klíč s dákovým ovládáním

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
tatřík
Příspěvky: 80
Registrován: pon dub 11, 2011 07:48
Bydliště: Heřmanův Městec, okr. Chrudim

klíč s dákovým ovládáním

Příspěvek od tatřík »

Zdravím,
jak už jsem tu někde psal, koupili jsme Nubiru v bazaru v né nejlepší kondici. Teď už je na tom podstatně lépe, takže můžu začít řešit detaily. Máme jen jeden klíč. CHtěl jsem se zeptat, jestli je v něm imobilizér, nebo můžu nechat udělat jen obyčejný. Ten náš má v sobě ještě dálkové ovládání centrálu dvěma knoflíky, ale to není nutné. Spíš mi jde o to, jaký a kde mám koupit klíč, abych ním auto nejen odemkl, ale bez spuštění alarmu i nastartoval. Je to Nubira 2.0 CDX, J150, r.v. 1999.
Dík za rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ryder
Příspěvky: 13
Registrován: ned kvě 22, 2011 12:09
Bydliště: Bratislava

Re: klíč s dákovým ovládáním

Příspěvek od Ryder »

Mas v tom kluci imobilizer od alarmu ?
ak ne nemal by byt problem.
Daewoo Lanos 1.6l 16V SX 1999, 3 dver. hatchback
el. predne okna, el. prave zrkadlo, el. antena, klima , predne-zadne hmlovky
Uživatelský avatar
tatřík
Příspěvky: 80
Registrován: pon dub 11, 2011 07:48
Bydliště: Heřmanův Městec, okr. Chrudim

Re: klíč s dákovým ovládáním

Příspěvek od tatřík »

Ryder píše:Mas v tom kluci imobilizer od alarmu ?
ak ne nemal by byt problem.
No to já právě nevím... :oops: :D
Uživatelský avatar
Ryder
Příspěvky: 13
Registrován: ned kvě 22, 2011 12:09
Bydliště: Bratislava

Re: klíč s dákovým ovládáním

Příspěvek od Ryder »

tatřík píše:
Ryder píše:Mas v tom kluci imobilizer od alarmu ?
ak ne nemal by byt problem.
No to já právě nevím... :oops: :D
Mas na nom tlacitka na central ze ? Tie tlacitka ti aj zapinaju a vypinaju alarm ?
Daewoo Lanos 1.6l 16V SX 1999, 3 dver. hatchback
el. predne okna, el. prave zrkadlo, el. antena, klima , predne-zadne hmlovky
Uživatelský avatar
Peterek
Příspěvky: 112
Registrován: čtv led 15, 2009 10:30
Bydliště: Ostrava Poruba

Re: klíč s dákovým ovládáním

Příspěvek od Peterek »

Ty tlačítka odemykají a zamykají zámky a rovněž vypínají alarm. Ovšem imobilizér vypne chip v klíči. Alarm a imobilizér jsou dvě nezávislé zařízení. Na zamykání a zapínání (a opačně) alarmu můžeš mít i samostatný přívěsek. Na odblokování imobilizéru ale musíš mít klíč s chipem. Bez chipu neodjedeš, pouze otevřeš auto. Poznáš to, na klíči je u nože nenápadné kolečko a kolem spínací skříňky je kroužek (obvykle svítící spolu s osvětlením když otevřeš dveře. To je cívka imobilizéru. Klíč s chipem stojí cca 1000,- Kč, některé typy i 1500,- Kč.
Většina těch, kteří autoklíče dělají, ti jej i načipuje.
stará Škoda OCTAVIE, 2xMB W123, manželka Š100, Olcit (děs a hrůza), Opel Kadet combi, Toyota Yaris (automat), nyní náhodně Leganza přezdívaná "Legolanza" tmavá modrozelená metalíza
Uživatelský avatar
tatřík
Příspěvky: 80
Registrován: pon dub 11, 2011 07:48
Bydliště: Heřmanův Městec, okr. Chrudim

Re: klíč s dákovým ovládáním

Příspěvek od tatřík »

Tak to vypadá, že můžu koupit obyčejnej klíč, páč žádný kolečko na klíči nevidím. Tak to asi bude bez IMO. Klíč je orig. DAEWOO na dálkové ovládání, model RK-700EU a pak je na něm ještě spousta nápisů ... :) Já se po tom scháněl, že CZ DRAFEL má klíč s IMO za nějakých 570,-- Kč. Ale vypadá to, že se nás to netýká. Ono je to dobře, páč tohle auto nikdo krást nebude a aspoň se to nemůže posr.....
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: klíč s dákovým ovládáním

Příspěvek od HusarJan »

tatřík píše:
Ryder píše:Mas v tom kluci imobilizer od alarmu ?
ak ne nemal by byt problem.
No to já právě nevím... :oops: :D
ahoj ak máš takýto klúčik tam kde je šipka sa nachádza malí valček zaliaty v tom klúči :D jeto imobilizér mal som ho von ak máš dva klúče tak ho možeš vyoperovat a hned vieš na čom si :D
Přílohy
IMG_5103.JPG
IMG_5103.JPG (141.19 KiB) Zobrazeno 3148 x
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: klíč s dákovým ovládáním

