Spojka

Moderátor: Blue Lanos

Alexnext65
Příspěvky: 44
Registrován: ned led 18, 2009 13:10

Spojka

Příspěvek od Alexnext65 »

Ahoj.Zistil som ze my piska alebo skriepy spojka.Pocas jazdy nepocut ale ked startujem tak pocujem to.Moze to robit ze mam tam asi vzduch?Uz to niekto zazil?Riadenie rychlosti my ide pohode,mam dost kvapaliny niekedy dolievam.
Reklama
 

Uživatelský avatar
benky71
Příspěvky: 154
Registrován: ned říj 21, 2007 14:29
Bydliště: SEREĎ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od benky71 »

žeby ložisko? :D
Alexnext65
Příspěvky: 44
Registrován: ned led 18, 2009 13:10

Re: Spojka

Příspěvek od Alexnext65 »

benky71 píše:žeby ložisko? :D
Takze ked budem menit lozisko tak budem dolievat olej co?
Fasa.No nic ked bude pekne tak sa do toho pustim.
Mam otazku aky silikon sa pouziva na tesnenia motora?
Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Re: Spojka

Příspěvek od vladimir fodor »

Ked budeš meniť ložisko tak záleží na spôsobe práce akú si zvolíš,je to len na tebe.A tečie ti kapolina zo spojky?
Alexnext65
Příspěvky: 44
Registrován: ned led 18, 2009 13:10

Re: Spojka

Příspěvek od Alexnext65 »

vladimir fodor píše:Ked budeš meniť ložisko tak záleží na spôsobe práce akú si zvolíš,je to len na tebe.A tečie ti kapolina zo spojky?
No velmi nie ale asi trosku proste nemusim dolievat kazdy den ale tak do mesiaca mi zmizne cca necele pol deci urcite mi odchadza tesnie hydraulickej spojky.Ked chcem demontovat spojkovu skrinu potrebujem specialne naradie alebo staci to co mam v garazi?
Lebo mam knihu a pise vseliake nadstavce a stahovaky len neviem ci mam sa do toho pustit.Co vy na to?
Uživatelský avatar
benky71
Příspěvky: 154
Registrován: ned říj 21, 2007 14:29
Bydliště: SEREĎ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od benky71 »

Alexnext65 píše:
benky71 píše:žeby ložisko? :D
Takze ked budem menit lozisko tak budem dolievat olej co?
Fasa.No nic ked bude pekne tak sa do toho pustim.
Mam otazku aky silikon sa pouziva na tesnenia motora?
Aký olej a kam chceš dolievať?to čo píska je asi spojkové ložisko. a tam neni mot olej.Ak sa mení tak ide dole celá prevodovka(sú isté výnimky pozri forum).Ak sa mení ložisko tak kúp komplet novú spojku a vymen lamelu prítlačak i ložisko naraz keď to už bude dole)
Silikón červený na vysoké teploty(600 stupnov)
Ak sa stráca brzdová kvapalina,tak to môže byť na pracovnom valci(na motore pri spojke) alebo hlavný valec na pedali čo je
Ja som menil kamošovi,pracovný,tiekol ako divý.Treba kúpiť nový 17-20€,nekupuj opravnú sadu,ten valec bol zodratý zvnútra.
Alexnext65
Příspěvky: 44
Registrován: ned led 18, 2009 13:10

Re: Spojka

Příspěvek od Alexnext65 »

Ahoj vsetci.Dal som spravit spojku a stalo to 180 eur cize vymenil lozisko,tanier,lamelu.Lozisko bolo totalne znicene a tanier pritlacny uz bol tiez opotrebovany.Teraz som vymenil pomocny spojkovy valec.Ked sa dari tak sa dari.Inac mam problem zaradit z 3 do 2 ale da sa to.Servisak mi povedal ze uz to nebude take ako bolo.Tak neviem.
Uživatelský avatar
benky71
Příspěvky: 154
Registrován: ned říj 21, 2007 14:29
Bydliště: SEREĎ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od benky71 »

Alexnext65 píše:Ahoj vsetci.Dal som spravit spojku a stalo to 180 eur cize vymenil lozisko,tanier,lamelu.Lozisko bolo totalne znicene a tanier pritlacny uz bol tiez opotrebovany.Teraz som vymenil pomocny spojkovy valec.Ked sa dari tak sa dari.Inac mam problem zaradit z 3 do 2 ale da sa to.Servisak mi povedal ze uz to nebude take ako bolo.Tak neviem.

Spojka OK.problém bude asi aj v prevodovke(synchrony),skús podradovať s dvakráť stlačením spojky
Alexnext65
Příspěvky: 44
Registrován: ned led 18, 2009 13:10

Re: Spojka

Příspěvek od Alexnext65 »

Spojka OK.problém bude asi aj v prevodovke(synchrony),skús podradovať s dvakráť stlačením spojky
Treba to riesit?Neze ostanem prekvapeny a ostanem niekde vysiet alebo sa daco stane.Viem ze na starsich autach trebalo dat meziplyn.Vsak je 21 storocie tak si zasluzime trosku pohody ci nie?
Uživatelský avatar
benky71
Příspěvky: 154
Registrován: ned říj 21, 2007 14:29
Bydliště: SEREĎ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od benky71 »

Alexnext65 píše:
Spojka OK.problém bude asi aj v prevodovke(synchrony),skús podradovať s dvakráť stlačením spojky
Treba to riesit?Neze ostanem prekvapeny a ostanem niekde vysiet alebo sa daco stane.Viem ze na starsich autach trebalo dat meziplyn.Vsak je 21 storocie tak si zasluzime trosku pohody ci nie?

