Tempomat

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Tempomat

Příspěvek od slaza »

Nevím, jestli jsem to umístil svůj problém do správmé sekce, ale snad to nevadí. Když jsme před 7 lety prodali Felicii Kombi, byla po 10 letech už trochu prohnilá, chtěl jsme na dovolenou k moři (jinam prakticky nejezdím, tak 2x do roka na Makarskou) auto s klimatizací. Nejlacinější tenkrát bylo jedno z posledních Daewoo Kalos 1.2, HB. Kupodivu jsme si na něj zvykli a jsme s ním spokojeni, až na tu spotřebu, která je 1 l větší než u Feldy. Ale šlo i zdravi, takže plotýnky a artroza kolen, tak jsem si chtěl do důchodu pořídit auto, které bude trochu vyšší a bude mít tempomat. Počítal jsem, že do 300 000 něco pořídím. V září v Chorvatsku jsem ale potkal několikrát auto, které ná zaujalo, že jsem jedno sledoval a bylo to samozřejmě Orlando. Když jsem doma zjistil, že nás asi bude jezdit 6!!!, tak po prostudování parametrů mohu mít za cca 400 000 auto mých představ a navíc nemusíme mít dvě, protože nás může být až 7 (3děti). Nikdy jsem ale nejzdil s tempomatem, kolega ho má v Octavii a bojí se ho používat, že je to nebezpečné a složité. A nikdy jsem nejezdil s rakví na střeše, což bude nezbytné, kam dát avazadla. Mám se toho obávat, nebo se dál těšit, že si konečně pořídím "Auto". Děkuji za vaše názory na tempomat a střešní boxy. Jinak nevím, jak se liší Dawoo a Chevrolet, ale s Kalosem jsem až na tu spotřebu velmi spokojen.
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Tempomat

Příspěvek od milosh »

Ze se nekdo boji tempomatu to je dobra hlaska :D Ja ho mam a uz bych auto bez nej nechtel, kazdopadne setri spotrebu a navic ve meste hlida rychlost, nastavis 50 a jedes, deaktivuje se seslapnutim brzdy nebo primo tlacitkem reset na pacce tempomatu, nebal bych se toho.

Nevim kolego zda chces auto nove, 400t neni malo penez, taky ted pokukuji po rodinnem mpv ale stale mi lepe vychazi Opel Zafira B ktera se ojeta da sehnat za pulku a dovolil si rict ze kvalita zpracovani bude o oplu vyssi nez u daewoo-chevroletu i kdyz par dilu je v tech autej stejnych ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: Tempomat

Příspěvek od Matsonic »

Omlouvam se, ale takhle jsem se uz dloujo nezasmal :).
S rakvi jezdim jiz cca 15 let a na cas kdy do ni davam vaci a vytahuju, tak ani nevim ze nekde je.
A tempomat? Ja mam strach ze zubare ale proc z tempomatu, ja bych bez nej dal uz nejel, si na nej clovek zvykne rychle jak na automat, ale proc by to melo byt nebezpecne nevim - neni to rucni plyn :)
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Tempomat

Příspěvek od tomask »

Taky nerozumím hlášce bojí se jezdit tempomatem že je to nebezpečné.
Sešlapneš spojku,brzdu nebo přímo vypneš tempomat velmi jednoduchá věc, hlída rychlost ve městě, dálnici.
Dá se říct že snižuje spotřebu, tak nevím čeho se bojí.
Doufám že se nebojí řadit 4 a 5-ku :lol:
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Hlava
Příspěvky: 68
Registrován: čtv zář 29, 2011 01:45
Bydliště: Brno i Praha, ale vážně :)

Re: Tempomat

Příspěvek od Hlava »

No, já to možná chápu.

Tempomat má tu nevýhodu, že je to nejlepší společník na dlouhé cesty v kterémkoliv autě. To je prostě bez debat, je skvělý. Ale to je i jeho problém. Je tak skvělý, že po půl hodině člověk má nohy pomalu za krkem. Potom ta reakce na brzdu může být pomalejší. Toto si uvědomovat, mít furt nohu v "aktivní" poloze připravenou kdykoliv sešlápnout pedál, a není problém.

