Problémy po desinfekci klimatizace

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Houmr
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 22, 2011 12:55

Problémy po desinfekci klimatizace

Příspěvek od Houmr »

Zdravím.
Loni v létě jsem si nechal u mého Kalose 1,2 r.v.2003 v autorizovaném servisu doplnit médium a vydesinfikovat klimatizaci. Nevím, jakým sajrajtem to udělali, ale od té doby se neustále přilepují klapky rozvodu vzduchu. Jako kdyby to něčím naleptali. Když například otočím knoflík na ofukování skla, tak se za chvilku přilepí klapka, která uzavírá přívod na nohy takovým způsobem, že knoflíkem už pak nejde odtrhnout! Když zaberu víc, tak se od sebe vyháknou takový ty bílý hejblata pod volantem. Musím tam vždycky vlézt a klapku odloupnout ručně za tu její páčku. Myslel jsem, že se to časem vstřebá a všechno bude OK, ale je to furt stejné. Čím větší teplo, tím je to horší!

Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Poradíte mi někdo, jak vyndám tu černou škatuli, ve který jsou ty klapky, abych to mohl vyčistit?
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy po desinfekci klimatizace

Příspěvek od palikx »

obavam se ze to neni rozleptanim klapek to by tam museli nalejt asi redidlo.zadna desifekce tohle nezpusobi.
problem je spis v tom mechanismu preklapeni.na nekterych autech se uvolni pripadne se castecne vzprici a tim padem nejde hybat klapkami.
chce to dobre prohlednout pripadne vyndat mechanismus a zkusit kazdou klapku samostatne.obcas je menime jelikoz se teplem zkrouti.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Houmr
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 22, 2011 12:55

Re: Problémy po desinfekci klimatizace

Příspěvek od Houmr »

Dík za radu, ale opravdu se to muselo stát při té desinfikaci. Do té chvíle bylo všechno naprosto v pořádku. Mechanismus mě napadl jako první, ale tím to není, ten je v pohodě. Ty klapky se opravdu přilepují. Je to slyšet, když se odlepí. Rád bych se na ně podíval, jenže nevím, jak to vymontovat z auta. Vypadá to, že bych musel vymontovat palubku a to se mi vážně nechce. Tak nevím, co s tím........
Odpovědět

Zpět na „KALOS“