Orlando a LPG

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Ondrapb »

Krtku ty LPG názory jsou tak půl na půl...
Jedna půlka tvrdí že minimálními emisemi se ti olej nemá jak zasrat a tím zůstane déle ok.
Ta druhá tvrdí že:"Je jiste, ze LPG neni vhodne pro provoz se "studenym" motorem. Vodni pary, ktere jsou prirozenym produktem spalovani vsech uhlovodikovych paliv, kondenzuji na chladnejsich castech motoru. To samo o sobe je sice neprijemne, ale vyznamejsi je tento fakt pri soucasne vysoke koncentraci siry v palivu. Pokud jsem dobre hledal, muze byt v LPG az 200mg/kg (nejsem si jist aktualnosti limitu), v benzinu jen 9,6mg/kg a v nafte 11mg/kg. Pritom obsah je v pripade LPG povetsinou na hornim limitu, naproti tomu u benzinu zpravidla na polovine limitu. Prave sira po spaleni tvori oxid siricity a ten s vodou (kondenzovanou parou) kyselinu. Kysele prostredi pusobi korozivne a ukolem oleje je kyselost regulovat. Tim se vycerpavaji aditiva oleje. U LPG a "studenem" motoru se "alkalicka rezerva" vycerpa rychleji nez u provozu na ostatni paliva.
Pri provozu se "zahratym" motorem jiz tak vyznamne rozdily nejsou. Voda ze spalin totiz kondenzuje minimalne.
Naopak LPG je dokonaleji spalovano a netvori tak velky zbytek (hlavne pevna castice) po spaleni, jako kapalna paliva. Olejova napln je tak zejmena v porovnani se vznetovymi motory mene zatezovana pevnymi casticemi. Tento vliv se tak tyka predevsim opotrebeni motoru necistotami v oleji, zmenou viskozity pripadne jejich usazovanim.
LPG ale obsahuje take jednu velice neprijemnou slozku, dieny. Ty mohou tvorit pryskyricne struktury a komplikovat tak radnou funkci casti motoru. "

Vyňato o fóra oleje.cz... komentářů v tomto duchu tam bylo více vč. tribologického rozboru kde byl olej po 10 Kkm sice dobrý viskozitou i barvou ale aditivačně"mrtvý". Samozřejmě, mohl to být kec nebo od oleje který měl úplně jiný nájezd, nevim...
Snížit interval na svíce i olej po mám od http://lpgbrno.cz/(montují 13 let)
Jestli to je dobře nebo ne poznáme asi tak po dalších 200 000 km :)

dodatek: z čehož chápu že když někdo nalítá XXX po dálnici tak může klidně přetáhnout, já když nalítám X táců po zákaznících v Brně a 20 denně startuju tak zkrátit.
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Reklama
 

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Krtek »

Díky za osvětu. Tak nějak si řikam, kdy někomu odešel kvůli oleji motor ? Pokud to nebyl výrobní paskvil. Já žádnej případ v okolí neznam (nemyslim jenom plyňáky) takže rezervy jsou všude snad velký. Kor když si automobilky občas dovolujou nesmyslný intervaly 30-50 tis km na jednu výměnu.
K tomu studenýmu motoru na LPG. Tohle snad kapku redukuje přepínání na plyn podle teploty vody. 105ka dokázala na plyn startovat, ve Feldě jsem moh na plyn přepnout až po nastartování a s Nubirou až při teplotě vody 50°, v zimě se přepne někdy až 3-4 km od nastartování.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Ondrapb »

Myslím že neodešel nikomu ale věřím že při opravdu dlouhodobém provozu by ve dvou testovaných motorech skutečně rozdíl byl.
No ona voda se ti ohřeje brzo, ale myslím že je to v souvislosti s prohřátím motoru jako takového, u olejové náplně je to snad kolem 10 km.
Jak říkám, ještě 200 000 km a povíme si kdo měl pravdu :mrgreen:
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Uživatelský avatar
Meda-Orlando
Příspěvky: 13
Registrován: stř zář 14, 2016 14:50
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Meda-Orlando »

