Nexia prevodovka

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
klokan2
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 22, 2011 10:07
Bydliště: Pov.Bystrica

Nexia prevodovka

Příspěvek od klokan2 »

Caute potrebovla bi som poradito ohladom Nexie. r.v 98 1.5 55 kW zaujmalo bi ma ci sa meni v revodovke olej a ka hej tak po kolkich km mam najazdene terza akuradne 141 tis a rozmyslam z bi som ho vmyneil co mam knizku tak je tma pisani ze 80W nan ja tki kueni len je zeleni a ked som sa divla do prevodovki v nej je cerveni :( nevadi ka sa po miesa ?? a moze tma ist taki ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia prevodovka

Příspěvek od LordMMX »

za normálnych podmienok sa olej v prevodovke nemení za celú životnosť auta ani raz. pokiaľ ti prevodovka funguje ako má a nemáš problémy s radením rýchlostí, tak sa do výmeny oleja nepúšťaj.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
klokan2
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 22, 2011 10:07
Bydliště: Pov.Bystrica

Re: Nexia prevodovka

Příspěvek od klokan2 »

Ked radim z jednotki do 2 tak to ide trochu tachsie a aj trojka sa mi zda ze tam ide inak akoisla kedo som ho kupil spojka bola menene pred kupou tak ta bi mala byt v pohode a ked tam dolej tu 80W zeleni a je tma cerveni nestne sa tomu nic ci sa to moze niako pohubit lebo som sa divla tak trochu je pod kontrolovacim srobom
Za odpoved vdiki
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia prevodovka

Příspěvek od LordMMX »

miešať dva druhy oleja by sa nemalo. bolo by asi vypustiť ten pôvodný z prevodovky, a potom tam naliať nový, ale radšej by som na tvojom mieste počkal kým sa k veci vyjadria aj ostatní, skúsenejší členovia tohoto fóra
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
klokan2
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 22, 2011 10:07
Bydliště: Pov.Bystrica

Re: Nexia prevodovka

Příspěvek od klokan2 »

Teraz som bol v servise sa pytat a povedali ze to je bezne neviem mozno divni servis :shock: ale ze miesat sa mozu ze ked virobca predpisuje 80W a je zeleni ze ot nevadi ze samoze naliat to cerveneho ze sa nic nestane ale tak neviem:( a vyskusat to a cakat co sa stane tak to sa mi moc nechce :D
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia prevodovka

Příspěvek od LordMMX »

radšej počkaj do večera kým sa tu na fóre objavia užívatelia ako je Ivan, JRD McLaren alebo palikx, oni v tychto veciach maju jasno, poradia ti
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Nexia prevodovka

Příspěvek od Vypravca »

Nic v zlom. Precitas po sebe, ked nieco napises? Ja to musim citat pomaly, aby som pochopil co pises.
Ale k veci. Neviem naco tu chces miesat oleje. Zeleny s cervenym. Uz v skole ta ucili nemiesaj hrusky s jablkami. Kup 1liter oleja dex II, alebo dex III (cerveny olej) dolej ho po kontrolnu skrutku. A uzivaj si jazdu.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nexia prevodovka

Příspěvek od Serpico »

...řešily jsme to s palikxem při výměně spojky, tedy original červený př. olej bez uvedené specifikace, celoživotní náplň u káry s 98 je zavádějící, přesluhuje...každopádně se mi zlepšilo řazení za studena, jinak je to original GM Opel červený koupil jsem ho od autotechnik Zralý pankrac@zraly.cz, tel. 241 402 266 zhruba za okolo 200 Kč / litr ( u Oplu - Srba počítají 400 Kč ) a pozor 2litry nám s Pavlem nestačili i když se uvádí náplň 1,8 litru u nás to bylo 2,2 litru.
olejPř.jpg
olejPř.jpg (194.15 KiB) Zobrazeno 2685 x
Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
klokan2
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 22, 2011 10:07
Bydliště: Pov.Bystrica

Re: Nexia prevodovka

Příspěvek od klokan2 »

Vdiki moc ale tak asi s CZ by to bolo drachsie objednavat na SR :D ale nasiel som ho na webe za niakich 12€ tak ho objendma a vymenim a bude pokoj:D
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia prevodovka

Příspěvek od JRD McLAREN »

no vidim ze uz ti poradili..
nelej tam nic co je pisane do mechanickych prevodoviek 75W / 80W ..

