Došel benzín, po naliti cca 10l stále nestartuje..:-(

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
Garo
Příspěvky: 16
Registrován: pát dub 22, 2011 12:24
Kontaktovat uživatele:

Došel benzín, po naliti cca 10l stále nestartuje..:-(

Příspěvek od Garo »

Jednou mi došel benzin, tak jsem to normalně odtáhnul. Doma jsem nalil cca 5 litrů benzínu a pořád to nestartovalo, dival jsem se jestli není zasraný palivový filtr ten byl v pořádku a čerpadlo jelo (vrčelo) měl jsem ho aj vytahnute, nevěděl jsem si rady na DRUHÝ DEN jsem chtěl zajet pro dalši benzin aby tam toho bylo vice ale řekl jsem si zkusím to ještě jendou olahaaa startlo:-)....Jenže dneska znova došel benzin já vim jsem pako, magor, debil, taky jse na mě taťka naštval jezdim na doraz, takže uplná ta sama věc nalil jsme už 10L ale pořád nic nestaruje, zkusim počkat do druhého dne a uvidime:-).....Ale štve mě to nevíte čím to muže byt? určitě nejsem jedinyyy:-( A jeslti jo tak to je problem:-(
Daewoo nexia: 1.5 MPI, 57kw, 101 000km, světlouncehněda metalízá (Bežová)......
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Došel benzín, po naliti cca 10l stále nestartuje..:-(

Příspěvek od ppp »

Ono to bude tym, ze benzinova sustava je nastastie tesna takze po vyjazdeni benzinu a odstaveni auta na chvilu odpareny benzin najma pri motorovom priestore vytlaci benzin z benzinovych rurok az z cerpadla a to ma potom problem nasat dalsi, kedze je plne benzinovych par. Ked naplnis pohar vzduchom, obratis hore nohami (co je vlastne model cerpadla) a ponoris do nadoby s voudou, tiez do neho voda nenatecie a nevytlaci vzduch.
Neviem ci sa da na nexii nejako rozpojit benzinove vedenie pri motore, espero ma pod alternatorom, plastovu spojku medzi rurkou a hadickou ale nexie maju tusim nieco ine. Da sa to poriesit napriklad roztiahnutim cim si motor podtlakom nasaje do benzinoveho vedenia benzin z nadrze aj ked je cerpadlo vypnute. Pri roztiahnuti totiz zacnu otvarat vstreky a tym si spravil ako keby dierku do dna pohara ponoreneho vo vode, takze ma kade uniknut vzduch a pohar sa moze zaplnit vodou.
Uživatelský avatar
Garo
Příspěvky: 16
Registrován: pát dub 22, 2011 12:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Došel benzín, po naliti cca 10l stále nestartuje..:-(

Příspěvek od Garo »

Juhuuuuu, máte pravdu vše už je v naprostém pořádku, už jsem to také pochopil:D Paráda děkuji pro příště už budu vědět :PP: :PP: :PP: :PP: -i -i -i :) :)
Daewoo nexia: 1.5 MPI, 57kw, 101 000km, světlouncehněda metalízá (Bežová)......
Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Re: Došel benzín, po naliti cca 10l stále nestartuje..:-(

Příspěvek od foker »

"pro příště" radsej nejazdi na doraz ak nechces kupovat nove cerpadlo.Par jazd "do prazdna" a je po nom.Zhori,roztopi sa
Kvety a bonboniery nepijem
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Došel benzín, po naliti cca 10l stále nestartuje..:-(

Příspěvek od ppp »

Toho zeby dobre cerpadlo zhorelo by som sa nebal, kym sa nestane nieco take, ze sa v nom vzprieci benzin. Ked sa volne dokaze otacat tak ani necitit zeby sa chodom zahrievalo, aj ked ide naprazdno. Ale ked je zaseknute tak sa zahrieva slusne. Kym je zaplavene benzinom tak je chvilu fajn, pretoze sa chladi tym ako odpraruje benzin ako elektricky varic, ale ked benzin vsetok odpari tak potom sa uz moze roztopit. Problem nastava ked sa v cerpadle striedaju obdobia sucha a zaplav :) vid Garov pristup :) , vtedy sa v nom zvysky benzinu odparuju a svinciky, ktore benzin obsahuje ostanu prischnute na castiach cerpadla. Tak ako vodny kamen. A casom je svincikov tolko, ze sa uz nedokaze rotor elektromotorceka pohnut. A vtedy nastava problem a vymena cerpadla, ktore je stavane ako nerozoberatelne. Sice sa ako vsetko rozobrat da ale s poskladanim je uz trosku problem :). Ale ked sa chce a su na to prostriedky tak sa da aj znovu poskladat. Mne takto bez problemov funguje cerpadlo, ktore by ostatni uz davno hodili do kosa. Len ho bolo treba ciastocne destruktivne rozobrat, mechanicky oskriabat nieco co vyzeralo ako priehladny okrovy lak a cerpadlo zrazu bezalo dalej a cerpalo.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“