Prasklá levá tyčka stabilizátoru + vrzání zadní nápravy

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Prasklá levá tyčka stabilizátoru + vrzání zadní nápravy

Příspěvek od paTaNiNho »

Zdravím všechny, kteří narazí na můj "další" problém a třeba se i přidají k jeho řešení. . .
Před 14ti dny, jsem v servise nechal vyměnit celou klínovou soustavu + vodní čerpadlo, ale když mi mechanik auto s úsměvem předával, tak mi oznámil, že přišel na nový problém a tou je právě zmiňovaná levá prasklá tyčka stabilizátoru, která mi při přejetí nerovnosti bouchala do poloosy a ať se s ním brzy domluvím o její výměně, bohužel jsem auto teď hojně potřeboval, tak jsem to nechal až do té chvíle, kdy se mi tyčka zaklínila a celou dobu drhla do poloosy, i hned jsem navštívil servis, kde mi ji odřízli a až do dneška jezdím bez ní. Chci se zeptat, zda-li bych já, jako vzručný laik, dokázal tyčku nasadit sám a zda-li k tomu jsou nějaké speciální úkony? (např. geometrie, ale není to zásah do řízení) Navíc, kde by jste mi doporučovali tyčku zakoupit? (poměr cena / kvalita).

A nakonec druhý problém, který mě trápí delší dobu, je vrzání od zadku auta při přejetí nerovnosti. Hýbe to snad vždy s celým zadkem a nejprve jsem si myslel, že to vržou zadní dveře, ale jsem asi na omylu.
Nevíte, co by to mohlo dělat? Silentbloky či tlumiče? Ještě jednou děkuji a rád bych dostál všech odpovědí, bude-li to samozřejmě možné a budete-li vědět. Beru všechny náměty. . .ať se daří
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Prasklá levá tyčka stabilizátoru + vrzání zadní nápravy

Příspěvek od lomngi »

Tvoj problém je vyriešiteľný behom 1 hodiny. Dáš dole koleso vymeniš tyč stabil. A potom môžeš zadnú nápravu premazat. Dieli Ti dodá CARMAX originál. AKo objednávať nájdeš tú na fóre. Ale ja by som Menil komplet pravú aj ľavú stranu aj silenbloky na stabi.https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=42&t=18789
Zvládne to aj amatér.
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=74&t=17803
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Prasklá levá tyčka stabilizátoru + vrzání zadní nápravy

Příspěvek od pekrtek »

Tady to pro Tebe bude lepší:
http://www.czdrafel.cz/

Dělal jsem to na Raceru (stejný způsob) a nic to není. Hlavně nezapomeň dát i nové gumy.
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá levá tyčka stabilizátoru + vrzání zadní nápravy

Příspěvek od paTaNiNho »

Děkuji. . .a zadní nápravu doporučujete promazat silikonem (gumy) a posléze zbytek WD-40?
. . .ptám se, zda-li s tím nemá někdo zkušenosti, jinak tyčky jsou již vyměněny, byl to porod. . .
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá levá tyčka stabilizátoru + vrzání zadní nápravy

Příspěvek od palikx »

tycky jsou sranda -rozbruskou urezat a pak jen nasroubovat.
v zadu pokud vrzou silentbloky je jedno co tam nalejes.je to jen nachvili.guma uz je stara a tak se to ozyva.pripadne -coz je pravdepodobnejsi jsou natrzene a chtely by vymenit.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá levá tyčka stabilizátoru + vrzání zadní nápravy

Příspěvek od paTaNiNho »

Nevím, zda-li to jsou vyloženě silentbloky, ale při přejetí určité nerovnosti a je-li auto studené, tak je ze zadu slyšet vrzání. .max.kdyby měl někdo jiný návrh
. .jinak jak je to prosím s měněním těchto bloků? Dá se to měnit amatérsky?
Díky. .za vše
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá levá tyčka stabilizátoru + vrzání zadní nápravy

Příspěvek od FoXo »

Na zadnej naprave silentbloky za chadu vrzgaju pri hocijakej nerovnosti a podobne kedy maju zapracovat. Udajne sa s tym neda robit nic :D
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Prasklá levá tyčka stabilizátoru + vrzání zadní nápravy

Příspěvek od ppp »

