Pls, help.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pepino_99
Příspěvky: 168
Registrován: pon led 19, 2009 18:06
Kontaktovat uživatele:

Pls, help.

Příspěvek od Pepino_99 »

1.) Ahoj všem, je normální, že před nastartováním svítí kontrolka motoru "check", po nastartování zhasne?
2.) Po přejezdu přes koleje (větší nerovnost) se rozsvítila a auto přestalo táhnout. Šlapete na plyn a nic, když
jsem podřadil, tak to "nějak" jelo ale opět velice špatný tah. Zdálo se mi to jako špatný kontakt..Což mohl způsobit
ten přejezd. Prosím poraďte, díky moc.
Tico - it's fun!
Reklama
 

Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Pls, help.

Příspěvek od alvin »

možno nejaká nečistota v palivovom systéme by to aj mohla robiť,ja som mal upchatý vstrik,vtedy mi neťahal a svietil check,ale teoreticky by to mohol byť aj sviečkový kábel,toto mi robila zas Š120 svojho času, bolo asi vhod ich nechať premerať ,popr kúpiť a naliať prípravok na vyčistenie palivovej sústavy do nádzže,ak sa ukáže,že káble sú v poriadku
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pls, help.

Příspěvek od Mikeš »

To s tou kontrolkou motoru je normální.Po zapnutí zapalování svítí 3-4 vteřiny,pak zhasne.
Pokud máš možnost,zkus dojet někam na diagnostiku,nebo zkus diag. sám,návod už tady někde je ;)
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Uživatelský avatar
Pepino_99
Příspěvky: 168
Registrován: pon led 19, 2009 18:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Pls, help.

Příspěvek od Pepino_99 »

Asi jsem to napsal špatně, u mě zhasne až po nastartování motoru. Nikoliv po otočení a sepnutí spínací skříňky. Airbag mi zhasne za chvilku sám aniž bych nastartoval, ale chceck až po natočení motoru, tak nevím. ://

P.S: Svíčky jsou nové.
Tico - it's fun!
sepo
Příspěvky: 148
Registrován: stř črc 04, 2007 17:28
Bydliště: ruzomberok

Re: Pls, help.

Příspěvek od sepo »

Matizka mas jednotku alebo dvojku??? pri jednotke ti zhasne Check po zapnuti zapalovania za tie 3-4 sek. na jednotke spravis diagnostiku sam na dvojkovom nie..
To ze ti netaha je rozdelovacom kukni hlavu ci mas v strede este uhlik a na palec sa pozri...
mr.zizu
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 07, 2011 22:27

Re: Pls, help.

Příspěvek od mr.zizu »

Mikeš píše:To s tou kontrolkou motoru je normální.Po zapnutí zapalování svítí 3-4 vteřiny,pak zhasne.
Pokud máš možnost,zkus dojet někam na diagnostiku,nebo zkus diag. sám,návod už tady někde je ;)

Velice se omlouvám všem, ale nikde jsem tu nenašel návod na tu domácí diagnostiku. Hledal jsem, ale asi neumim hledat. Mohl by mi tu někdo hodit link? Předem děkuju moc.
misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Re: Pls, help.

Příspěvek od misojogi »

na jednotke spravis diagnostiku sam
aj mna to zaujima ako ...


moze niekto z moderatorov premenovat temu na normalny nazov vyjadrujuci o co tu ide ?
sepo
Příspěvky: 148
Registrován: stř črc 04, 2007 17:28
Bydliště: ruzomberok

Re: Pls, help.

Příspěvek od sepo »

diagnostika v jednotkovom matizkovy:
na svorke ALDL spojis kontakty A-C na pristrojovke ti zacne vyblikavat CHECK kazdy kod ti vyblikava tri krat.
takze taky kod 0320 ti zacne blikat CHECK 10x 3x 2x 10x a to spravi 3x za sebou potom kratka pauza a a dalsi ak je chyba.
inac jeden kod vyblikava stale co nie je chyba len si nemozem spomenut ktory to bol takze ak mas poruchu vyblika ti dva kody ked si spomeniem alebo sa troska otepli pojdem ho vyblikat a dam vediet cislo.. :D
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pls, help.

Příspěvek od Mikeš »

Ten kód je1500 - přerušení obvodu na termistoru výparníku v soustavě klimatizace.Tenhle kód se vybliká i když klimu nemáš :D
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Uživatelský avatar
kity
Příspěvky: 213
Registrován: sob čer 26, 2010 22:20
Bydliště: KE, BA

Re: Pls, help.

Příspěvek od kity »

Ahoj Pepo.
;)

Sviečkové káble samozrejme vymeň tiež, nevydržia viac ako cca 10 rokov.
Mne odišli za posledné 2 roky všetky - okrem toho čo ide zo zapaľovacej cievky.
Všetky tak, že sa na konci kábla začal sypať čierny prášok - práškový uhlík.

Na Tvojom mieste by som vymenil aj kryt rozdeľovača.
Po 10 rokoch je vzdialenosť medzi palcom rozdeľovača a kolíkom ~ 3mm.
A nové má ~ 2mm. To je strata asi 1000 V. Nie je to málo, ale ani až tak veľa. ;)
Daewoo Matiz M100 1999.
Honda PCX 125 model 2021.
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Pls, help.

Příspěvek od 18lukin18 »

ahoj,toto jsem přesně řešil u mamky na Sparky,najednou se rozsvítila kontrolka a Sparky netáhnu a co teď,zase člověk mu nechce nijak ublížit tak jsem si zavolal odtahovku a šup sním do servisu,auto je v záruce tak ať se snaží,cirka po dvou hodinách(nevím co tam dělali tak dlouho) mě řekli že to byla voda v benzínu,vyčistili celou palivovou soustavu plus tam do benzínu nalili nějaký sajrajt aby se to dočistilo za provozu a od té doby má Sparky klid ;-) :-)
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“