T jed na visoke ci niske otacky nema vliv a sem tam to skubne, treba ackoli se ted ochladilo na tech dvacet stupnu venku tak to zatim nepocituji tak nvm :roll: jinak sem to vnimal jak pri akceleraci tak pri stalem plynu
Orlando 1.8 104kw LPG
Uživatelský avatar
Meda-Orlando
Příspěvky: 13
Registrován: stř zář 14, 2016 14:50
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Meda-Orlando »

Jinak bracha mel mazdu asi r. 2008 naftaka, puvodni majitel tam daval evidentne huzci olej nez se melo, takze bracha tam lil origonal jaky se mel, a motor zacal klapat a za chvili sel pod kytisky :? Takze jen jeden muj zazitek vuci oleji 8)
Orlando 1.8 104kw LPG
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Laco71 »

Ja mam Orlando 1.8 a na plyn mam nabehane okolo 85 000 km ,

olej mením každých 8000 km(!)

nech si hovorí , kto chce , čo chce ja mam na motor určité požiadavky, sem tam šlapem
na plyn uplne "na podlahu", a 5500 r.p.m ten motor vidí a zažíva každý deň

preto na oleji nešetrím

ano jazda na LPG vyčerpáva a skracuje TBN alkalicku rezervu oleja, pri velkom najazde kilometrov na jednom oleji

pred Orlandom, som mal Espero a pretože mi motor žral olej asi 1 liter na interval vymeny , tak som menil olej po 20 000 km, VYSLEDOK bol taký, že boli ROZPADNUTÉ gumové hadice odvetrávania motora
to bol DOKAZ zniženia alkalickej rezervy

teda , čo sa týka toho "škubania" pri jazde , na Orlande to mám OD NOVA , viacej na benzin ako na plyn
NELAMEM si stým hlavu

JEDE to ? JEDE !
No tak jakýpak, copak ?

Podla mńa to neodstráni NIKDY NIKTO , je to VLASTNOST elektroniky toho motora to škubanie , dokonca si matne spomínam , že to bolo aj na Espere avšak tam to bolo len sporadicky, nakolko Espero plnilo normu Euro III, kým Orlando je nastavené na normu Euro V , a tam to robí RJ /ECU/
motora
Uživatelský avatar
Meda-Orlando
Příspěvky: 13
Registrován: stř zář 14, 2016 14:50
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Meda-Orlando »

Laco71 píše:Ja mam Orlando 1.8 a na plyn mam nabehane okolo 85 000 km ,

olej mením každých 8000 km(!)

nech si hovorí , kto chce , čo chce ja mam na motor určité požiadavky, sem tam šlapem
na plyn uplne "na podlahu", a 5500 r.p.m ten motor vidí a zažíva každý deň

preto na oleji nešetrím

ano jazda na LPG vyčerpáva a skracuje TBN alkalicku rezervu oleja, pri velkom najazde kilometrov na jednom oleji

pred Orlandom, som mal Espero a pretože mi motor žral olej asi 1 liter na interval vymeny , tak som menil olej po 20 000 km, VYSLEDOK bol taký, že boli ROZPADNUTÉ gumové hadice odvetrávania motora
to bol DOKAZ zniženia alkalickej rezervy

teda , čo sa týka toho "škubania" pri jazde , na Orlande to mám OD NOVA , viacej na benzin ako na plyn
NELAMEM si stým hlavu

JEDE to ? JEDE !
No tak jakýpak, copak ?

Podla mńa to neodstráni NIKDY NIKTO , je to VLASTNOST elektroniky toho motora to škubanie , dokonca si matne spomínam , že to bolo aj na Espere avšak tam to bolo len sporadicky, nakolko Espero plnilo normu Euro III, kým Orlando je nastavené na normu Euro V , a tam to robí RJ /ECU/
motora
dávám like kolego -i paradni odpověď :PP:
Orlando 1.8 104kw LPG
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Richard »

Jen malinko poopravím tvrzení, že Espero plnilo EURO III, to určitě ne. Espero bylo předchůdcem Nubiry a Leganzy a oba tyto vozy v době střídání ve výrobě splňovaly EURO II , EURO III začly plnit až Nubiry a Legy a Tacumy v roce tuším 2001-2002
Tedy Espero bylo max. Euro II. Ale to vůbec nevadí, mezi EUII a EUIII je rozdíl jen minimální a dle měření emisí má Nubira splňovala EUIII s velkou rezervou a na LPG na tom byla ještě lépe. No ten Ekonesmysl jsem stejně musel za EU II zaplatit :-(((((
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Petr S. »

