Cruze 2.0 vcdi 120KW vs Cruze 1.8

Moderátor: Blue Lanos

antarian
Příspěvky: 49
Registrován: sob čer 04, 2011 09:02

Cruze 2.0 vcdi 120KW vs Cruze 1.8

Příspěvek od antarian »

Zdravim lidi,
sice jsem si uz objednal diesela ale jeste jsem se s prodejcem domlouval ze je eventuelne mozne to zmenit na benzinak.

Nejde mi ani tak o penize (rozdil je navic na diesel relativne nizky - cca 35 - 38 tisic), spis me zajimaji jizdni vlastnosti (pruzne zrychleni apodobne)

Na papiru vypada diesel vykonove podstatne zajimaveji ale jak to je v praxi? Je tady nekdo kdo je schopen tyto dve motorizace porovnat? Ja jsem bohuzel mel moznost ridit jen 1,8 u prodejce.

Diky za rady
Hradec Kralove / Pardubice / Kutna Hora
Chevrolet Cruze 1,8
Reklama
 

Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Cruze 2.0 vcdi 120KW vs Cruze 1.8

Příspěvek od chrudoš »

Ahoj, jestli nemas predsudky vuci jednomu nebo druhemu, je ti jedno najezd a nepocitas penize, ber diesel, logicky ma lepsi projev - vetsi motor, je tam turbo, pruzne zrychleni u benzinu neexistuje. Pokud jsi aspon trosku petrolhead a mas radeji benzinove charakteristiky, bude ti 1,8 slouzit bezvadne. Ja s dieselem nejel, ale o dieselu jsem ani neuvazoval a s 1,8 jsem spokojeny.
Za chvili se tu objevi nas Hanzy, ten jezdi na plyn a ten ti uz vysvetli, co je nejlepsi :lol:

Kazdopadne oba motory jsou slusne a spokojeny budes tak jako tak
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
canni
Příspěvky: 32
Registrován: stř kvě 18, 2011 08:11
Bydliště: Praha/Kamenice/Jesenice/Říčany

Re: Cruze 2.0 vcdi 120KW vs Cruze 1.8

Příspěvek od canni »

Hehe to je téma. Myslím, že by měla padnout jedna zmínka proč si koupit benzin/diesel. A to jsou naježděné kilometry a délka tras. Pokud jezdíš Trasy 5km a najezdíš za rok 15tis km tak u dieslu se ti ani nezahřeje motor a bude mít dle mého kratší životnost a vliv i na turbo.. Navíc při neustálém chcípání a startování a ježdění kratších tras tak se ti bude hrozně často vypalovat DPF a spotřeba se ti zvedne jak kdybys měl benzín cca. :lol:
(Aktuální vozový park)
Cruze 2.0 VCDi 163k LT, navi + red kůže. (Chystá se křídlo, zadní dvě koncovky, bezpečnostní folie tmavé)
Suzuki SV 650 S
Mitsubishi Colt CZ3
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: Cruze 2.0 vcdi 120KW vs Cruze 1.8

Příspěvek od legolas »

Ja som si vybral diesel, aj ked budem robit do prace iba cca 10 km, ale budem robit aj dlhe trasy, budem sa snazit si ho dobre zabehnut.
Ked som bol na skusobnej jazde, tak urcite je zivsi diesel, takze ja som si nemal problem vybrat.
Ale je to na tebe...
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Cruze 2.0 vcdi 120KW vs Cruze 1.8

Příspěvek od chrudoš »

prave proto jsem psal, ze penize asi neresi, jinak by mel jasno, ze jen a jen diesel nebo jen a jen benzin a ne takhle vahal. Ovsem neda se na to koukat ani bez ohledu na penize, jak bylo psano, diesel se pri kratsich trasach nici a to ze fest, jsou s nim pak jen problemy. Pokud to mas jako polykac kilometru, pak je to jasne, pokud po meste, pak je to blbost.
A Legolasi, ja taky jezdim dlouhe trasy, tam se ale s benzinem pri klidne jizde dostanes na 7 litru, takze ani to neni velky rozdil oproti dieselu. Jednoznacne jde o celkovy najezd, ten je proste rozhodujici (pokud to nekdo resi pres penize)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: Cruze 2.0 vcdi 120KW vs Cruze 1.8

Příspěvek od radgosk »

Dobre si si vybral.
A k tomu ci na kratke trasy diesel alebo benzin. Precitaj si toto forum, plne sa s nim stotoznujem.

