Uloženie tlmiča

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Uloženie tlmiča

Příspěvek od LordMMX »

Ahojte kolegovia,

dnes sa mi stala docela nepríjemná vec... na ľavom prednom uložení tlmiča alebo ako to nazvať, mi dnes po 15 rokoch hrdzavenia, odpadla tá myska ktorá drží pružinu. jazdiť sa na tom síce dá, ale hlavne na týchto našich deluxe cestách počuť pukotanie ako sa tá "myska" hýbe. tak by ma zaujímalo, stalo sa to niekomu z vás? poprípade či by to šlo len tak zavariť a jazdiť ďalej.

celé to uloženie stojí (po zľave "ako pre mňa") 175€ a to je len jedna strana... a predpokladám, že ajnapriek tomu že druhú stranu hodlám dnes dať strýkovi ošetriť pred poškodením, to nevydrží dlho a dopadne to ako ľavá strana...
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Uloženie tlmiča

Příspěvek od ppp »

Uz sa to tu niekomu stalo, sikovny zvarac to raz dva opravi, akurat ak neche poskodit tlmic, tak mozno bude ho bude vyberat (aj sa mu s tym bude lepsie robit) a to uz chvilu moze trvat na nasich 15rocnysh strojoch. Tusim niekto pisal ze sa da pouzit miska pruziny pre feliciu, dostat ako ND. Alebo len zaplacat kusom plechu alebo len tak premostit navarkom, podla poskodenia.
Inac neviem co vsetko mas v tom ulozeni po zlave "ako pre teba", ak aj naboj a osadeny brzdic a nebodaj aj tlmic tak ber. Ak nie tak potom v polsku kupis nove ulozenie tlmica, teda len ten zvarok co v sa do neho z jednej strany zasuva tlmic a na druhej strane sa do neho dava gulovy cap a lozisko s nabojom, stoji uz cca 80eur az s donaskou do domu podla toho ci potrebujes pre 13 alebo 14palcove kolesa (par euro rozdiel).
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Uloženie tlmiča

Příspěvek od LordMMX »

tak jo, díky :) strýko je karosár a zvárač, mal by to zmáknuť. uvidíme :) potom dám vedieť ako to dopadlo.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Uloženie tlmiča

Příspěvek od LordMMX »

takže tanier zavarený... stabilizačná tyčka vymenená... keď sme zhodili koleso so strýkom, tak ma prešiel smiech, lebo stabilizačná tyčka bola doslova odtrhnutá... :D nevadí, vymenená a jazdíme roky :D :lol:
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Uloženie tlmiča

Příspěvek od LordMMX »

ja šialenec som sa so strýkom pustil do vyvárania nexie... čo ma to len napadlo? :D toľko hrdze som v živote nevidel ako za posledné 4 dni...

http://www.facebook.com/daewoo.miley fotky tu
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Uloženie tlmiča

Příspěvek od ppp »

neviem ako na nexii ale na otcovej nubire bola tiez stabilicana tycka utrhnuta aj s kusom ucha z tlmica a u man zase rupla podlozka na tycke stabilizatoru a nebola tam, takze tycka putovala v diere ako chcela a trochu to skripalo, vdaka tomu som to nasiel :)
a na espere kedze mi tieklo do kufra sommal prehnite oba zadne podbehy z kufra, ale len bud pod naraznikom alebo od kolesa takze ziadna lakyrnicka robota, len zakladne vyvarenie a nater sajrajtom na spodky aut
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Uloženie tlmiča

Příspěvek od LordMMX »

takže postupne vyváranie prináša svoje ovocie. ale aj svoje problémy...

preto by som rád kúpil dvierka/víko na nádrž (nj zhorelo) a pravý zadný pás pasažiera (ten tiež zhorel :D)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Uloženie tlmiča

Příspěvek od LordMMX »

takže nessie je vyvarená, víko nádrže vymenené, pravé zadné svetlo vymenené, pás vymenený :D ...

napadla ma taká vec, len by ma zaujímal názor nexiákov... je možné namiesto rozdeľovača použiť tyristor (alebo ako sa to čudo volá, c20xe to tuším má miesto rozdeľovača) ? lebo ten môj rozdeľovač si už svoje odslúžil
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Uloženie tlmiča

Příspěvek od ppp »

s poriadnymi obtiazami najma ak nie si majitel vrakoviska a autodielne, ktory sa vyzna v elektronike
teoreticky ti chyba cidlo polohy klukovky, na nubire 1.6 to tusim snima z remenice, ina RJ a cidla, ktore auto s novou RJ ma naviac. Alebo ak niektory motor snima polohu vackovky, teda ma uz kazdy vstrek samostatne ovladany a nie po dvojiciach ako nubira 1.6.
Na skodovkach bastlili s uspechom elektroniku z felicie, cidlo polohy klukovky umiestnili do obalu prevodovky (presnejsie tam kde to bol skor obal spojky).
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Uloženie tlmiča

Příspěvek od LordMMX »

Aha, ďakujem. ešte ma zaujíma, začal mi tiecť benzín, rúrka to vzdala, takže, pokiaľ je motor vypnutý, je čerpadlo zavreté? zaujíma ma, či bude vkuse prepúšťať, alebo vytečie len to čo je natiahnuté v rúrke. dám to vymeniť čo najskôr, len by som bol nerád keby mi 30 litrov paliva vytieklo na betón počas noci...
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Uloženie tlmiča

Příspěvek od Dark69 »

Nic ti nevytecie, len to co je v rurke.... Ked je motor vypnuty, je vypnute aj cerpadlo. Potom nevytlaci benzin do hadicky, ktora ide cez vrch nadrze a popod auto az k motoru...... To je jasne kazdemu...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“