Světlá výška

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
jedle
Příspěvky: 21
Registrován: sob kvě 14, 2011 07:51
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Světlá výška

Příspěvek od jedle »

Chtěl bych se zeptat, jak to je doopravdy se světlou výškou. V technických údajích píší nějakých 123 mm, ale u prodejců mi tvrdili, že se jim to pohledově nezdálo a přeměřováním jim vycházelo cca 175 mm. Jezdím nyní Octavií a hlavně při větším zatížení si občas škrtnu spodkem. Přitom Octavia má psanou světlou výšku cca 140 mm. Nemáte k tomu nějaké zkušenosti??? Předem díky.
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ - kůže, tažné zař., béžová Daydream
www.architektonicke-modely.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Světlá výška

Příspěvek od inza »

Myslím že v testu na ČT1 říkali taky 12,5 cm.
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
jedle
Příspěvky: 21
Registrován: sob kvě 14, 2011 07:51
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlá výška

Příspěvek od jedle »

Tak jsem při přebírání vozu v autosalonu, ještě "podlezl" celé auto s metrem a nejnižší bod bylo koleno výfukového potrubí před LZ kolem ve výšce cca 16 cm. Jinak se výšky nedostávaly v žádném místě pod 17 cm?!?! Tak nevím, kde je chyba???
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ - kůže, tažné zař., béžová Daydream
www.architektonicke-modely.cz
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Světlá výška

Příspěvek od smire666 »

Zatiaľ som to nepremeriaval ani ja, no nebude to pri naloženom aute vpredu po predný spojler ( čierny plastový hrebeň na spodku nárazníku )? :?:
Pri zbežnom pohľade mi pripadá byť najnižšie.
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
jedle
Příspěvky: 21
Registrován: sob kvě 14, 2011 07:51
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlá výška

Příspěvek od jedle »

Kouknu se a přeměřím...
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ - kůže, tažné zař., béžová Daydream
www.architektonicke-modely.cz
Uživatelský avatar
jedle
Příspěvky: 21
Registrován: sob kvě 14, 2011 07:51
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlá výška

Příspěvek od jedle »

Tak jsem se zanořil i pod ten nárazník a metr mi ukázal výšku 18 cm. Auto bylo sice nezatížené, ale nevím co by do toho museli naložit za náklad, aby to stlačili na těch uváděných 12,3 cm??? Taky si nejsem jistý, že by ostatní automobilky uváděly světlost při zatížení???
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ - kůže, tažné zař., béžová Daydream
www.architektonicke-modely.cz
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Světlá výška

Příspěvek od smire666 »

Teda, klobúk dolu ( dúfam len, že vtedy nebolo mokro :mrgreen: )
18 cm? Tak to by som nepovedal... -i to je viac ako slušné :lol:
Neviem ako sa dopracovali k tým 123mm....
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Světlá výška

Příspěvek od slaza »

jedle píše:Tak jsem se zanořil i pod ten nárazník a metr mi ukázal výšku 18 cm. Auto bylo sice nezatížené, ale nevím co by do toho museli naložit za náklad, aby to stlačili na těch uváděných 12,3 cm??? Taky si nejsem jistý, že by ostatní automobilky uváděly světlost při zatížení???
Můžu poprosit, kdyby ještě někdo mohl zodpovědně změřit světlou výšku, stačí kolem prostředka, ale i výšku vozidla v nejvyšším místě, nejlépe i s řidičem. Mám garáž pod domem a mám problémy v místě zlomu nahoře u chodníku a pak dole před garáží. Jsou tam lomy dělané na Trabanta. Na Kalose jsem nahoře trochu přizvedl chodník, ale Orlík má větší rozchod, tak to budu muset víc upravit. Zatím jsem si to zaměřil a nakreslil, a do toho vystřihl Orlíka dle udávaných rozměrů. Dole před vraty by zlom nevadil, nad střechou byla vůle 3cm. Pokud je ale světlá 18 a ne 12 cm, tak bude celková asi o 6 cm vyšší !!!!! a já se tam nevejdu, nahoře to je už jedno. Až budu zdravý, tak si to zajdu do prodejny oměřit, ale stejně je to lepší u již ježděného a u více aut. To co mají vystaveno, není ten nejlepší vzorek. Když už mám garáž, přece nenechám Orlíka venku. Tam bude Kalos na nákupy, stejně ho už nikdo nekoupí. Moc děkuji za změření.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Světlá výška

Příspěvek od slaza »

slaza píše:
jedle píše:Tak jsem se zanořil i pod ten nárazník a metr mi ukázal výšku 18 cm. Auto bylo sice nezatížené, ale nevím co by do toho museli naložit za náklad, aby to stlačili na těch uváděných 12,3 cm??? Taky si nejsem jistý, že by ostatní automobilky uváděly světlost při zatížení???
Můžu poprosit, kdyby ještě někdo mohl zodpovědně změřit světlou výšku, stačí kolem prostředka, ale i výšku vozidla v nejvyšším místě, nejlépe i s řidičem. Mám garáž pod domem a mám problémy v místě zlomu nahoře u chodníku a pak dole před garáží. Jsou tam lomy dělané na Trabanta. Na Kalose jsem nahoře trochu přizvedl chodník, ale Orlík má větší rozchod, tak to budu muset víc upravit. Zatím jsem si to zaměřil a nakreslil, a do toho vystřihl Orlíka dle udávaných rozměrů. Dole před vraty by zlom nevadil, nad střechou byla vůle 3cm. Pokud je ale světlá 18 a ne 12 cm, tak bude celková asi o 6 cm vyšší !!!!! a já se tam nevejdu, nahoře to je už jedno. Až budu zdravý, tak si to zajdu do prodejny oměřit, ale stejně je to lepší u již ježděného a u více aut. To co mají vystaveno, není ten nejlepší vzorek. Když už mám garáž, přece nenechám Orlíka venku. Tam bude Kalos na nákupy, stejně ho už nikdo nekoupí. Moc děkuji za změření.

pro šťouraly se omlouvám, že si pletu rozchod s rozvorem, ale rozchod se mi nějak víc líbí.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Světlá výška

Příspěvek od slaza »

jedle píše:Chtěl bych se zeptat, jak to je doopravdy se světlou výškou. V technických údajích píší nějakých 123 mm, ale u prodejců mi tvrdili, že se jim to pohledově nezdálo a přeměřováním jim vycházelo cca 175 mm. Jezdím nyní Octavií a hlavně při větším zatížení si občas škrtnu spodkem. Přitom Octavia má psanou světlou výšku cca 140 mm. Nemáte k tomu nějaké zkušenosti??? Předem díky.
Ono je to celkem logické, že když plocha pod vozem není ideálně rovná, uvádí výrobce tu nejhorší (nejnižžší) hodnotu, než nějaký průměr, který by to zkreslil. Těch 12,3 cm je asi v bodě a to někde za kolem. Byl jsem si to dnes ověřit, když mi nikdo neodepsal, podstatné je, max. výška byla těch 163,3 cm. Takže jsem v pohodě, naopak je to lepší, než jsem počítal. -i
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“