Nová autobaterie do nexie

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

tommylespaul
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 22, 2011 14:04
Bydliště: Lysá nad Labem

Nová autobaterie do nexie

Příspěvek od tommylespaul »

Zdravím, mám prosbu, umřela mi moje autobaterie Varta blue dynamic 55ah. A chtěl bych nějakou novou, která bude dostatečně silná. Absolutně nic o tom nevím, tak bych chtěl někoho kdo se v tom vyzná požádat o typ co koupit. Díky moc :)
Daewoo Nexia GL, bílá barva, 1.5, 55KW, r.v. 1996, je to mazel.
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nová autobaterie do nexie

Příspěvek od ppp »

skus pouzit hladat a nieco urcite najdes, uz som tu napisal o akumulatoroch dost a mam pocit ze by mi to mohol aj niekto zazlievat, ze furt pisem to iste, aj ked nic sa na faktoch odvtedy nezmenilo :), takze uz radsej nic nepisem. Napriklad narychlo dva odkazy:
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... r&start=15
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... akumulator

Ak tam nie je nic o umietneni polov, tak neviem ako nexia ale dolezite kvoli ulahceniu montaze je aj spravne umiestnenie polov akumulatora.
A samozrejme hned po napati a fyzickom vyhotoveni kvoli montazi, je najdolezitejsia vec cena. Ak je limitom, tak niet co riesit. Jedny z najlacnejsich na slovensku su napriklad oberon ale urcite su aj lacnejsie.

Ozaj ta varta bola aka stara? Lebo som ju povazoval za slusnu baterku. Nieco sa jej stalo? Zabudnute svetla alebo radio?
tommylespaul
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 22, 2011 14:04
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Nová autobaterie do nexie

Příspěvek od tommylespaul »

Snažil jsem se kontaktovat prvního majitele ohledně stáří akumulátoru, ale neuspěl jsem. Ale typuji pět let a více. Každopádně jsem nechal rozsvícená světla a druhý den už byla baterie mrtvá. Už minulou zimu jsem ji párkrát nabíjel od mrtva, takže to jí určitě též neprospělo. Je to moje první auto a dost jsem se za tu dobu naučil, ale akumulátor s tím jsem problém nikdy neměl, takže je to pro mě španělská vesnice.
Daewoo Nexia GL, bílá barva, 1.5, 55KW, r.v. 1996, je to mazel.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nová autobaterie do nexie

Příspěvek od ppp »

Na akumulatore by mohla byt niekde nalepka s datumom vyroby, aspon rok a mesiac, ak teda ta nalepka prezila. Varta blue dynamic by mala byt slusna baterka, pouziva uz aj niektore novsie technologie ale je fakt, ze parkrat vytlct baterku do mrtva jej urcite nepridalo, s tym ma problem kazda. Aj povodne delco baterie v daewakoch vydrzali 10rokov ak ich medzitym niekto nevymlatil doprazdna.
tommylespaul
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 22, 2011 14:04
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Nová autobaterie do nexie

Příspěvek od tommylespaul »

Tak jsem brousil po netu a vybral jsem tuhle, ale jelikož neznám rozměry, tak by mě zajímalo jestli je tato autobaterie do Nexie dobrá volba a jestli padne. Nejsem si jistý výškou. Nevyznám se v tom :(

Autobaterie Varta Blue Dynamic 560408 60Ah/540A, 12V - Popis

Výkon, síla a bezpečnost pro všechny! Tak by se dala krátce představit autobaterie Varta řady Blue Dynamic 60Ah, která poskytuje spolehlivý výkon pro široký okruh moderních automobilů.

Baterie Varta Blue Dynamic 60Ah je vybavena technologií PowerFrame, která zajišťuje vysoký výkon a delší životnost. Důležitou vlastností PowerFrame je patentované lisování takzvané pozitivní mříže – jedinečný mřížkový design, který je významným plusem pro výkon. Vysoký tlak a nové standardy preciznosti při produkci zajišťují stabilní kvalitu a dlouhou životnost.

Autobaterie Blue Dynamic se dodává již naplněná a nabitá. Lze ji okamžitě použít, čímž odpadá manipulace s kyselinou. Na baterie Varta poskytujeme ZÁRUKU ČERSTVOSTI, díky vysplělé distribuční strategii se autobaterie Varta zbytečně neválí v zaprášeném skladu, ale putuje z výroby rovnou k uživateli.

