Lizing a uprava auta - zhodnotenie

Moderátor: Blue Lanos

radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Lizing a uprava auta - zhodnotenie

Příspěvek od radgosk »

Riesil tu niekto z vas tento problem? podla zmluvy, aj instalacia folii, tazneho musi byt podlozena povolenim zo strany lizingovky. Riesit to, alebo sa na to vykaslat? Podla tohto aj zimne pneu a disky by som musel riesit cez lizingovku ...
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Reklama
 

Uživatelský avatar
sk.kk
Příspěvky: 67
Registrován: čtv led 21, 2010 22:13
Bydliště: Kežmarok

Re: Lizing a uprava auta - zhodnotenie

Příspěvek od sk.kk »

Myslel som si, ze som vyriesil problem s lizingovkou tym, ze sa ma lizingovka zbavila a ponukla mi, aby som presiel pod inu spolocnost, ktora auto odkupi, a mne poskytne uver na auto... Co z toho vyplyva: pocet splatok mi zostal ako v lizoingovke, platim ale cca o 30€ mesacne menej, auto je moje a nie spolocnosti... som si povedal parada! No vsetko ma nejaky hacik... kazdu poistnu udalost , opravu auta a dokonca aj pravidelnu servisnu prehliadku musim hlasit inac mozes dostat pokutu...
Skusenost: nahlasil som im poistnu udalost pred cca mesiacom a pol a do dnesneho dna sa mi neozvali, takze neviem, ci im mam dat pokutu teraz ja... :mrgreen:
Chevrolet Aveo 1,2 Hatchback 5 dv 62,6 kW, 16 ventil, siva Urban
Chevrolet Cruze LT Plus 1,6 16V, 124k, Biela Summit
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Lizing a uprava auta - zhodnotenie

Příspěvek od Kjub »

Auto neni tvoje nikdy, pokial niekomu za neho splacas splatky....hocikomu... :cry: A ja mam lizing tiez, davam si na to auto bars co, nieze by som ho nejak vela menil, ale ze by som s nimi riesil folie, nejake jemne doplnky, alebo gumy...tak to urcite ne... Podla mna pokial autu neskodis a neznehodnocujes ho, tak nemusis nic riesit.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: Lizing a uprava auta - zhodnotenie

Příspěvek od 666 »

Na nějaké pneu, folie atd. bych se vykašlal. Ale tažné se zapisuje do TP a velký TP je u leas. společnosti. Tak to tam budeš muset nahlásit a půjčit si velký TP.Ale zda to berou jako zhodnocení nevím
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Lizing a uprava auta - zhodnotenie

Příspěvek od Kjub »

Vy mate velky a maly technicak? Ja mam iba jeden (velky-poskladanany na maly :D ) a leasingovka ma ofoteny...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
sk.kk
Příspěvky: 67
Registrován: čtv led 21, 2010 22:13
Bydliště: Kežmarok

Re: Lizing a uprava auta - zhodnotenie

Příspěvek od sk.kk »

odkedy som odisiel z lizingovky, tak mam aj velky TP aj male osvedcenie a som uvedeny ako majitel vozidla, nie uzivatel... ;)
Chevrolet Aveo 1,2 Hatchback 5 dv 62,6 kW, 16 ventil, siva Urban
Chevrolet Cruze LT Plus 1,6 16V, 124k, Biela Summit
emil
Příspěvky: 66
Registrován: pon kvě 16, 2011 20:41

Re: Lizing a uprava auta - zhodnotenie

Příspěvek od emil »

Kjub už aj my mame Veľký a malý od 2011 malý je taká čipová karta jak do bankomatu :lol:
666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: Lizing a uprava auta - zhodnotenie

Příspěvek od 666 »

Hele Tedíku když jseš napsanej jako majitel, tak si můžeš zhodnocovat jak a co chceš. Dávat folie, tažné, auto půjčit tchýni. Prostě cokoliv.Úvěrovou vspolečnost zajímá pouze zda platíš.
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Lizing a uprava auta - zhodnotenie

Příspěvek od Kjub »

emil píše:Kjub už aj my mame Veľký a malý od 2011 malý je taká čipová karta jak do bankomatu :lol:
Ahaaaa! Takze zase sa to zmenilo tak ako to bolo pretym. Ibaze je mensia karticka....hm...zaujimave... :?
Tymto sa lucim a prajem dobru cruzovu noc!
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Lizing a uprava auta - zhodnotenie

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Kjub mýliš sa. Auto je tvoje v prípade že si ho kúpiš na úver. Je jedno aký úver si zoberieš ale je to tvoj majetok. To že autom ručíš je iná vec. Majiteľom si však ty čo pri leasingu je leasingová spoločnosť.
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: Lizing a uprava auta - zhodnotenie

Příspěvek od radgosk »

Kazdopadne, lizingovku zaujima ci clovek plati, a nie ci ma auto take elektrony, folie ... Do technicaku sa moze zapisovat iba so suhlasom majitela - lizingovky. Horsie to je ale asi s poistovnou, kedze havarijne poistenie je na nejaku sumu, zvysenim hodnoty by sa asi mala zvysit aj poistka, takze ked si niekto da folie a mu rozbiju sklo, pravdepodobne mu to poistovna neuzna.
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Lizing a uprava auta - zhodnotenie

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Uzná, okrem fólie. Poisťovna kryje len cena obstarávaciu so všetkým čo tam je v dobe poistenia. Skôr by som videl problém v tom, keby si tam dáš fólie, a niekto do teba nabúra resp. ty do niekoho zacúvaš. Vtedy by eventuálne mohla poisťovna odmietnuť zaplatiť škodu vzhľadom na to že táto úprava nebola leasingovou spoločnosťou schválená a do toho by mohli rýpať. A to nehovorím o tom že za bieleho dňa ak ti neni vidieť tretie brzdové a účastník ktorý ti zrušil zadnú časť vozidla by začal napádať práve to, že ti nevidel tretie brzdové že tam máš fóliu a neviem čo, a v tom prípade by jeho zákonná poisťovna mohla odmietnuť zaplatiť škodu keďže by išlo o neschválenú úpravu vozidla ktoré nie je tvoje... ale to sú všetko špekulácie a osobne som sa s tým v praxi nikdy nestretol...
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: Lizing a uprava auta - zhodnotenie

Příspěvek od radgosk »

Dimco Nubira 97 píše:Uzná, okrem fólie. Poisťovna kryje len cena obstarávaciu so všetkým čo tam je v dobe poistenia. Skôr by som videl problém v tom, keby si tam dáš fólie, a niekto do teba nabúra resp. ty do niekoho zacúvaš. Vtedy by eventuálne mohla poisťovna odmietnuť zaplatiť škodu vzhľadom na to že táto úprava nebola leasingovou spoločnosťou schválená a do toho by mohli rýpať. A to nehovorím o tom že za bieleho dňa ak ti neni vidieť tretie brzdové a účastník ktorý ti zrušil zadnú časť vozidla by začal napádať práve to, že ti nevidel tretie brzdové že tam máš fóliu a neviem čo, a v tom prípade by jeho zákonná poisťovna mohla odmietnuť zaplatiť škodu keďže by išlo o neschválenú úpravu vozidla ktoré nie je tvoje... ale to sú všetko špekulácie a osobne som sa s tým v praxi nikdy nestretol...
Presne takto som to myslel :PP:
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Lizing a uprava auta - zhodnotenie

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Tak potom sme na správnej ceste ;)
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: Lizing a uprava auta - zhodnotenie

Příspěvek od radgosk »

Dimco: A ty mas teda toho cruze ci nie? nejako som to na fore nepostrehol.
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Pokec“