Problém s plynem

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Kolousek8
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 18, 2011 13:33

Problém s plynem

Příspěvek od Kolousek8 »

ahoj mam daewoo nexii 1,5 uz rok jsem s autem spokojenej,prosim zde o radu jelikoz auto mam hlavne na to aby me dopravilo ale nerad se v nem vrtam... V unoru se mi stala takova vec ze jsem naskocil do auta a chtel doject do kamarada... Jenze auto nic... Zjistily jsme ze bla vybita baterka a projistotu jsme vymenily i palivovej filtr... Auto jezdilo az do cervna v pohode,v cervnu zacalo cukat ale vzdycky se to hned uklidnilo,jako kdyby se ucpala nejaka hadicka... A ted nedavno mi auto zniceho nic pri 100 km/h zacalo cukat a pak to dokonce i chciplo tak jsem zastavil a podival se ale nic sem nenasel... Potom jsem najezdil dalsich 100 kilometru a uplne to samy akorat s tim rozdilem ze uz jsem nenastartoval a ani kdyz me kluci roztlacily tak se to nechytlo... Jako by to bylo zadreni... A podle me nesel ani benzin... Kdyz jsem proslapaval plyn tak nic nerval motor nic... Ptal jsem se znamejch a dostal jsem hodne typu treba silenblok,lambda sonda,pojistky,valec atd. ... Vubec netusim cim to mohlo bejt... Nestalo se to uz nekomu???
Reklama
 

Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s plynem

Příspěvek od Arendal »

Cau, zaklad jestli ti jde benzin k motoru a tedy i palivova pumpa pripadne vymenit filtr.
Jako dalsi mrknout na svicky jak vypadaji a jestli jsou mokry.
Dalsi vec zapalovani - tj. zapalovaci civka nebo modul zapalovani pripadne kable ci viko rozdelovace- jestli davaji jiskru.
Taky sem resil proc me Ascona po mesici stani nechcela startovat. Po vymene svicek, palivoveho filtru a kusu zterele hadice z nadrze nakonec chytla.
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s plynem

Příspěvek od simone »

ja to mám teraz podobne na Leganze a skoro na sto percent to je zapalovací modil..odchádza a tak vynecháva stale častejšie
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Problém s plynem

Příspěvek od ppp »

Nexia nema zapalovaci modul ale rozdelovac a jednu vyskonapatovu cievku.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s plynem

Příspěvek od LordMMX »

tak či tak, cievku, káble a rozdeľovač si skontroluj... ja som mal problém najprv s káblami (boli staré, prerážali do kostry) a potom (pred pár dňami) aj s rozdeľovačom, ktorý sa rozpadol
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s plynem

Příspěvek od simone »

ja viem že nemá..mal som nexiu ale ta cievka je tam tak či tak... a ta je v čudu..
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Re: Problém s plynem

Příspěvek od Damek »

Ja by som vsadil na tu cievku. Mal som podobne priznaky, i ked v trocha v kratsom case. Nakoniec motor skapal na dialnici pri 140km/h. Potom nesiel nahodit, nakoniec sa umudril a nejakym kuckanim som sa odkotulal aspon z dialnice, odkial ma uz zobrali na lane. Dost som si v ten den zanadaval, ale oprava nestala takmer nic.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Problém s plynem

Příspěvek od ppp »

Cievka sa da otestovat, odpojit jeden kabel od sviuecky, nastartovat a tahat iskru, aku dlhu to hodi, ak je cievka prerazena, tak to nebude nic moc. Plus minus autobus na 1kV je to jeden mm.
A kable idealne za sera alebo tmy. Ak na nich uvidite farebnu hudbu, proste plazive vyboje, alebo nejake ine zablesky tak su v tahu. A sviecky sa daju otestovat asi jedine vymenou.
Kolousek8
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 18, 2011 13:33

Příspěvek od Kolousek8 »

Ciernygepard : vypadá to na tu cívku jelikož to co popisuješ tak jsem měl úplně to samý... až na to že na tý dálnici jsem nenastartoval vůbec a když jsem baterku hodil na nabíječku tak jsem zjistil že je plná ze 3/4 a tak jsem jí tam nechal nabít a ted jsem ji byl dát do auta a zjistil jsem že auto normálně nastartuje a můžu ject :D ... Mám taky podezdření že v baterce odešel článek....
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s plynem

Příspěvek od LordMMX »

ja keď som odizoloval baterku od cievky a káblov tak nessie naštartovala, lebo neprerážal prúd (nemal kam keďže medzi cievkou a baterkou bola vrstva kobercovej pásky) ... tak či tak, nespoliehaj sa na to , že dobitá baterka rieši problém
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
seznam
Příspěvky: 3
Registrován: ned led 22, 2012 23:33

Re: Problém s plynem

Příspěvek od seznam »

ahoj všem píšu z jiného profilu... nakonec jsem vyměnil baterku a jelo to v pohodě... pak to zase začalo dělat a konečně jsem si všimnul problému díky tomu jak baterka byla asi plně nabitá tak jsem si všimnul že od startovacích kabelů jde jiskra na motor... jak mě to nechalo na tý dalnici ani ptom jsem si toho nevšimnul a ani to hlavně nebylo vidět... tak jsem vyměnil kabely a je to zatím v pohodě :D
S Pozdravem Kolousek8
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“