Potřebuji informace

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Josef
Příspěvky: 25
Registrován: čtv lis 04, 2004 21:44
Bydliště: Opava

Potřebuji informace

Příspěvek od Josef »

Jsem čerstvím majitelem 6 let starého vozu Daewoo Nubira 2.0 a chtěl bych se zeptat jaké zkušenosti s vozem mají ostatní uživatelé spotřeba benzinu servis atd.Dále bych se chtel zeptat na problém s centrálním zamikáním na DO jeden den bez problemu otvírám a zavíram druhý den přijdu k vozu a kdybych si prsty umačkal tak to se zámkem ani nehne dal jsem nové baterie a stále nic přítom klíčem odmikam bez problému. Další drobná leč nepříjemná závada je to že když při jízdě přeřazuji a sundam nohu z plynu zustanou ješte chvilku otačky původní a pak klesají na volnoběch nevim čím to je. Mužete psat i na e-mail jakou koli radu vyzkouším. Daewoo mam krátce před nim jsem měl Renaulta a Daewoo je o něčem jiném. E-mail : beckovci@tiscali.cz za rady a pomoci děkuju Pepa
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Pepo, mám taky 2,0l wagon r.v.98 a zatím :) :) :) :) :)
K tomu ovládání centrálu. Máš ho originál Daewoo nebo dodělávaný? Pokud dodělávaný, musíš se obrátit na firmu, která ti ho dělala, nebo ho vyrábí. Jak jsem zjistil na foru pokud je Nubira prodána zde v ČR, tak orig. alarm s DO nemá (pro ČR se nedodával) Já si s orig. alarmem taky užil své, ale to je už zde na foru napsané, mrkni na to. :lol: Spotřeba, je už tady na foru několikrát zmíněná. Zatím tak 9 litrů a to i se zapnutou klimou a jezdím tak, abych se nenudil, ale s rozumem. Teď poslední dobou jezdím klidněji a celkem se mi daří udržet spotřebu kolem 8 litrů. Mám najeto cca 58000 a teď budu měnit svíčky a filtry tak si myslím, že do těch 9 to i v zimě na zimácích bude. :) Ty otáčky, když např. jedu a vyřadím, nohu z plynu, spadnou tak na 1200 a pak pomalu spadnou na cca 800 , ale že by zůstaly viset třeba na 3000 tak to ne, jinak o servisu nic moc nevím, záruka není tak jezdím za kámošem a lapám informace zde na foru. Určitě, když to zde vše prostuduješ budeš odborník na Daewoo k pohledání. :lol: :lol: :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

To že centrál nereaguje na ovladač je u originální dálky celkem častý jev kdysi v garanci sem měnil několikrát anténu přijímače ale moc to nepomáhalo
Uživatelský avatar
Josef
Příspěvky: 25
Registrován: čtv lis 04, 2004 21:44
Bydliště: Opava

díky všem

Příspěvek od Josef »

Dálka by měla být originál (aspoň si to myslím je na ni logo Daewoo) z popsaný postup jsem zkusil ale nic :cry: tak nevím snad pomužou rádobi drahý mechanici od značkovího servisu. Já jsem zatím najezdil cca 700 km. a spotřeba je na 8,5 l/100 km. neni to nejhorší jak čtu, ale mohlo by být líp. Měl jsem auto Renault 25 2,2i dovoz Švícarsko a spotřebu jsem po seřízení auta dostal na průměr cca 8,0 l/100km. a tak jsem si myslel novější auto nižší spotřeba, ale i tak to jde. Díky zatim všem který tady davají cenné rady a přeji všem hodně km bez nehod. 8) 8)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Pepo, máš takový ovladač?