Richard píše:Jen malinko poopravím tvrzení, že Espero plnilo EURO III, to určitě ne. Espero bylo předchůdcem Nubiry a Leganzy a oba tyto vozy v době střídání ve výrobě splňovaly EURO II , EURO III začly plnit až Nubiry a Legy a Tacumy v roce tuším 2001-2002
Tedy Espero bylo max. Euro II. Ale to vůbec nevadí, mezi EUII a EUIII je rozdíl jen minimální a dle měření emisí má Nubira splňovala EUIII s velkou rezervou a na LPG na tom byla ještě lépe. No ten Ekonesmysl jsem stejně musel za EU II zaplatit :-(((((
Richarde já na emisích na LPG prošel na EUV!!! Na benzín už ne,ale EU II jsme dali bez problémů. A to už mám najeto 255000.Na oleji nešetřím. Dávám DEXOS II 5W30 a měním každý rok,nebo po 15000.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
davehr
Příspěvky: 1
Registrován: pon zář 26, 2016 21:27

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od davehr »

Ahoj, uvažuju o koupi Orlanda 1.8 16 V, rok 2011, s tím, že následně provedu přestavbu na LPG. Chci se zeptat, jaký systém je nejlepší a jaká může být orientační cena ?

Případně nějaké neduhy, které se můžou vyskytnout ?
Díky
Uživatelský avatar
Meda-Orlando
Příspěvky: 13
Registrován: stř zář 14, 2016 14:50
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Meda-Orlando »

Lidišky, jake by ste mi doporucili svicky pro lpg? Ci jake tam maji bejt original? Uvazuji o techto http://tuning.autodoplnky.cz/svicky-den ... 56158/?h=1 :roll:
Orlando 1.8 104kw LPG
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Laco71 »

Denso a Bosch su určené skor pre VW a Skoda Group

Pre GM su určené NGK !

pre Orlando su tieto :

ZFR6FIX-11

A POZOR

pre mna NOVA INFORMACIA : odtrh na sviečke ma byť 1,1 mm :mrgreen:

Aj ked ja si to neviem predstaviť , ja zostanem u osvedčených 0,8 :cry:
Uživatelský avatar
Meda-Orlando
Příspěvky: 13
Registrován: stř zář 14, 2016 14:50
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Meda-Orlando »

Diky za typ :-)

A mam tu jedno info pro vsechny co maji facebook, byla zalozena Česká skupina Chevrolet orlando tak budem jen radi kdyz se tam pridaji další :PP:

https://web.facebook.com/groups/552175884976845/
Orlando 1.8 104kw LPG
Aldv
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 31, 2012 23:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Aldv »

Zdravim, tak pridam i ja sve zkusenosti s Orlandem. Orlando mam cca 5 roku. Lpg montovane po 5 tis KM, nabehane na LPG cca 110 tis Km.
Zavady jsem resil dve, prvni po cca 95 tis se menilo nejake lozisko na hrideli a ted mi menili nejakou cast chladice oleje protoze pronikal olej do chladici kapaliny. Udajne bylo porusene nejake tesneni ktere se zvlast neprodava. To by i souhlasilo s predtim uvedenm nazorem o kyselosti oleje, ne vzdy jsem menil hned po 15 tis. Jinak zatim vse OK. Mam system Viale tekute vstrikovani paliva, cili Flash lube namontovany nemam.
chucky1
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 31, 2016 13:00

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od chucky1 »

Zdravím,

potřeboval bych radu... mám Orlando 2013 najeto cca 85000, 1,8 benz. a rád bych nechal namontovat LPG. Jaký systém je osvědčený a pro toto auto vhodný? Případně poradili by jste, kde nechat namontovat ? Jsem z Říčanska u Prahy. Řešil tady už někdo nějaké problémy s motory při provozu na LPG ?

Moc děkuji za radu.
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“