Kód: Vybrat vše

http://forum.autobazar.eu/auto-na-kratke-trate-benzin-ci-diesel-t12116.html
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
antarian
Příspěvky: 49
Registrován: sob čer 04, 2011 09:02

Re: Cruze 2.0 vcdi 120KW vs Cruze 1.8

Příspěvek od antarian »

Napisu neco malo k tomu najezdu a pokud bych to mel brat podle toho tak bych mel zrejme jasne zvolit benzinak ...

Vetsinou dojizdim do prace cca 5 km a z prace taktez cca 5 km. Jednou dvakrat do tydne pridam delsi trasu vetsinou po dalnici cca 70 km tam a 70 zpatky.

Takze kdyz to tak pocitam tak rocni najezd nic moc.... cca 3000 popojizdeni + 12000 delsi trasy. (tudiz celkem to bude jen 15000)

Jen je mi stale zahadou jakym zpusobem se muze clovek vyhnout popojizdeni, kdyz jede napriklad na nakup nebo neco podobneho. To bych musel bydlet 50 km od mesta abych se tomu kratkemu popojizdeni do obchodu vyhnul a nebo byt dobry sportovec a chodit vsude pesky nebo na kole:-) Ale proc by si pak clovek kupoval auto, ze? :-))))

Ten maly najezd je i duvod toho proc jsem rikal ze mi nijak extra nejde o finance. Diesel i pres preplatek pouze 35000 se mi v dohledne dobe nezaplati, kdyz do toho clovek zapocita vetsi objem (drazsi pojistku) + vyssi naklady na opravy (pocital jsem cca 2x).

Na druhou stranu si myslim ze rocni naklady pri najezdu 15000 km nebudou vyssi nez za benzinak a pokud tedy ozelim tech 35000 preplatek na zacatku, je otazka co ten diesel prinese navic a co bude naopak horsi.

Jednoduse bych nerad nejakyho lenocha, kdy musi clovek kdo vi jak dlouho premejslet, jestli ten nakladak teda uz muze predjet nebo ne. Nejezdim zrovna pomalu ale pri predjizdeni opravdu nerad riskuju a hlavne z tohodle duvodu jsem chtel auto co nebude mit predevsim v tomto ohledu zadne problemy.

Kazdopadne kdyz si tak ctu vsechny ty clanky o dieselech apodobne tak si rikam, jestli opravdu nebude nejlepsi zmenit to na toho benzinaka.
Hradec Kralove / Pardubice / Kutna Hora
Chevrolet Cruze 1,8
antarian
Příspěvky: 49
Registrován: sob čer 04, 2011 09:02

Re: Cruze 2.0 vcdi 120KW vs Cruze 1.8

Příspěvek od antarian »

Uprimne musim rict, ze jsem dosud vzdycky jezdil benzinakama ale trosku me vylekalo to kureni (je to topeni v cestine ne?).