Naštěstí v cestách na Makarskou v sezóně to celkem není problém, protože se málokdy stane, že jedete dlooouho "sám".

Nebojte se tempomatu, je tak špatný, jako jeho řidič. Komfort dálkového cestování násobí!
Falled in love with Chevy Cruze 1.8 LTZ hatchback.
666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: Tempomat

Příspěvek od 666 »

No já se nedivím, že má strach z tempomatu v Octávii, ale z tempomatu v Chevroletu mít nemusí :D :D /sranda a malé rýpnutí/. Ale vážně, tempomat je super věc a na jeho používání si zvykneš za chvilku. Pravda při delší jízdě začíná být nuda ale to je tak jediné co proti tempomatu mám.
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Tempomat

Příspěvek od tomask »

Já když se při delší jízdě nudím tak vypnu tampomat a chvíly se s někým honím a pak zase klídek tempomat :D
Carthell Prg
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: Tempomat

Příspěvek od Matsonic »

666 píše:No já se nedivím, že má strach z tempomatu v Octávii, ale z tempomatu v Chevroletu mít nemusí :D :D /sranda a malé rýpnutí/. Ale vážně, tempomat je super věc a na jeho používání si zvykneš za chvilku. Pravda při delší jízdě začíná být nuda ale to je tak jediné co proti tempomatu mám.
Ja mam ten tempomat v oktavce :D
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Tempomat

Příspěvek od slaza »

milosh píše:Ze se nekdo boji tempomatu to je dobra hlaska :D Ja ho mam a uz bych auto bez nej nechtel, kazdopadne setri spotrebu a navic ve meste hlida rychlost, nastavis 50 a jedes, deaktivuje se seslapnutim brzdy nebo primo tlacitkem reset na pacce tempomatu, nebal bych se toho.

Nevim kolego zda chces auto nove, 400t neni malo penez, taky ted pokukuji po rodinnem mpv ale stale mi lepe vychazi Opel Zafira B ktera se ojeta da sehnat za pulku a dovolil si rict ze kvalita zpracovani bude o oplu vyssi nez u daewoo-chevroletu i kdyz par dilu je v tech autej stejnych ;)
Dobrý, den asi neznáte lidi, kteří neumí poslat MMS i dyž mají super mobil, bojí se platit kartou i když jich mají několik.... a takoví se bojí třeba tempomatu. V mém okolí a věkové kategorii nad 60 jich znám několik. Auto jsem měl vždy nové, nikdy jsem s nimi neměl problémy a měnil je jen proto, že za tu dobu se změnily nároky. V rodině jsme měli 3 ojetiny, takže vím o čem mluvím, ale to patří jinam.
Nikdy jsem neměl žádné ovládání na volantu (snad klakson), nevím jak se jednoduše adaptuji na další a nové ovladače nad a pod volantem. Ale jak ted průbežně sleduji diskuzi, už se na něj těším.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
Hlava
Příspěvky: 68
Registrován: čtv zář 29, 2011 01:45
Bydliště: Brno i Praha, ale vážně :)

Re: Tempomat

Příspěvek od Hlava »

Co se adaptace týče, nemusíte mít vůbec strach. Pro bezpečnost se není třeba nic nového učit. Sešlápnutí brzdy Vám tempomat vypne. A zapnutí tempomatu je opravdu pouhopouhý stisk tlačítka ve Vámi požadované rychlosti. Zrychlování a zpomalování je taky výborné v případě většího provozu, ale už to může být chápáno jako další krok, který není nutný.

A to si troufám tvrdit, že by se nebál zkusit i ten, kdo neumí poslat MMS.

