Klimatizace

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Petas123
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 06, 2011 14:02

Klimatizace

Příspěvek od Petas123 »

U LT+ nějak nechápu logiku klimatizace.

Přiznávám, že nemám s klimatizovanými auty velké zkušenosti. Znám pouze Škodovky - Octavia a Superb.
Předpokládám, že když zapnu tlačítko Auto, že se systém snaží v co nejrychlejším čase uvést teplotu ve vozidle do požadovaného stavu. Uniká mi však logika nastavení toho, kam má vzduch proudit. Můžu si vzduch poslat na nohy a/nebo na tělo, na nohy a na sklo. Ale nejlogičtější varianta, tj. poslat vzduch pouze na sklo, tady není. (Na rozdíl od Škodovek)
Přeci nejsou všichni uživatelé Chevroletu takoví masochisté, že si v parném létě nechají foukat chladný vzduch rovnou na sebe ? Mřížky u výstupů vzduchu se sice dají natočit, ale přesto to některý z pasažerů schytá. Co by se stalo, kdybych všechny mřížky zavřel ? Návod to nedoporučuje

Když je ráno venku 10 stupňů, já si chci přitopit na 22, nastavím tedy 22, spustím Auto a ona se zapne i klimatizace (vločka). To je divočina.

Nemáte někdo doporučený a osvědčený postup, jak v autě udržet příjemnou teplotu bez řevu ventilátorů a bez toho, že se člověk cítí jak ve větrném tunelu ?

Díky
Reklama
 

Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: Klimatizace

Příspěvek od Sajner »

ono to bude asi tak, ze prave preto, ze sa system snazi dosiahnut teplotu v aute co najrychlejsie, tak fuka vsetkymi otvormi, ktore ma. neviem, kde presne su snimace teploty umiestnene. ale zrejme ich bude viac a keby fukalo iba povedzme na okno, tak v okoli okna sice bude pozadovana teplota, ale vsade v aute este nie a bude dalej fukat a fukat a fukat.
moja skusenost je taka, ze ked zapnem automatiku, tak fuka ako diva, ale trva to len 2-3 minutky a potom sa fukanie vyrazne zmierni a postupne prestava. mne vadi iba to, ze pri automatike mi svieti zapnuty vnutorny okruh a to ja hned vypinam, aby mi tahalo vzduch cerstvy :-)
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Klimatizace

Příspěvek od Iacobus »

Najprv citát z testu Orlanda na http://zavolantom.autozor.sk/2011/05/10 ... -2-0-vcdi/
"Klimatizácia patrí k najpohodlnejším v triede a vôbec mi neprekáža, že je len jednozónová. Ponúka všetky podstatné funkcie, no pôsobila na mňa príliš agresívne. V nastaveniach vozidla nájdete aj intenzitu ventilátora klimatizácie (odporúčam minimálnu), aj zapnutie AQS (air quality system), aj automatické odhmlievanie predného a zadného okna. AQS je funkcia, ktorú ponúkajú vybrané modely koncernu FIAT alebo značky Volvo a veľmi dobre sa na ňu zvyká. Ide totiž o prepnutie vnútorného okruhu pri znečistenom vonkajšom ovzduší, napríklad pri jazde v smogu či za dvadsaťročnou Aviou." :D

Odporúčam prečítať si túto tému https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=94&t=17562 Ide tam o klímu u Cruza ale asi ide o podobný "problém" :PP:

Pozerám na tento obrázok a samostatný ofuk okna tam vidím. :shock:
pic264.jpg
pic264.jpg (104.57 KiB) Zobrazeno 6056 x
Petas123
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 06, 2011 14:02

Re: Klimatizace

Příspěvek od Petas123 »

Děkuji za reakce.
Jak je to v případě, kdy teplota v autě již dosáhla požadovaných hodnot? Jsem zvyklý, že do auta proudí stále čerstvý vzduch z venku, ale tak, že na mě nefouká - jde pouze po předním skle.
V Orlandu je sice možnost rychlého odmlžení předního okna pomocí tlačítka, ale to není to, co bych potřeboval.
Prostě mám představu, že do auta pomalu proudí čerstvý vzduch z venku ohřátý/ochlazený na požadovanou teplotu, ale přitom mi netahne na nohy ani na tělo :-)
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: Klimatizace

Příspěvek od Sajner »

Petas123 píše:Děkuji za reakce.
Jak je to v případě, kdy teplota v autě již dosáhla požadovaných hodnot? Jsem zvyklý, že do auta proudí stále čerstvý vzduch z venku, ale tak, že na mě nefouká - jde pouze po předním skle.
V Orlandu je sice možnost rychlého odmlžení předního okna pomocí tlačítka, ale to není to, co bych potřeboval.
Prostě mám představu, že do auta pomalu proudí čerstvý vzduch z venku ohřátý/ochlazený na požadovanou teplotu, ale přitom mi netahne na nohy ani na tělo :-)
funguje to bez problemov. ako som uz pisal, ten prudky ventilator ide iba chvilu po rozjazde a potom sa to upravi do bezhlucneho chodu. ak na mna este stale trochu fuka, tak jednoducho uberiem teplotu o jeden stupen (niekedy staci pol stupna) a je to v pohode.
inak ja osobne nechapem funkciu AQS - podla mna je zbytocna - ked zaregistruje smrad zo starej avie, tak uz to mam natiahnute dnu, pretoze chvilu jej trva, kym sa vypne. a vtedy sa uz moze zapinat kolko chce, ked mam bordel vnutri. takze ja zapinam vnutorny okruh vzdy, ked sa priblizim k starej masine a AQS ani nemusim mat.
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
lord_maxx
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 05, 2012 15:25
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace

Příspěvek od lord_maxx »

Ahoj lidi,

chtěl bych se zeptat na věci ohledně klimatizace (automatická, LTZ výbava):

mám podezření, že funkce klimatizace je spuštěná i tehdy, kdy máme tlačítko s vločkou vypnutou (a na displeji se ukáže AC off. I přesto, když snížím teplotu pomocí ovladače na minimum, fouká vyloženě studený vzduch, i když venku bylo tehdy nějakých 22 - 25 stupňů.

Neměl jsem čas to nějak moc řešit, tak toto je prozatimní zkušenost.

Problém je v tom, že u ostatních aut si nastavuju teplotu na nějakých 22,5 stupně a je mi příjemně, ale tady, aby na mě nefoukal vyloženě studený vzduch, musím nastavit teplotu na nějakých 26 stupňů.

Funkci Auto nepoužívám, vše nastavuji ručně.

Jdu se podívat do manuálu, kdyby ale někdo měl radu, tak sem s ní.

Děkuji
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ černá Carbon Flash
+ original hliníkové prahy
+ folie
+ aktuálně 17" originály, 16" zimní pneu na plechách čerpají síly ve sklepě
+ držák rezervy
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Klimatizace

Příspěvek od smire666 »

Nedal si ofukovať čelné sklo?
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
lord_maxx
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 05, 2012 15:25
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace

Příspěvek od lord_maxx »

Ofuk je nastavený na vše - tedy přední sklo, dopředu i dolu na nohy.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ černá Carbon Flash
+ original hliníkové prahy
+ folie
+ aktuálně 17" originály, 16" zimní pneu na plechách čerpají síly ve sklepě
+ držák rezervy
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: Klimatizace

Příspěvek od luke1 »

lord_maxx píše::
mám podezření, že funkce klimatizace je spuštěná i tehdy, kdy máme tlačítko s vločkou vypnutou (a na displeji se ukáže AC off. I přesto, když snížím teplotu pomocí ovladače na minimum, fouká vyloženě studený vzduch, i když venku bylo tehdy nějakých 22 - 25 stupňů.
Pokud venku neni vylozene vedro, tak i bez klimatizace umi Orlando nasat zvenku relativne chladny vzduch...pokud jsi predtim stal s autem na slunku a mas uvnitr treba tech zminenych 26, nebo spis vic a venku je tech 22 jak jsi psal, tak Ti muze subjektivne prijit, ze ten vzduch nasaty zvenku je studeny, byt ma 22.....
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Uživatelský avatar
lord_maxx
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 05, 2012 15:25
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace

Příspěvek od lord_maxx »

Je to možné, musím to vyzkoušet na nějaké delší cestě.

Manuál mlčí ;)

Dám vědět.

Díky
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ černá Carbon Flash
+ original hliníkové prahy
+ folie
+ aktuálně 17" originály, 16" zimní pneu na plechách čerpají síly ve sklepě
+ držák rezervy
Uživatelský avatar
lord_maxx
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 05, 2012 15:25
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace

Příspěvek od lord_maxx »

Tak pomohli kluci od Cruzeho - klimatizace se automaticky zapíná v případě, že máte nastaven jakýkoliv režim ofuku, ve kterém figuruje ofuk čelního skla. To pak funguje klimatizace vždy a BEZ signalizace svého zapnutí.

Takže stačí přepnout ofuk na sebe nebo na nohy a vše je v nejlepším pořádku.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ černá Carbon Flash
+ original hliníkové prahy
+ folie
+ aktuálně 17" originály, 16" zimní pneu na plechách čerpají síly ve sklepě
+ držák rezervy
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Klimatizace

Příspěvek od slaza »

Jak se ale pozná, že je klimatizace vypnutá, když pořád svítí. A je jedno, jaký MODE tam je. Při zmáčknutí kteréhokoliv tlačítka se se AUTO vypíná. Nějak mi to nebere, jak to vlastně funguje. Co svítí tak jede, nebo to nejede a stejně to svítí :roll:
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Klimatizace

Příspěvek od Poky Ul »

Ja zapínám a vypinam klimu klimu tou vlockou.
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Klimatizace

Příspěvek od slaza »

Já taky, ale profici prý jezdí celý rok na AUTO, tak proč i v zimě svítí vločka? :roll: Pokud to neubírá výkonu, je to jedno. Ale je to tak?
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
strasidlo
Příspěvky: 6
Registrován: sob říj 06, 2012 23:53
Bydliště: Praha 7

Re: Klimatizace

Příspěvek od strasidlo »

slaza píše:Já taky, ale profici prý jezdí celý rok na AUTO, tak proč i v zimě svítí vločka? :roll: Pokud to neubírá výkonu, je to jedno. Ale je to tak?
Je to jednoduche. Klimatizace odebira vzdusnou vlhkost a pokud mas nastaveno na rezim AUTO, tak ti to proste jen zabrani zamlzovani zevnitr.
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Interiér a exteriér“