Vycerpava Vas jazda Matizom?

Moderátor: Blue Lanos

misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Vycerpava Vas jazda Matizom?

Příspěvek od misojogi »

zistil som ze dlhsia jazda Matizom je dost vycerpavajuca
po hodine respektive hodine a pol
proste potrebujem prestavku
zastav vypnut motor a prejst sa ...
na takych 15 minut

znamena to zrejme dost velke vibracie pretoze na skodovke som nieco podobne nespozoroval ...
tam sa da vydrzat aj 2-3 hodiny suvislej jazdy bez problemov

zaujimalo by ma ci je to konstrukciou
alebo mam nieco poskodene

zaroven by to znamenalo ze na dlhsie jazdy ako napr do Talianska to auto proste nie je vhodne ..
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Vycerpava Vas jazda Matizom?

Příspěvek od milosh »

To je auto do mesta pro malou zenskou tak se nediv ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
helic
Příspěvky: 7
Registrován: stř čer 28, 2006 23:08

Re: Vycerpava Vas jazda Matizom?

Příspěvek od helic »

mám zcela opačné poznatky !
Několikrát jsem měl možnost jet Felicií či Oktávkou trasu cca 170 km. Vždy jsem myslel, že umřu. Především záda v pr.... (pardon).
Jelikož v Matizu se sedí spíš jako na lavici, tak mi to vůbec nevadí. Jel jsem na 1 zátah pouze s přestávkou na potřebu trasu Mělník Košice a úplná pohoda.
Takže je to asi o zvyku.
Vojta

Re: Vycerpava Vas jazda Matizom?

Příspěvek od Vojta »

milosh píše:To je auto do mesta pro malou zenskou tak se nediv ;)
Do dneška jsem netušil, že jsem ženská a ještě k tomu malá :lol: :lol:
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Vycerpava Vas jazda Matizom?

Příspěvek od milosh »

Vojto ale tak uprimne na naky velky cestovani to neni priznej sam a kdybys mel metr devadesat taky si to nekoupis.
U nas na sidlisti to ma jedna pani jako rodinny vuz a vozi v nem 2 deti jeste v autosedackach, docela odvaha :roll:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Vycerpava Vas jazda Matizom?

Příspěvek od kesko »

Myslím že všetko je to o zvyku. Za roky čo som jazdil s nakladakmi som si zvykol sedieť, nie ležať a v každom aute do ktorého sadám, zdvíham operadlo do predu aby som sedel. Skúsil som v Lege polohu viac ležmo a po chvíli som cítil kríže. A Matizko je skôr stavaný na to sedenie, tak mne vyhovuje. A ešte to môže byť v sedačkách. V matize sú skrátka menšie a tvrdšie.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Vojta

Re: Vycerpava Vas jazda Matizom?

Příspěvek od Vojta »

Tak začínám mít pocit, Mildo, že jsi v Matýskovi nikdy neseděl. Já měřím 183, syn 186. Já mám vpředu místa dost, syna s vnukem občas vzadu vezu. Zatím každý, kdo seděl vzadu byl překvapený, kolik je tam místa. Vzadu jsem vezl i manželčina bratrance (205cm) a ten si liboval, že konečně auto, ve kterém vzadu netříská hlavou o strop.
Ale jsi admin a zřejmě všechno znáš nejlíp.
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Vycerpava Vas jazda Matizom?

Příspěvek od milosh »

Ale prd, sedel jsem v nem, ale proste mi to neprislo jako auto pro velky chlapy :D No nic nebudu tady zase delat ot :oops:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycerpava Vas jazda Matizom?

Příspěvek od alvin »

Nemal som nikdy ten pocit,v pohode nonostop Ružomberok-Nitra niekoľkokrát,pohodle úplne rovnaké ako vo väčšom aute,mne Šunkovec naprosto vyhovoval,za jedinú slabinku som považoval objem batožiňáka,aj to len vzhľadom na to,ak sme šli viacerí na dlhšiu cestu,to som riešil vybratim plata a naložení skoro až po strechu :D
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Re: Vycerpava Vas jazda Matizom?

Příspěvek od misojogi »

Nemal som nikdy ten pocit,v pohode nonostop Ružomberok-Nitra niekoľkokrát,
aj nad tym som uvazoval ci nemam vylagrovane tlmice
alebo nieco podobne ....
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Vycerpava Vas jazda Matizom?