A ako to chceš riešiť?dať inú prevodovku?kúpiť ako mačku vo vreci?
jazdi dalej a podraduj s citom kludne,
oprava a aj výmena prevodovky je dosť drahá,oproti cene celeho auta
Alexnext65
Příspěvky: 44
Registrován: ned led 18, 2009 13:10

Re: Spojka

Příspěvek od Alexnext65 »

A ako to chceš riešiť?dať inú prevodovku?kúpiť ako mačku vo vreci?
jazdi dalej a podraduj s citom kludne,
oprava a aj výmena prevodovky je dosť drahá,oproti cene celeho auta
Ok.Ked to nie je zavazne tak budem podradovat s citom a kludne.Netusil som ze budem preradovat skoro ako na nakladnom aute.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Spojka

Příspěvek od ppp »

To mas este dobre ak ti pomoze medziplyn, ale mne ani to nie. Pritom ja nezaradim 1,2,R vtedy ak na auto posobi alebo posobila bocna sila. Takze napriklad uz relativne pomaly dojdem po krizovatku cez 90st. zakrutu z parkoviska a na krizovatke uz zaradim minimalne 3. 1,2,R pritom nejdu ani cez zuby, proste na paku posobi nejaka zarazka, ktora ju dalej nepusti, tlacit mozem kolko chcem, skor by som asi nieco zlomil v kulise nez by som zaradil rychlost. Nikedy to ide rozhybat, tym ze nasilim predsa len vnutim R (co moze posobit mierne znepokojujuco na toho co stoji za mnou :) ) a potom tam uz idu vsetky rychlosti, obcas sa podari tancekom z krizovatky smrti rozkyvat auto do stran a rychlost tam zaradim, ale obcas nepomoze nic, len sa rozbehnut na 3. Jedine co som v takej situacii este nevyskusal je vypnut motor, ci by na to mal vplyv, ale cloveka obvykle v takych situaciach nenapadne, lebo je za nim hormada nervoznych soferov a zelena tiez nebude vecne. Ale niekedy to musim vyskusat, aspon by som vedel ze to ma nieco so spojkou a nie prevodovkou.
Alexnext65
Příspěvky: 44
Registrován: ned led 18, 2009 13:10

Re: Spojka

Příspěvek od Alexnext65 »

ppp píše:To mas este dobre ak ti pomoze medziplyn, ale mne ani to nie. Pritom ja nezaradim 1,2,R vtedy ak na auto posobi alebo posobila bocna sila. Takze napriklad uz relativne pomaly dojdem po krizovatku cez 90st. zakrutu z parkoviska a na krizovatke uz zaradim minimalne 3. 1,2,R pritom nejdu ani cez zuby, proste na paku posobi nejaka zarazka, ktora ju dalej nepusti, tlacit mozem kolko chcem, skor by som asi nieco zlomil v kulise nez by som zaradil rychlost. Nikedy to ide rozhybat, tym ze nasilim predsa len vnutim R (co moze posobit mierne znepokojujuco na toho co stoji za mnou :) ) a potom tam uz idu vsetky rychlosti, obcas sa podari tancekom z krizovatky smrti rozkyvat auto do stran a rychlost tam zaradim, ale obcas nepomoze nic, len sa rozbehnut na 3. Jedine co som v takej situacii este nevyskusal je vypnut motor, ci by na to mal vplyv, ale cloveka obvykle v takych situaciach nenapadne, lebo je za nim hormada nervoznych soferov a zelena tiez nebude vecne. Ale niekedy to musim vyskusat, aspon by som vedel ze to ma nieco so spojkou a nie prevodovkou.

Teraz ked to citam tak som si spomenul.Ked v servise mi vymenil spojku tak povedl mi.Ked nebude dobre preradovanie tak nech sa vratim.Tak mal som problem zaradit z 3 do 2 a vratil som sa.Zobral prstencovy kluc asi 8 alebo 10 neviem teraz.Vosiel po pod auto a povelad nech sa prejdem.Presiel som sa a uz to bolo lepsie.Neviem co za srubkla to bola alebo kde je umiestnena ale da sa to nastavit.Skoda ze som sa neopytal.
Uživatelský avatar
maco-lv
Příspěvky: 460
Registrován: ned čer 24, 2007 08:01
Bydliště: Brhlovce. Slovensko

Re: Spojka

Příspěvek od maco-lv »

čavte je viecero sposobov ako vymenit spojku? Možete popisat konkretne spôsoby?
Dakuejm
Skoda 105l (Uz nebohá*)

Daewoo Espero 1.5I GLX rv 1997,Elektrony, Klima,Servo.El.okna,el.zrkadla.Zelená metaliza. Radio pioneer 4*45w zošrotované

Ford Scorpio ll Klaun combik, 2,5TD.92kw 123koni
polokoža,Tempomat,šiber,klima,central, 17´225x45 kolesá
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od palikx »

no u nexie jsou 2 moznosti.
u espera si tim nejsem jistej
kazdopadne vyndat prevodovku je ta hlavni moznost
a podle typu prevodovky je jeste 2 moznost a to vyndat spojku bez demontaze prevodovky.
je konstruovana tak ze jde vytahnout stredova hridel a lamela i s pritlacakem se pomoci pripravku vytahne spodem.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“