Nubira LPG riadiaca jednotka

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
MICEV
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 12, 2010 19:33

Nubira LPG riadiaca jednotka

Příspěvek od MICEV »

Zdravím mám Nubiru r.2000 1,6 16v , asi mi odišla riadiaca jednotka na LPG ,číslo to nemá len názov FLIVING INJEKT BRC , kde by sa to dalo zohnať. vopred DAKUJEM
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nubira LPG riadiaca jednotka

Příspěvek od ppp »

To bude skor flying injection, google prezradi par instalacnych manualov, takze tipujem ze to zozenies bud u lpg montaznikov alebo v krajine vyrobcu, alebo na nejakom aukre, allegre, ebay, len ktovie ci sa to este vyraba. Osobne by som to prekabloval na iny system, ku ktoremu by som zohnal kabel a software, ale to som ja, niekto iny nemoze/nevie/nechce sa vrtat v aute.
Mort
Příspěvky: 39
Registrován: čtv srp 25, 2011 21:57
Bydliště: Perníkovice u Mechova

Re: Nubira LPG riadiaca jednotka

Příspěvek od Mort »

ppp píše:To bude skor flying injection, google prezradi par instalacnych manualov, takze tipujem ze to zozenies bud u lpg montaznikov alebo v krajine vyrobcu, alebo na nejakom aukre, allegre, ebay, len ktovie ci sa to este vyraba. Osobne by som to prekabloval na iny system, ku ktoremu by som zohnal kabel a software, ale to som ja, niekto iny nemoze/nevie/nechce sa vrtat v aute.
Proč by to měl kvůli řj předělávat celý systém? Kvůli stáří a nesehnatelnosti, nebo z jiného důvodu? Nerýpu, budu ji brzo shánět také a zajímá mě, jaké jsou možnosti:)

Na webu jsem hledal, ale nic pořádného nenašel, rád bych alespoň věděl, v jakých cenových relacích to půjde sehnat..
Nubira combi ´99, 1,6 78kw LPG
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nubira LPG riadiaca jednotka

Příspěvek od ppp »

Noo, jeden dovod som uz napisal, kvoli tomu, ze na brc neviem zohnat software, kabel by sa mozno zohnat dal. A ja som radsej ked sa mozem pozriet co jednotka robi ked to blbne nez zhanat montaznika, ktory je z toho mozno blby a mozno nie, len ma neunosne ceny dielov, pretoze aj jeho miestny velkoobchodnik dobre natiahne. Napriklad na otcovej nubire som takto zistil ze je kaput tlakovy senzor, zohnal novy z polska (original kme, teda to iste co by som kupil u montaznika) a stary sa mi potom este podarilo aj opravit, takze mam aj do rezervy, keby nieco.

Druhy dovod si napisal sam, kvoli nezohnatelnosti.

A treti kvoli cene. Stag z polska, co je v polsku mozno najpouzivanejsi system a je to vlastne lovtec magic, ktory je len je prebaleny stag aj ked neviem ci aj v poslednej verzii, najnovsie jednotky vedia toho skutocne mnoho, podla mna az prilis, je relativne lacnym podla typu, novsia mudrejsia jednotka je samozrejme drahsia nez starsia hlupejsia, a je k tomu software.

Ak chces len tu svoju konkretnu brc jednotku, tak treba zistit u montaznikov, najlepsie takych co montuje brc, ci sa to este vyraba a da kupit a ak ano, tak potom hladat na allegre, aukre, ebay a v eshopoch v krajine vyrobcu, pripadne priamo u vyrobcu zistit kontakt na nejakeho odberatela, ktory ma aj maloobchod.
Mort
Příspěvky: 39
Registrován: čtv srp 25, 2011 21:57
Bydliště: Perníkovice u Mechova

Re: Nubira LPG riadiaca jednotka

Příspěvek od Mort »

Děkuji za obšírnou odpověď:) Je to složitější, než jsem čekal. Takže je možnost si to za draho nechat předělat, nebo lítat jak trotl po všech čertech a večery trávit hledáním po netu..

Vůbec mě to zlatokopecké řýžování nebaví. Jen správný konektor k autorádiu sháním měsíc. Buď se na mě všude dívají jak na idiota, s čím že je to otravuji, nebo je to příšerně předražené.
Nubira combi ´99, 1,6 78kw LPG
Krookous
Příspěvky: 185
Registrován: stř dub 13, 2011 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nubira LPG riadiaca jednotka

Příspěvek od Krookous »

Ahoj,
s LPG Ti moc neporadím, ale což se týče toho konektoru k autorádiu... Nesháníš to co prodávám v sekci prodám...? Redukci z Daewoo konektoru na ISO? ;)
Daewoo Nubira SX 1.6 16V, 80KW, 110HP, 12/1998, 150.000, dá se řící plná palba:) Po doladění bude dokonalá:)
http://krookous.rajce.idnes.cz/
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=18061
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nubira LPG riadiaca jednotka

Příspěvek od ppp »

Ono s tym zadraho nechat prerobit, to nie je uplne tak. Zo skusenosti viem ze cislo RJ nik nekontroluje, len cislo a preslost nadrze. Tusim ani na splynovac sa nepozru, teda nie na cislo, len ci z neho nieco netecie alebo aspon nekvapka :). Navyse neviem ako v cechach ale na slovensku uz rocne prehliadky nie su povinne a vsetko ma zastresovat stk, tam ale mozno stale nemaju metidocke pokyny a ak aj maju, tak je otazne ake a ako ich dodrziavaju, takze ak si vymenis sam rj a prekablujes si ju (zvysok je priblizne rovnaky a navyse stag ma rozne volby pre vstreky a tlakove cidlo) tak s tym mozes pololegalne jazdit az kym sa auto nerozpadne. Pololegalne znamena, ze sice to nie je pred zakonom koser ale nikoho to netrapi a ako to tak vyzera ani nikdy trapit nebude. Je to nieco take ak oked si das nehomologovane ziarovky do obrysoviek. Kym svietia na zlto alebo aspon bielo tak ich nik nikdy kontrolovat nebude. A rj lpg kym riadi a auto ide a splna emisne limity tak nikoho nebude trapit co je tam za jednotka. Na stk zatial napichuju len obd jednotky a na mnozstvo lpg jednotiek nikdy nebudu mat konektory a software a skolenia, takze to nehrozi. Akurat to prekablovanie musi vyzerat seriozne a nie ako guca kablov :lol: .
Mort
Příspěvky: 39
Registrován: čtv srp 25, 2011 21:57
Bydliště: Perníkovice u Mechova

Re: Nubira LPG riadiaca jednotka

Příspěvek od Mort »

Nehomologované obrysovky.. to jsou mi nápady:)) Viděl jsem několikery temně modré v provozu a říkal jsem si, co je to za UFO :D

Jestli tomu správně rozumím, jde tedy spíš hlavně o to, aby ta řj dobře fungovala s tím zbytkem montáže, jinak je vlastně buřt, co tam bude? Myslel jsem, že tam musí být přesně ta, co byla původně. Tak to se asi vykašlu na nějaké hledání a pachtění a nechám to na lpg servis, ať si s tím poradí. Co já budu vymýšlet, když tomu rozumím, jak koza petrželi..
Nubira combi ´99, 1,6 78kw LPG
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“