Jak je na tom Cruze? Po jaky dobe vam to zacina topit? (Jsem zvyklej u benzinaku, ze tak po tech 5 to zacina pomalinku topit a zhruba po tech 10 km to uz topi pekne tak se ptam co muze clovek cekat)
Hradec Kralove / Pardubice / Kutna Hora
Chevrolet Cruze 1,8
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Cruze 2.0 vcdi 120KW vs Cruze 1.8

Příspěvek od chrudoš »

Teda pokud uz ted vis, ze najezd bude okolo 15 tis, val do prodejny a zmen to:) Ted nevim, kde jsi vzal rozdil 35 tis, mozna jsi sehnal dobrou cenu ale dle ceniku je to temer 60 tis! A ja jsem pocital s vyssim najezdem, cca 20-25 tis. a vyhodnost diesela u me zacinala daleko za 5 lety, tzn diesel nema vyznam. Oba motory jsou vykonne az az, i u 1,8 je rezerva vykonu dostatecna a kdyz podradis a tim padem motor vytocis, jsi na tom stejne jako ten diesel, takze se predbihani neboj. Na druhou stranu ten benzin zere ve meste docela dost pres 9, u dieselu je to samozrejme mene, ale ten zas dost trpi. Nebudu te tu presvedcovat, zase by se to tu za chvili zvrhlo jako jinde :) Ale dle meho je diesel v tomto pripade zbytecny. Nicmene, proc ne, kazdy at si zvoli, co uzna za vhodne.
Pokud resis topeni, to je v benzinu samozrejme bez problemu, zima nebo leto, v aute mas do 5 minut stoprocentne presne tak, jak si prejes.
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6262
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Cruze 2.0 vcdi 120KW vs Cruze 1.8

Příspěvek od Scorpion.11 »

Kdyby tu byl Hanzy, tak ti hned poví, že těch údajných 35.000,- co přeplatíš vraz raděj na předělávku plynu a to by pak už mělo i smysl :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
antarian
Příspěvky: 49
Registrován: sob čer 04, 2011 09:02

Re: Cruze 2.0 vcdi 120KW vs Cruze 1.8

Příspěvek od antarian »

Zdravim rozdil v cene jen tak pro zajimavost ve verzi LS+ je 327000 za benzinak vs 363000 za diesel.

Takze rozdil neni opravdu nikterak velkej. Standartne ten rozdil bejva 55 az 60 tisic a obcas i vic. Ve verzi LT je ten rozdil napriklad kolem 60 tisic a uprimne pri tomhle cenovem rozdilu bych nad tim ani nepremejslel a sel na sto procent do 1.8

Jinak jen tak pro zajimavost mam v aute plyn. jen je dulezite vzit v potaz dalsich par veci ...

cca o 30 % vetsi spotreba a dalsi vec je ze nez se vam motor zahreje tak na plyn vubec nejedete. Na tohle napriklad hrozne moc lidi zapomina a pocita si kolik usetri pri celkovem najezdu ale je to zrejme podobne jako s naftou. Pokud jezdite hodne kratkych trati tak na plyn vubec nejedete obzvlast v zime
Hradec Kralove / Pardubice / Kutna Hora
Chevrolet Cruze 1,8
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Cruze 2.0 vcdi 120KW vs Cruze 1.8

Příspěvek od chrudoš »

S tim plynem je to zajimave, vim, ze se auto na plyn rozjiszdi na benzin, ale mel jsem pocit, ze to je opravdu jen chvilka, desitky vterin. Jestli je to vice, tak to nam Hanzy nejak zamlcel :)
LS+, aha, tak tam jsem nekoukal. A proc nechces LT?
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
antarian
Příspěvky: 49
Registrován: sob čer 04, 2011 09:02

Re: Cruze 2.0 vcdi 120KW vs Cruze 1.8

Příspěvek od antarian »

No co jsem to tak kontroloval tak tech bonusu v LT neni az zase tolik...

Je tam prakticky jen par chromovejch doplnku, USB, 2 vyskove reproduktory, automaticka klimatizace, vetsi litaky, destovy sensor, ... ted nevim jestli jsem na neco nevynechal ale myslim ze je to vsechno.

a rozdil v cene na dieselu je cca 36 tisic a na benzinu je rozdil 25000. Vsechny tyhle veci bych klidne ozelel, ale duvod proc jsem premejslel nad LT byli hlavne kozeny sedacky a navigace, predevsim ve spojeni s kozenejma sedackama a jinym calounenim pristrojove desky vypada cruze o tridu vejs..... Jen se mi za to nechce davat 22500 za navigaci a 35000 za sedacky plus priplatek za LT :) a to uz jsem s cenou zase nekde uplne jinde.