Ja som zadne silentbloky vymenil aj amatersky (na espere, podobna ak nie uplne rovnaka naprava), ale nebola to uplne koser vymena. Stare som vypilil a nove som obrusil aby sa vosli. Aj tak nevosli uplne a po "zatlaceni" kladivom uz nimi neslo hnut.
Privarit nove ma nenapadlo a rozrezat napravu a tak ich vymenit a zavarit nazad pripadne spravit skrutkovacie upnutie som sa zase neodvazil kvoli stk. Ale ak ich nebodaj budem menit znovu tak tu napravu rozrezem.
Ale aj tak si myslim, ze vzadu vrzga hlavne pruzina, pretoze uz davno prerezala gumu pod pruzinou a pri preprerovani sa konce tocia a hybu kov po kove. Pretoze mne v zadnej narpave az strielalo aj po vymene tlmicov, ich horneho uchytenia, silentblokov, vzdy ked som ju spustal zo zdvihaku. Uz nestreila, mam pod pruzinou 3cm gumene podlozky, tie uz nerperezie. Nove originalne podlozky pod pruzinou boli po dvoch rokoch prerezane. Ale ja mam neorigo pruziny, nemaju ukoncenie z tensieho drotu, ale su ukoncene dost nahrubo. Na polskom allegre ich predavaju akoze zosilnene v pripade ze mate lpg. Tusim predosly majitel vravel ze by mali byt z adekho opla.
A samozrejme nic mi teraz pri preperovani vzadu nevrzga.
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá levá tyčka stabilizátoru + vrzání zadní nápravy

Příspěvek od paTaNiNho »

V posledních mrazivých dnech, se mi to odzadu při nerovnostech ozývá hodně. . .je to vždy zvuk vrzání od zadku
. . .silentbloky tedy asi sám nevyměním, že? Pokud to tedy vůbec dělají ony, no pokud budete ještě někdo něco vědět, prosím sem s tím. . .
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá levá tyčka stabilizátoru + vrzání zadní nápravy

Příspěvek od palikx »

temer urcite to jsou silentbloky.
pruziny nevrzou
a teoreticky jeste tlumice ale u tech se to nestava
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá levá tyčka stabilizátoru + vrzání zadní nápravy

Příspěvek od paTaNiNho »

A byla by možnost vědět, jak taková výměna probíhá? Musí jít vše ven? . . . asi to zas tak jednoduché nebude :cry:
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá levá tyčka stabilizátoru + vrzání zadní nápravy

Příspěvek od FoXo »

Ja som teraz dal menit silenbloky a vrzgaju aj nove :) a musela ist dole naprava a nalisovat to
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Prasklá levá tyčka stabilizátoru + vrzání zadní nápravy

Příspěvek od ppp »

Aj ja som si dnes uvedomil ze mi zadna naprava vrzla. Isiel som inou cestou (zahrieval som motor kvoli vymene oleja) a na peknej terennej vlne na ceste sa ozval tichy vrzavy zvuk. Ono kvoli konstrukcii tych silentblokov, kedze maju byt makke kym nepreperuju prilis, tak je vlastne normalne ze vrzu. Teoreticky by sa dali vyplnit nejakym mazacim tukom a zaslepit aby tuk nevytiekol ale lepsie by podla mna bolo keby niekto robil tieto silentbloky uplne plne. Jednak by dlhsie vydrzali, lepsie by auto drzalo stopu a nic by nevrzalo. Alebo ich nahradit loziskami ale to by asi dost trpelo uchytenie v kasni :lol: . Alebo tie silentbloky pred montazou vyplnit silikonom a nechat pol roka tuhnut :) len neviem ci by vnutri vydrzal. Alebo do silentblokov dat nejaky plast alebo kov, ktory nevrze pri styku z gumou. Ale lepsie by bolo keby boli plne.
Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklá levá tyčka stabilizátoru + vrzání zadní nápravy

Příspěvek od krowman »

paTaNiNho píše:V posledních mrazivých dnech, se mi to odzadu při nerovnostech ozývá hodně. . .je to vždy zvuk vrzání od zadku
. . .silentbloky tedy asi sám nevyměním, že? Pokud to tedy vůbec dělají ony, no pokud budete ještě někdo něco vědět, prosím sem s tím. . .
Nastříkej WDčko do míst, kde je náprava zavěšená. Pokud to nepomůže, počkej do tepla a bude to dobry, nebo si pořiď do kufru Subwoofer a volume na rádiu dej hodně doprava a po vrzání nebude ani památky :)
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
Odpovědět

Zpět na „LANOS“