Ma tam ist olej pre automaticke prevodovky spec. DEX3 ci DEXRON 3 proste nieco tomuto podobneho v nazve oleja
prip. ten origo, co je tu uvedeny, ak je k dostaniu..
v ziadnom pripade nic nemiesaj nekombinuj..

stary vypustish jedine odmontovanim krytu diferaku, teda si kup aj rovno nove tesnenie...
sruby treba o5 nalepit na Loctite (modry), aby cez ne neslzil olej...

Co sa zivotnosti oleja tyka...je uvadzane "dozivotna napln"..
co ale v prazi znamena, ze nieje potrebna vymena v intervaloch..
ale zivotnost je udana zivotnotou oleja od jeho datumu vyroby..
co je cca 5-6rokov od vyroby/naliata (naplne)..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nexia prevodovka

Příspěvek od Serpico »

...jo JRD McLaren to jsem si myslel taky dextron 2 nebo 3 do automatických převodovek proto, že je taky červený, nicméně mám tam právě ten červený originál manuál od Opla ( a nesie je vlastně licenční Opel Kadett a ten patří odnedávna do GM ) a v pohodě, dobře řadí i za studena, budu ho tam mít dva roky a bez problémů, je to originální olej, jinak se nechci s Tebou přít nejspíš mají oba oleje podobnou specifikaci nebo ten dextron do automatu ještě lepší, ale s tím bych neexperimentoval, nicméně nevím..., vím ale, že nejde tam nalít cokoliv, kluci dělali renolta převodovku a nalili tam " ňáký " běžný olej a prostě pak neřadili..., mnou uvedený olej Opel je vlastně tak i odzkoušený, nemám nejmenší problém, souhlasím s Tebou co se expirace týká je to logický...,
ten Loctite je sakra dobrý tmel zvlášť ten " gumový " mám tam originál černý z výroby a ani po 14 letech neslzí jak na převodovce tak na spodní vaně převodovky. Jenom to nechce dávat na silikon, pak klouže těsnění při dotažení mezi vanou a skeletem převodovky. Jo měnil jsem olej, když mi palikx dělal spojku a tak jsem vylíval olej s celou převodovkou docela macek na váhu a nejspíš jsem vylil všechen, nestačili mi pak 2litry, udávaná náplň je 1,8 litru vešlo se tam 2,2 litru. Olej musí z kontrolního závitu pro šroub vytékat, nikoli kapat jak říkal náš mecanicco doctor palikx ten jediný je mnou schválený mechanik.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
klokan2
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 22, 2011 10:07
Bydliště: Pov.Bystrica

Re: Nexia prevodovka

Příspěvek od klokan2 »

Ten original olej je dostupni na nete za 11 €plus postovne tak vyde okolo 30€ a Dextron III okolo 6 €v kazdej mototechny tak ak sa tomu nic nestane tak tam dam ten :D Este pre istotu aby sa nic nestalo tu dam foto.
A vdiki moc lebo som bol stoho jelen kazdi mi radil nieco ine a nerad bi som si pokazil prevodovku :D teraz na zimu
Přílohy
castrol_atf_tq_dextron_iii_1l.jpg
castrol_atf_tq_dextron_iii_1l.jpg (35.42 KiB) Zobrazeno 2627 x
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia prevodovka

Příspěvek od JRD McLAREN »

moze byt..

kup dva litre..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“