Příspěvek od HusarJan »

HusarJan píše:
tatřík píše:
Ryder píše:Mas v tom kluci imobilizer od alarmu ?
ak ne nemal by byt problem.
No to já právě nevím... :oops: :D
ahoj ak máš takýto klúčik tam kde je šipka sa nachádza malí valček zaliaty v tom klúči :D jeto imobilizér mal som ho von ak máš dva klúče tak ho možeš vyoperovat a hned vieš na čom si :D
nevšimol som si máš iba jeden daj si spravit taký istý a ked sním nenaštartuješ tak imobilizer tam máš :D
Uživatelský avatar
tatřík
Příspěvky: 80
Registrován: pon dub 11, 2011 07:48
Bydliště: Heřmanův Městec, okr. Chrudim

Re: klíč s dákovým ovládáním

Příspěvek od tatřík »

Ten můj klíček vypadá trochu jinak, než ten na fotce a tu plošku, kterou tvoří IMO tam asi nemá. Ještě se podívám večer doma. Teď je s ním žena v práci. Večer dám i fotku.
P.S. Musím to pořešít, páč moje ženy jednou ztratí i sama sebe, takže mít auto s jedním klíčkem není rozumné... :)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: klíč s dákovým ovládáním

Příspěvek od Richard »

No myslím, že určitě v klíči bude čip imobilizéru, měla to už Nubira J100. Funguje to tak, že je možné použít buďto kopii čipu co ti zkopíruje ten co klíč dělá z druhého klíče, nebo přes diagnostiku se z klíče načte kod a ten následně povolí k použití. Pokud uděláš jen klíč, pouze s ním odemkneš a zamkneš auto ale nenastartuješ. Nevím jak to má Nubi J150 ale já mám J100 s dálkou origo a tam můžu mít jen jednu dálku, víc jich řj. nepobere...... :-(
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
tatřík
Příspěvky: 80
Registrován: pon dub 11, 2011 07:48
Bydliště: Heřmanův Městec, okr. Chrudim

Re: klíč s dákovým ovládáním

Příspěvek od tatřík »

Hmmm, tak já to večer ještě probádám. Ono mě taky bylo trochu divné, že by auto z roku 1999 nemělo IMO.
rezzotacuma
Příspěvky: 48
Registrován: pon kvě 03, 2010 11:01

Re: klíč s dákovým ovládáním

Příspěvek od rezzotacuma »

Já mám Tacumu r.v. 2004. Taky jen s jedním klíčem. Stavoval jsem se ve firmě, kde dělají autoklíče i s imobilizérem. Bohužel je tam prý imobilizér s plovoucím kódem, který neumějí. Jediná možnost objednat klíč podle VIN přímo z Daewoo a ve značkovém servisu nechat ještě překódovat. Cena přes dva tisíce. Pokud bych chtěl klíč s dálkovým ovládáním tak 3-4 tisíce. Ale s LPG mi auto do značkového servisu stejně nevezmou. Tak babo raď. :(
Rezzo (Tacuma) 2,0 LPG r.v.2004, majitel od 03/09 Brno
Uživatelský avatar
tatřík
Příspěvky: 80
Registrován: pon dub 11, 2011 07:48
Bydliště: Heřmanův Městec, okr. Chrudim

Re: klíč s dákovým ovládáním

Příspěvek od tatřík »

Tak jsem prohlídl klíč i okolí spínací skříňky a nějak jsem tam nenašel nic navíc, než bylo ve Škodě 120 :)
No nafotil jsem následující, tak nevím, co z toho vykoukáme:
Přílohy
P5240004 menší.JPG
P5240004 menší.JPG (97.87 KiB) Zobrazeno 3118 x
P5240003 menší.JPG
P5240003 menší.JPG (104 KiB) Zobrazeno 3118 x
P5240001 menší.JPG
P5240001 menší.JPG (80.57 KiB) Zobrazeno 3118 x
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: klíč s dákovým ovládáním

Příspěvek od HusarJan »

skús ho rozobrat a ak nie tak daj spravit taký istý a skus naštartovat :D to je asi to naj jednoduchšie ;)
Uživatelský avatar
tatřík
Příspěvky: 80
Registrován: pon dub 11, 2011 07:48
Bydliště: Heřmanův Městec, okr. Chrudim

Re: klíč s dákovým ovládáním

Příspěvek od tatřík »

Tak IMO prý v klíčku máme, napsali mi to dle VINka z DRAFELu. Klíč bez dálky stojí něco přes 700,-- Kč, klíč s dálkou asi 1.200,-- Kč. S ohledem na to, že ta dálka moc nefunguje, asi koupím klíč bez dálky.
K té dálce - nevíte někdo, kde má Nubi přijímač signálu na centrál? Já vymněnil baterku v klíčku, ale stejně nic moc - musím stát úplně u auta a půl minuty mívat klíčem kolem okna, než se to odemkne. Jiná auta, aspoň co mám zkušenost, otevíraj bez problémů i z několika metrů.
Netušíte někdo, kde je zrada?
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“