Technická specifikace baterie Blue Dynamic

neobvyklá síla a výkon pro vozidla všech tříd
excelentní kapacita a studené starty na jedničku
kapacita: 60Ah
napětí: 12V
startovací proud: 540A
rozměry: 242 x 175 x 190mm (délka, šířka, výška)
hmotnost: 14kg
umístění kontaktů: 0, + pól vpravo
typ spodního uchycení: B13
typ kontaktu: 1, (+ průměr 19,5, - průměr 17,9)
Daewoo Nexia GL, bílá barva, 1.5, 55KW, r.v. 1996, je to mazel.
Bladzej
Příspěvky: 41
Registrován: stř pro 22, 2010 16:24

Re: Nová autobaterie do nexie

Příspěvek od Bladzej »

Hele, abys ji tam nacpal, tak s tim rozměřem si nejsem moc jistej. Já tam jen tak tak usadil 26x17x21cm. Nejtvětšim problémem je výška. Tam mam 3mm nad pólem, kterej je teda bliž k ohybu haubny.

Jinak jestli nemáš hudbu, nebo něco žravýho čim bys ji vycucával, tak bych to moc neřešil a koupil klidně Bannerku za pár šlupek. Sám jsem ji měl a bez potíží.
tommylespaul
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 22, 2011 14:04
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Nová autobaterie do nexie

Příspěvek od tommylespaul »

Tak novou baterii mi dnes dovezli. Varta Blue Dynamic 60Ah. Krásně jsem nastartoval, vše šlapalo jak má. Večer jsem přišel k autu a baterka vybitá. Je to normální a nebo je něco s autem?
Daewoo Nexia GL, bílá barva, 1.5, 55KW, r.v. 1996, je to mazel.
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Nová autobaterie do nexie

Příspěvek od 18lukin18 »

tak to vypadá že ti nedobíjí alternátor,jestli máš měřák,tak nastartuj a změř jestli ti jde do baterky šťáva,pokuď né tak ti dal pápá altík ;-)
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
tommylespaul
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 22, 2011 14:04
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Nová autobaterie do nexie

Příspěvek od tommylespaul »

Ale já jsem s autem ještě nejel, jen jsem dvakrát nastartoval.
Daewoo Nexia GL, bílá barva, 1.5, 55KW, r.v. 1996, je to mazel.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nová autobaterie do nexie

Příspěvek od Serpico »

...to tommylespaul na autě je prostě odběr proudu tj. něco je špatně - zkrat ap.
odběr změříš voltmetrem viz. návod palikxe:

jednoduche
plus zustane pripojenej na baterce, odpojis minus,
na voltmetru musis prehodit kabely cerveny na 10A a cerny na COM - kostru ten by tam mel
byt neustale
no a pak prepnes otocny knoflik na 10A
a cerveny drat voltmetru na volny kabel v aute tedy odpojeny od baterie z - polu a cerny kabel voltmetru
na - pol na bateri

...tím zjištíš odběr, který nejspíš máš a pak budeš pátrat co kde...
nakonec jsem to zvládl sám a jsem " mizerný elektrikář " s čímž se netajím
inu, mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
tommylespaul
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 22, 2011 14:04
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Nová autobaterie do nexie

Příspěvek od tommylespaul »

Tak díky za návod, koupil jsem voltmetr, změřil podle návodu a ukazovalo mi to šest voltů. Ale pak zas nulu, za chvíli zase šest. Zkontroloval jsem pojistky, všechny v cajku. Servis je až poslední možnost, i když nejjednodušší. Nenapadá mě absolutně co by to mohlo být. Je možné, že by to dělal imobilizér? Já jsem takovýto problém nikdy neměl, jsem s toho jezevec :(
Daewoo Nexia GL, bílá barva, 1.5, 55KW, r.v. 1996, je to mazel.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nová autobaterie do nexie

Příspěvek od Serpico »

...hm to je dost hodně a už vůbec ne voltů ale ampérů prostě proud a ten vymlátil i fungl novou baterku, pojistky se musí vyndavat po jedné ale musíš zároveň vědět kam která pojistka jde potom při nule máš vytypovanou oblast kde hledat, je to na hraní...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
tommylespaul
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 22, 2011 14:04
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Nová autobaterie do nexie

Příspěvek od tommylespaul »

Ampér sry, ale fakt jsem na elektro poleno. Pojistky jsem vyndaval po jedné a všechny ok. Respektive nebyly prasklé. Tak už vážně nevím. Jen je mi divné, že to začalo šašit z ničeho nic.
Daewoo Nexia GL, bílá barva, 1.5, 55KW, r.v. 1996, je to mazel.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová autobaterie do nexie

Příspěvek od conpet »

od kud jsi ?
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nová autobaterie do nexie

Příspěvek od Serpico »

...to conpet to je namístě, nejseš náhodou elektrikář, já elektriku jenom uctívám, tedy chovám se k ní slušně, žádný kabely k rádiu na přímo od baterie a tak...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“