Na 1.8 v plne palbe v kuzi a s navigaci mam ale nabidku jen za 380 tisic a narozdil od diesela bych si ho mohl hned odvest :-D Diesela si odvezu zhruba za 6 mesicu :-DDD
Hradec Kralove / Pardubice / Kutna Hora
Chevrolet Cruze 1,8
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Cruze 2.0 vcdi 120KW vs Cruze 1.8

Příspěvek od chrudoš »

Jo, tak kdyz se to tak vezme, ja po LT taky nijak moc netouzil, ale chteli jsme 1,8 a ta se ze zacatku jinak nez v LT nedelala. A dnes bych nemenil :) Autoklima, destovy a parkovaci senzor, vsechno to jsou veci, kterych si prave nevsimnes, protoze se o vsechno staraji samy, ale jsou uz ted neocenitelne :) No hele, pokud vidis nakup diesela z pohledu maleho priplatku plus vidina nizsi spotreby, ver, ze te ten diesel vyjde v budoucnu jeste na hodne penez. Ale pokud si chces diesel vyzkouset a prijde ti prijemnejsi, smele do toho, fakt se neda jen tak doporucit, jestli to nebo tamto, musi si kazdy vybrat sam
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
antarian
Příspěvky: 49
Registrován: sob čer 04, 2011 09:02

Re: Cruze 2.0 vcdi 120KW vs Cruze 1.8

Příspěvek od antarian »

prusvih u toho diesela je ze jsem si to prave nemel kde vyzkouset:-) ten novej na test nikde nemaji.

Jinak co se tyce LS+ tak tam samozrejme parkovaci senzory, mlhovky, tempomat atd jsou. Chybi tam jen ty veci co jsem vyjmenoval. (napriklad bez tempomatu bych se neobesel, jak si na to clovek zvykne tak se bez nej jezdi fakt blbe)

Jinak prave ten nizkej priplatek a lepsi jizdni vlastnosti je to co me na tom leka. To ze na tom v porovnani s benzinem neusetrim je mi tak nejak jasny. Uz jen to ze kazdejch 15000 da clovek za benzin udajne tak 3000 a za naftak tak kolem 5000 az 6000 :-) to kdyz si do toho pripocitas tak to je dobrejch 20 haliru na km kdyz to rozpocitas.

jo a k tomu plynu jsem to nedokoncil. Je mozne ze dnes uz je to jine (ja mam plyn asi 4 roky starej ale rozhodne jsem nekupoval zadnej smejd.)

Jinak v zime vam naskoci ten plyn tak po cca 3 az 5 km a v lete kdyz je fakt brutalni parak tak to naskoci takrka okamzite. (vyhoda je samozrejme fakt ze kdyz jedete zpatky z kramu apodobne tak u to mate zahraty a naskoci to taky hnedka).

Jinak tohle vsechno by bylo fajn ale musite pocitat s tim ze po 10 letech by jste museli vymenit bombu, musite chodit na revize, sem tam se na plynu neco vysere a musite zaplatit za opravu. Tohle uz je jen dohad, ale muj automechanik "dobrej znamej" mi pak rekl ze diky tomu ze ten plynar by tam mel vzdy davat nejake protizazehove klapky nebo co jinak to muze poskodit motor a ja je tam nemel (mimochodem tomuhle houby rozumim)

kazdopadek vysledek byl netesnici hlava a voda z chladici kapaliny tekla do motoru a radsi ani nechtejte vedet kolik sem dal za opravu ...

Takze uprimne do plynu se mi uz moc nechce ... na druhou stranu otec ma stejne auto s plynem od stejneho plynare a relativne v pohode az na drobne opravy.
Hradec Kralove / Pardubice / Kutna Hora
Chevrolet Cruze 1,8
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“