súrne prosím o radu!!!

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
fatrc
Příspěvky: 196
Registrován: sob pro 11, 2010 11:38
Bydliště: Nitra

súrne prosím o radu!!!

Příspěvek od fatrc »

Milý majitelia espera neviem kto sa s tým už stretol ale mám takýto problém na espere zapnem svetlá a svietia iba parkovačky potom prepnem páčku dopredu a svietia dialkové a parkovačky ale pri prebliknutí ked pritiahnem páčku k sebe sa rozsvietia aj tlmené svetlá aj dialkové čiže žiarovky niesú vypálené kde je problém??? v relátkach alebo v páčke pod volantom??? do servisu sa teraz asi nedostanem ale dáke ND by som si vedel zohnat od známeho a na silvestra mam ist na chatu ale bez svetiel to bude troska problém teraz jazdím iba cez den za svetla a aj to na dialkových takže ak by mi niekto vedel poradit bol by som velmi vdacný. :PP:
Biely Cruze 1.6 LS PLUS
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: súrne prosím o radu!!!

Příspěvek od Vypravca »

No vyzera to na packu.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
fatrc
Příspěvky: 196
Registrován: sob pro 11, 2010 11:38
Bydliště: Nitra

Re: súrne prosím o radu!!!

Příspěvek od fatrc »

A co je to potom to relatko?
Biely Cruze 1.6 LS PLUS
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: súrne prosím o radu!!!

Příspěvek od Vypravca »

Ved pisem ze packa. Relatka by mali byt v poriadku, ked ti svietia vsetky svetla.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: súrne prosím o radu!!!

Příspěvek od ppp »

To je jednoznacne packa, rele je este pred packou. Z packy uz idu kable rovno ku ziarovkam. Je to choroba espier, pretoze korejski ynzynieri usetrili jedno alebo dve rele cim vyrobili z packy pod volantom tzv. kurvitko.
Uživatelský avatar
fatrc
Příspěvky: 196
Registrován: sob pro 11, 2010 11:38
Bydliště: Nitra

Re: súrne prosím o radu!!!

Příspěvek od fatrc »

Celu packu som rozobral a zlozil naspät vsetky tie kontakty co su na zapinanie parkovacie a tlmenych svetiel vo vnutri packy som ocistil wdckom skontroloval skusackou vsetko islo tak neviem kde je chyba ale asi v packe lebo aj relatka som vymienal z dialkovych na tlmene a stale rovnako asi budem musiet v utorok behnut za dakym autoelektrikarom.
Biely Cruze 1.6 LS PLUS
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: súrne prosím o radu!!!

Příspěvek od ppp »

Original je v espere pre svetla len jedno rele. Takze netusim ake relatka si vymienal. Elektricky je jedine rele medzi otocnym prepinacom na packe a prepinacom dialkove/stretavacky. Keby toto odislo tak nejdu stretavacky ani dialkove a to vobec. Takze na 99% packa, a to jedno percento si nechavam na kabelaz od packy ku svetlam a zapojenie vo svetlach. Ibazeby do toho uz niekto hrabal a napriklad nejake rele dorabal.
Uživatelský avatar
fatrc
Příspěvky: 196
Registrován: sob pro 11, 2010 11:38
Bydliště: Nitra

Re: súrne prosím o radu!!!

Příspěvek od fatrc »

No dnes bol packa svetiel vymenena za ,,novu" (pouzivana z vrakoviska) svetla uz funguju ale strasne mi to po chvilke jazdy zacalo dymiť tak som z obavy ze zhory aj ta nova packa chodil dnes bez svetiel a vsetci mi blikali ako keby som nevedel ze nesvietim ale zajtra idem do servisu. Aktualna otazka preco to dymi na svorkovniciach ktore sa pripajaju na packu?
Biely Cruze 1.6 LS PLUS
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: súrne prosím o radu!!!

Příspěvek od ppp »

Dymi to ked je tam vysoka teplota. Vysoka teplota je ked je na danom miete vysoky ubytok napatia. Ubytok napatia je ked je na danom mieste vysoky odpor.
Cize niekde je prilis vysoky odpor. Bud v kontakte svorkovnica - packa alebo je niekde pri svorkovnici dolamany kabel alebo je to v kontaktoch packy. Nie je to dobre, pretoze jednak ide potom enej prudu do svetiel a navyse hrozi ze tam kde sa to hreje zase nieco rychlo umrie.
Dolamany kabel sa da spoznat scernanim izolacie kabla. A kedze to dymilo tak ak je to niekde v kontakte tak aj samotny kontakt by mal byt opaleny. Ale je mozne, ze sa nejako na kontakt dostala nejaka ropna latka, ci uz "vazelina", olej alebo tam niekto striekal svinstvo ako je kontox. Tieto veci zvysuju prechodovy odpor, naslednym spalenim vytvoria izolacnu vrstvicku a je po kontakte aj po svieteni. A hlavne pri paleni dymia. Ale mozno je to "len" izolacia co hori :).
Este ma napada, ci nemas nahodou vo svetlach 100W ziarovky. Tie nebudu robit dobre ani kontaktom ani kablom ani samotnym svetlam.
ivanpetovsky
Příspěvky: 1
Registrován: úte pro 27, 2011 22:26

Re: súrne prosím o radu!!!

Příspěvek od ivanpetovsky »

Ahoj, vymeň kábel, ten, ktorý sa hreje. mal som tento problém, výmenou toho káblu sa problém vyriešil. Dovtedy som menil páčky, ktoré sa mi jedna za druhou odpálili-roztopili.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“