Obrázek

Pokud ano mohu ti poslat co s tím, ale mám to boužel ve francouštině, vadí? :lol: :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Josef
Příspěvky: 25
Registrován: čtv lis 04, 2004 21:44
Bydliště: Opava

ovladač

Příspěvek od Josef »

To je přesně on :) . pokud máš návod co stím tak mi ho pošli s francouštinou si poradí počítač a já si potom poradím s ovládáním takže ti moc děkuju už předem 8) . Dám potom vědět jestli to zabere. Ještě jednou dík. Budou v budoucnu nějaký srazy nebo je to club jen po internetu?Byl jsem členem Renault clubu a jednou ročně jsme si někam vždy vyrazily společně.Snad by to bylo fajn i s Daewoo clubem
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Pepo, nafotím ti ty stránky a pošlu na mail, co máš uveden :)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo tohle je originál ovladač ;)
Uživatelský avatar
Boban
Příspěvky: 30
Registrován: stř led 26, 2005 12:58
Bydliště: Skoro Praha

Ovladač

Příspěvek od Boban »

Zdravim,já mám dálku v klíči a taky nechce fungovat.Když je zima tak funguje tak 10cm od auta a nebo když se dotknu zámku v létě ani ťuk :evil:
Jinak baterka je nová,vypadá to že čidlo nechytá signál.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Ovladač

Příspěvek od Richard »

Boban píše:Zdravim,já mám dálku v klíči a taky nechce fungovat.Když je zima tak funguje tak 10cm od auta a nebo když se dotknu zámku v létě ani ťuk :evil:
Jinak baterka je nová,vypadá to že čidlo nechytá signál.

No já jsem na tom stejně :cry: :cry: Dálka šla normálně někdy od března no a najednou když uhodila zima nic. Vyměnil jsem baterky v ovladači a zase nic. Chceš mi říct, že funguje jen když je teplo :?
Tak to jsem nepředpokládal, ale něco na tom bude, když mi je zima taky moc nemakám :lol: :lol: :lol:
Petře co ty na to? Byl jsem tak pyšný jak jsem zprovoznil tu dálku a teď zase jen klíče, to mám čekat na teplo? Pojistky jsem zkouknul a nic, vše OK. :evil: :(( :PP:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Nubiry v čechách neměli nikdy dálku všechny se kterými sem se setkal byli dotažený (mimo nové modely Nubira II ve vyšším stupni výbavy CDX a ty to měli v klíči ). Dálku měla u nás jen Leganza a tam když byl stejnej problém se to řešilo ještě v době garance výměnou jednotky alarmu za novou :cry: takže děsná pálka
Karel
Příspěvky: 33
Registrován: čtv čer 03, 2004 11:18
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Karel »

Možná je to mimo mísu, ale u dálkovýho ovládání u Feldi jsem měl podobný problém. Příčina byla v rozjetí plovoucích kódů vysílače a přijímače, stačilo nechat klíče od auta poblíž mobilu a už jsem dálkou neodemk. Pak se musel vysílač určitým postupem sesynchronizovat.
DAEWOO Nubira 1.6 SX
Uživatelský avatar
Boban
Příspěvky: 30
Registrován: stř led 26, 2005 12:58
Bydliště: Skoro Praha

Příspěvek od Boban »

Myslim že kódem to nebude.Otevřít a zavřít se mi podaří vždy,ale většinou až přes sklo těsně u čidla na palubce a to je na h...o.
Lukáš
Příspěvky: 27
Registrován: pon bře 07, 2005 20:49
Bydliště: Vých. Čechy

Příspěvek od Lukáš »

Hmm ja sem si tedkom pořídil Nubiru 2. Je to 2 litr ročník 2001 s dalkačem a mam ten samý problém s ovládáním. Imho nedal by se někde sehnat jenom samostatnej vrchní díl od klíču. Ty tlačítečka sou tam už rozpraskaný. Jo a koupil sem to bez 2 klíče. Byl by velkej problém když k tomu 1 NEMÁM identifikační štítek udělat 2 dálkovej? Eventuelně kolik by asi tak přišel????
Nubira II 2.0l, 2001 ročník, CDX
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Druhá dálka nejde udělat ta jednotka to neumí jinak novej klíč jde pouze celý nový a nechat vybrousit a nebo vyměnit vnitřnosti což taky jde klíč máme u nás v servisu je jich několik typů podle frekvence servis GOLC CAR
U pekařky 1 Tel: 283840970 ;)
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“