Dojmy

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Saša
Příspěvky: 101
Registrován: pon říj 18, 2004 14:49
Bydliště: Hradec Králové

Dojmy

Příspěvek od Saša »

Ahoj všichni,
tak se s vámi musím podělit o zatím jen dvoutýdenní dojmy z jízdy mojím nově pořízeným Esperem 2,0 automatic. Než jsem ho koupil, tak jsem si důkladně prostudoval toto fórum a musím dát za pravdu všem, kteří tuto značku chválí a píší o ní pouze v superlativech. Tak tiché, pohodlné a vcelku rychlé auto jsem ještě neměl. Podotýkám, že mám automat a to řazení je jedna báseň :lol: :lol: . Do ledna letošního roku jsem měl Fiat Croma (samozřejmě že taky v automatu), limitovaná serie a ten zdaleka nedosahoval kvalit Espera, ale to nebránilo tomu, aby mi ho někdo 24.1.2004 neukradl :evil: . Co se týká současné spotřeby, tak podle odhadu se vejdu do 10 l ve městském provozu. Prosím o poznatky ohledně palivoměru - po ujetých cca 50km klesne ručička o čtvrtinu nádrže, po ujetí cca 300km ukazuje již jenom necelou čtvrtinu nádrže. Po natankování se tam vejde 30 litrů. Nádrž předpokládám je na 50l.
Čau a mějte se hezky
Reklama
 

andy

Příspěvek od andy »

nemam sice automat ale len 1.5 s manualom a vzdy ked prejdem 350-400 km tak mi ukazuje palivomer prazdnu nadrz ale prejdem este dalsich 150 km uplne vpohode...
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Nemam sice Espero, ale po zkusenostech s Lanosem a Nubirou a po tom, co sem zde na forech cetl, sem dosel k zaveru, ze u Daewoo musi clovek brat palivomer jen jako velmi orientacni meridlo ;).
Uživatelský avatar
PetrCBR
Příspěvky: 102
Registrován: stř srp 18, 2004 22:22
Bydliště: Roznov pod Radhostem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojmy

Příspěvek od PetrCBR »

Saša píše:Ahoj všichni,
tak se s vámi musím podělit o zatím jen dvoutýdenní dojmy z jízdy mojím nově pořízeným Esperem 2,0 automatic. Než jsem ho koupil, tak jsem si důkladně prostudoval toto fórum a musím dát za pravdu všem, kteří tuto značku chválí a píší o ní pouze v superlativech. Tak tiché, pohodlné a vcelku rychlé auto jsem ještě neměl. Podotýkám, že mám automat a to řazení je jedna báseň :lol: :lol: . Do ledna letošního roku jsem měl Fiat Croma (samozřejmě že taky v automatu), limitovaná serie a ten zdaleka nedosahoval kvalit Espera, ale to nebránilo tomu, aby mi ho někdo 24.1.2004 neukradl :evil: . Co se týká současné spotřeby, tak podle odhadu se vejdu do 10 l ve městském provozu. Prosím o poznatky ohledně palivoměru - po ujetých cca 50km klesne ručička o čtvrtinu nádrže, po ujetí cca 300km ukazuje již jenom necelou čtvrtinu nádrže. Po natankování se tam vejde 30 litrů. Nádrž předpokládám je na 50l.
Čau a mějte se hezky


No ja ted taky nejak prestavam palivomeru verit. Mam ujeto cca 300km a rucicka na ctvrt nadrzi. Neverim, ze by to zralo tolik, kdyz jsem hned po koupi najel na nadrz 600km a ted by to vychazelo na 400 a to myslim mam dost lehkou nohu. Teda jeste jsem se s otackama nedostal vys nez 4500 ot/min. Uvidime az zacne mrkat hladove oko kolik se tam vejde.
Daewoo Espero 2.0MPi, '97 (šmudla)
Kia Cee'd SW 1.6 CVVT, '08 (nový šmudla)
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jó mě ručička leží na nule tak 50 km a pak teprve se mi rozsvítí hladový oko chce to vypozorovat jak se ten měřák chová a pak teprve se podle něj řídit 8)
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-PK »

mno PetřeCBR,myslím,že to nebude až tak nereálné...já bohužel na plnou najedu tak okolo 450 km.beze srandy...Ale je pravda,že prostě nemám rád,jak se přede mě serou felicie,fabie a sem tam se hecnu do Octavky.. :)
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Alebo si kupit palubny pocitac tak ako ja a presnost je na nom v tolerancii do 0,3L.
Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od palladin »

Dojmy-
Jazdil som aj s renaultom 21 2.0L a 2.2L co sa da velkostou prirovnat k esperu.Obe auta mali palubne PC... Ale aj u palubaku sa stavalo,ze palivomer skocil o 5 az 7 litrov a pokial ste nenatankovali aspon za 200,tak vam neukazalo ze sa nieco taknkovalo... Takze si netreba robit krce.U starsich aut je to asi rovnake a ani palubny pocitac nezarucuje zazraky.
U daewa mi vadi trosku dielenske spracovanie a menej kvalitne diely, no zase to vyvazia ceny dielov.
Co sa neda porovnat je podvozok a sedadla...
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“