Příspěvek od Robert08 »

K otázce v prvním příspěvku : NE.
Zato ve fábii mě bolí zadek a blbě se mi do ní leze.
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Uživatelský avatar
PETO
Příspěvky: 1170
Registrován: ned pro 30, 2007 17:53
Bydliště: POPRAD

Re: Vycerpava Vas jazda Matizom?

Příspěvek od PETO »

:D Zdravím všetkých Matizkarov -i . Moja odpoved . Na môjho zeleného Maťka nemôžem povedať žiadne kryvé slovo -i čo sa týka komfortu nemal som žiadne problémy aj z 250-300 km a to meriam 188 cm . Hlavne je to o skromnosti ked má niekto niejaké väčšie auto tak jasné že to nepochopý ;) a nemal pritom Matiza . Ved Matizkari vedia o čom to je mať MATIZA . -i -i :D
Daewoo Matiz SE,r.v.2001 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 8V Direct,r.v.2008 -> ex
Daewoo Tico SX,r.v.1996 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 16V,r.v.2011,edícia 100 -> ex
palino5
Příspěvky: 39
Registrován: úte pro 21, 2010 23:01

Re: Vycerpava Vas jazda Matizom?

Příspěvek od palino5 »

Ahojte. Suhlasim s predoslym prispevkom. Ja som bol toto leto v Chorvatsku 2x. Prvy krat s mojim Matizom, najazdil som cca 1600 km a priemernu spotrebu som mal asi 5,2. Pocas cesty som zastavil asi 3x a to len na par minut. Druhy krat som siel s novou Kiou Ceed kombi. Na sedadle spolujazca som asi po 2 hodinach jazdy zacal pocitovat bolesti chrbta v dolnych castiach. To sa stupnovalo, tupa bolest a musel som si podlozit chrbat vankusom. O chvilu podobne stavy zacali chytat aj vodica. Cele je to o zvyku, ja som nizkej postavy a s Matizom jazdim casto 2 hodinove trasy bez unavy...
Uživatelský avatar
st_Andy
Příspěvky: 87
Registrován: pon říj 25, 2010 11:26
Bydliště: Košice

Re: Vycerpava Vas jazda Matizom?

Příspěvek od st_Andy »

PETO píše:Hlavne je to o skromnosti ked má niekto niejaké väčšie auto tak jasné že to nepochopý ;) a nemal pritom Matiza . Ved Matizkari vedia o čom to je mať MATIZA . -i -i :D
predsudky su silna vec, prax casto prekvapi. Sparka mam ako nakupnu tasku a terenak v jednom. Predtym takto sluzil Matiz. Nech si vravi kto chce co chce, ale znizene Volvo dlhe a siroke ako Van do ktoreho "obyvacky" sa nastupuje skoro v lahu :mrgreen: nieje na rozbite chatarske, lesne a mestske stezky kde sa treba vsetkemu vyhybat, davat pozor na ol.vanu a vsade sa trafit celkom to prave orechove :idea:

najdlhsie trasy po Slovensku / Madarsku / Polsku so Sparkom, cca 8 hodin sedenia vo velkom klude a pohodke. Ziadne stresy. Dokonca pozorujem, ze pocas vyletov schvalne vyberame bocne cesty a vyhybame sa cielene dialniciam. Neplasime sa a vidime toho viac ako len pumpy a 160 na tempomate.

Ako vystizne hovori moja manzelka, prcek je sympaticky uz len preto, lebo v nom maju ludia k sebe blizsie :mrgreen:
Chevy SPARK 0,8i '06 / 56 ps (manzelka) / Chevy SPARK 1.0i '10 (pani mama) / Matiz 0,8i '99 (ex)
Volvo V70 R AWD 2,4T 20V / 250 psss
sepo
Příspěvky: 148
Registrován: stř črc 04, 2007 17:28
Bydliště: ruzomberok

Re: Vycerpava Vas jazda Matizom?

Příspěvek od sepo »

Matizek je ideal... na dlhsie trasy sa v nom ide fajn oproti Fabii tam ma bolieva chrbat a v Megane ma chytaju driemoty.. :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“