: slabé kúrenie:

Příspěvek od davac24 »

treba vymenit spolujazdkynu 8) to bude potom kurenie :D
cruze sedan 1,8 ltz 2013
------------------------
fabia 1,4 tdi
------------------------
peugeot 206 1,1i
------------------------
lada 2107
Odpovědět

Zpět na „LANOS“