Nexia "Miley" a problémy

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Nexia "Miley" a problémy

Příspěvek od LordMMX »

takže na mojej nessi sa hromadí pár problémikov , ku ktorým som nútený sa vrátiť a už ich neprehliadať...

Problém č.1
Svieti mi kontrolka ručnej brzdy / poruchy bŕzd. myslel som si že je to spínačom ručnej brzdy ale ten je v poriadku (skontrolované), kvapaliny mám dosť. Napadá ma, signalizuje nexia že sú platničky na konci životnosti ako to robí astra / vectra ? Taktiež, akej značky platničky a keď už tak aj kotúče by ste odporúčali s najlepším pomerom cena/výkon

Problém č.2
Vybitá kulisa radiacej páky... ako ju vymeniť? najlepší by bol fotonávod ale stačí aspoň opis "how to"

Problém č.3
Klasika, svieti mi ABS, ale to bude zrejme dosratým čidlom v niektorom z kolies... musím príjsť nato v ktorom

Problém č.4
Klíma fúka horúci vzduch ajkeby mala fúkať ľadový ... toto je problém ktorý sa v polovici zimy neoplatí riešiť, nechávam to na jar/leto.

Ak sa dačo ďalšie objaví, budem to dopĺňať sem, nebaví ma vkuse zakladať novú tému.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Nexia "Miley" a problémy

Příspěvek od Dark69 »

1. Pozri poriadne konektor a kontakty na nadrzke, popripade otvor nadrzku a pozri ci v nej chodi plavak hore dole....
Nexia nesignalizuje opotrebovane oblozenie....

2. Uz som tu pisal na fore ako vymenit vybyte puzdra riadiacej paky... Vyhladaj si to....

3. Cidla treba premerat ktore je zle a vymenit...

4. Klima bude asi prazdna, alebo deravy chladic klimy ako je to bezne na Nexiach......
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Nexia "Miley" a problémy

Příspěvek od Vypravca »

Mne ked odisiel alternator na espere, tak sa mi rozsvietila kontrolka brzd.
Snimace premeraj bud pri RJ ABS, alebo na nich. Zisti si ktore piny na konektore su na RJ ABS. Ale najskor to bude zlomeny kabel k prednemu snimacu. Ja som daval novy kabel az od snimaca a spajal ho az pri motore zo starymi.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Nexia "Miley" a problémy

Příspěvek od Dark69 »

Ked oddide alternator tak preblikuje kontrolka brzd a dobijania.......
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: Nexia "Miley" a problémy

Příspěvek od michal.sk »

... k tej kontrolke rucnej brzdy: skutocne je to zapojene cez budenie alternatora. skus pozret tam. usmernovacie diody.... kostra, regler, uhliky, kruzky,....

... k tej klime: mozno mas uvolnene lanko na miesacej klapke. a aj ked nastavis na zimu, jednoducho ti to nenasmeruje vzduch na obtokovy kanal. ked je vonku kosa, tak je jedno ci mas zapnutu klimu alebo nie. mala by ist dnu zima zvonka.

... kontrolka ABS svieti ked sa vyskytne nejaka nestandardna situacia pre RJ. zmatocny signal alebo ziadny signal od snimacov. vacsinou to je zlomeny kabel na prednej naprave (od toho kolesa nejde ziadny signal = logicky 0, ABS to vyhodnoti ako chybu, akoze auto ide ale jedno koleso sa nekruti. zasvieti kontrolka a system vyradi z cinnosti. auto potom brzdi normalne ako bez ABS). druhy extrem je ked robis vselijake pokusy napr. auto na zdvihaku, a nechas bezat motor a mas zaradenu rychlost. predne kolesa sa krutia a zadne nie. zase to vyhodnoti ako blbost, ved ked auto ide (a netlacis na brzdu) musia sa krutit vsetky kolesa a podla moznosti rovnakou rychlostou. tak sa radsej vypne ABS a oznami ti to kontrolkou. to iste moze nastat ked nechas auto dlho hrabat napr. na snehu. kruti sa len jedno koleso a to je pocas jazdy tiez nestandardna situacia. ono svietiaca kontrolka vlasne signalizuje vyradenie ABS z cinnosti. otazka je z akeho dovodu... ale pokial si nerobil taketo blbinky, tak je to najskor zlomeny kablik alebo zaoxidovany alebo vypadnuty konektor. mimochodom kontrolka svieti a ABS nefunguje aj vtedy, ked su na aute rozdielne pneumatiky (rozdielne ojazdene a tym padom maju aj rozdielny priemer a pri jazde rozdielne otacky)
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia "Miley" a problémy

Příspěvek od LordMMX »

díky za obsiahlé informácie o ABSku, nie nerobil som žiadne experimenty typu drift na snehu a pseudojazda na zdviháku. Jednoducho ešte v ére keď nessí mala moja máti, nechala ju prezuť a mládenci v servise neviem či páčidlom alebo čím ohli čidlo na ľavom prednom kolese (konečne nedávno zistená cenná informácia) a potom môj šikovný otecko v rámci šetrenia zohnal druhé čidlo zo šrotoviska, ktoré zjavne už malo svoje za sebou . a to jedno čidlo je tam dodnes, takže až tie biele hovná prestanú padať, a bude teplejšie, koleso pôjde a skúsim si od kamaráta požičať z jeho espera čidlo a šupnúť ho tam čo mi nato ABS povie.
btw pneumatiky sú všetky štyri rovnaké , rovnako staré, rovnako jazdené, aj letné aj zimné.

ku kontrolke ručnej brzdy ... spínač dobrý ale kábel bolo treba natiahnúť nový, takže problém vyriešený.

čo sa klímy týka, keď prepínam studený/teplý vzduch ide to, ale akonáhle stlačím tlačítko klímy, okamžite sa na mňa začne valiť pomerne teplý/horúci vzduch miesto chladného. oh a teraz cez zimu klímu nezapínam, som rád že nessí je odhodlaná kúriť, ale cez leto je to peklo.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia "Miley" a problémy

Příspěvek od LordMMX »

tak a od dnes mi funguje ABS.... a nesvieti hmlovka a tetuška prišla o 2 kríčky... inak nessí nie je nič :)

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) LordMMX dne ned kvě 13, 2012 14:49, celkem upraveno 1 x.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia "Miley" a problémy

Příspěvek od LordMMX »

najnovší problém sa objavil

http://www.youtube.com/watch?v=JXB3iq2g ... e=youtu.be

nexia už zrejme končí so životnosťou,...
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia "Miley" a problémy

Příspěvek od LordMMX »

takže dnes som odpojil napájanie z RJ ABS a prestala svietiť kontrolka ručnej brzdy, ktorá mi žrala nervy už od decembra a ani výmena spínača ručnej brzdy a kabeláže k spínaču nepomohla... takže sa pýtam, akú to má súvislosť, či sa s tým už niekto stretol?
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“