Budete velice spokojený. Tempomat je přesně ta věc, na kterou si zvyknete okamžitě a nemůžete bez ní už s nadsázkou být :)
Falled in love with Chevy Cruze 1.8 LTZ hatchback.
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Tempomat

Příspěvek od milosh »

Jako admin fora bych rekl ze pouziti tempomatu je jednodussi nez registrace na toto forum a to se vam povedlo takze nevidim problem -i
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Tempomat

Příspěvek od slaza »

Matsonic píše:Omlouvam se, ale takhle jsem se uz dloujo nezasmal :).
S rakvi jezdim jiz cca 15 let a na cas kdy do ni davam vaci a vytahuju, tak ani nevim ze nekde je.
A tempomat? Ja mam strach ze zubare ale proc z tempomatu, ja bych bez nej dal uz nejel, si na nej clovek zvykne rychle jak na automat, ale proc by to melo byt nebezpecne nevim - neni to rucni plyn :)
Nemusíte se omlouvat, ale nevím, co je na tom k smíchu. Když jsem si koupil nosič na kola na střechu, neporadil jsem se a až sám jsem musel zjistit, že nosič na kola "na kulu" je 100 x lepší, protože je to rychlejší, neměl bych odřenou střechu od šlapátek a prahy od těch blbej SPD při nakládání kol a hlavně se tak nenadřu (možná to někteří zatím nechápou, ale už i to bývá kritérium). Proto se ptám.
Normálně nemám čas sedět u počítače, ale momentálně jsem nemocen a tak se snažím zjistit, je lepší box na střechu, nebo na kulu?
Informace o 15 letech je mi platná jako...
Boxy mají různé otvírání, různé profily, příčníky stojí 2 ale i 4 tisíce. Má to na něco vliv. Proto se ptám. Chci co největší box, protože budu mladejm vozit kočár pro dvojčata (ten zháníme co nejmenší). Jakou délku? Nebude vadit anténa, nebo přesah na přední skla.
Za tu chvíli, co jsem sem dal toto téma, zjišťuji, že příznivců Orlanda rychle přibývá. Proto děkuji všem, kteří mi mohou poradit, případně sdělit přínosnou zkušenost, abych zase nemusel říct něco podobného: Proč ses ty blbče neporadil a ten nosič na kulu sis nepořídil SKLOPNÝ !!!!! a mohl lépe chodit do kufru. PROTO SE PTÁM. Přeji všem hezký den
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Tempomat

Příspěvek od inza »

Mimochodem - dotaz k nosiči na kouli. Co jsem zatím viděl, tak bych měl obavy o pevnost uchycení kol, neměl jste s tím žádný problém? Vždy vidím, jak se to celé třepe a skoro bych se bál s tím jet třeba po D1 (drnc drnc drnc)...
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Tempomat

Příspěvek od slaza »

inza píše:Mimochodem - dotaz k nosiči na kouli. Co jsem zatím viděl, tak bych měl obavy o pevnost uchycení kol, neměl jste s tím žádný problém? Vždy vidím, jak se to celé třepe a skoro bych se bál s tím jet třeba po D1 (drnc drnc drnc)...
A právě to je o zkušenostech, vezl jsem na kuli i tři kola, je to otázka pevnosti materiálu koule a rozumného jištění na zadní dveře. Někdo jezdí i bez toho. Já na vlastní oči viděl jak na D1 na rovince mezi Slatinou a Brno jih asi před pěti lety, "odešel" střešní nosič s třemi koly a příčníky ve 130 km, naštěstí se auta vyhla. Celý náklad zůstal vcelku a řidič měl co dělat, aby ten kvicht (určitě přes 50kg) odtáhl bokem. Podle mě, měl ty nosníky do dveří a ne na hagysy. Jaká tam tedy musí být síla, když fouká vítr proti. Nebo to byl lempl. Od té doby ale mám raději kouli.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: Tempomat

Příspěvek od Matsonic »

Boxy pouzivam jak jsem psal 15 let, mel jsem jich nekolik, ale vzdy THULE
Dlouhy a uzsi na zimu(vozim tam lyze, prkno, lyzaky) a kratsi a sirsi na leto(vozim v nem nafukovaci 3,5metrovy clun, skladaci podlazky(motor mam v kufru)
Antena pokud neni sklopna muze zavazet
Pricniky jsou nejlacinejsi obyc nezamykaci az po drahe zamykaci a v aerodynamickem tvaru aby tolik nehucely, ale kdyz tam mas rakev tak je to vcelku jedno.
Ty jsi limitovan kocarkem a jeho velikosti a podle neho budes kupovat vak, pokud ho nebudes vozit jen tak
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“