Tesnenie pod hlavou

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
matto
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 02, 2003 16:25
Bydliště: Bratislava

Tesnenie pod hlavou

Příspěvek od matto »

Cawte vsetci
Mam jeden problem :( . V poslednej dobe mi dost intenzivne zacala unikat chladiaca kvapalina. Za tyzden tam musim doliat asi 1 liter destilky. Pravdepodobne mam prasknute tesnenie pod hlavou a kedze mam -16 ventil, vymena toho tesnenia asi nebude najlacnejsia zalezitost :cry: . Mate s tym niekto skusenosti. Neviete mi poradit nejaky lacny servis v Blave? Rad by som to stihol este pred zimou.
Vdaka.
matto
Reklama
 

Kruger !!!
Příspěvky: 284
Registrován: úte říj 05, 2004 21:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kruger !!! »

Nejdříve si zkus OPRAVDU najít místo ve kterém to uniká. Jdi po všech hadicích, které vypadají, jakože vodí vodu. Kdyby Ti prasklo těsnění pod hlavou, tak bys to měl asi i v motorovém oleji (si myslím) Nebo jsou jen možná málo dotažené šrouby (pokud tam někdo něco robil). Jinak hodně štěstí ... :(
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Ked sa pozres nizsie na fore, tak tam najdes tuto temu co som zalozil ja. Len neviem ci ta bude zaujimat lebo je tam moj rozhovor s PetromM o konkretnom prevedeni vymeny a nie o priznakoch.

Ak ti prasklo tesnenie alebo hlava, tak priznaky su rovnake. Biely dym z vyfuku jak hovado, mizne voda ako si povedal, ked pozres na olejove viecko, tak tam najdes bielu kavu a to iste na olejovej mierke. Ked podfukuje hlavu, tak auto dobre nekuri. Aj to mozes vyskusat. Ak to neni klasickym unikom vody, ale tesnenim, tak s tym radsej ani nejazdi, lebo miesto oleja tam mas blato a to motoru neprospeje. Treba to vymenit. Je to lacne. Moje tesnenie stalo 590 Sk. Drahsie uz bude, ze potrebujes novy olej, filter a chladiacu kvapalinu. Ak to neurobis sam, tak to bude asi drahe dost. Inac moze ti zalievat valec a hasit aj sviecku. Nestartuje ti to na tri valce a potom to pomine?
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Tento problém měl Rado Hološka asi před čtvrt rokem, zkus pohledat starší příspěvky...

Neuniká Ti voda jen chladičem?

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Keby mu unikalo 1 l vody chladicom, tak by mal pod autom kaluzu. Ak len slizi, tak to urcite neni ta prava pricina.
Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Radmont »

presne toto som mal aj ja. Mizne voda (liter za tyzden), auto pri starte sa trasie a huci (ide na 3 vlace) a zrazu to zmizne a potom sa to znova objavi. Pod autom voda nebola. Cena za opravu bola 4000 Sk - robota + material.
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Radmont píše:presne toto som mal aj ja. Mizne voda (liter za tyzden), auto pri starte sa trasie a huci (ide na 3 vlace) a zrazu to zmizne a potom sa to znova objavi. Pod autom voda nebola. Cena za opravu bola 4000 Sk - robota + material.
Je to na 99% tesnenie pod hlavou. V tom lepsom pripade... Ja som mal aj tesnenie,aj prasknutu hlavu. Ale to s tym urcite suviselo. Takze nejazdit na tom a radsej dat v servise ihned vymenit tesnenie ako davat potom zvarat hlavu a cakat na to 2 tyzdne ako ja...
Uživatelský avatar
matto
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 02, 2003 16:25
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od matto »

Dakujem za prispevky a nazory. V piatok s tym idem do servisu, tak som zvedavy aka bude diagnoza.
Radmont: v Ziline mate nejake lacne servisy. Ja si radsej pripravym aspon 10 papierov :cry:
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

no nepovedal si to najdolezitejsie...
a ze kolko mash na tom 16Ventile nabehaneee...
a kolkatka to je rocnik...

ono ti zvykne tiect aj pri termostate...
..ked "vyzere" prirubu... :roll:


..a ak xesh lacnejsie suciastky ..
kuk na www.daewooparts.sk...

lebo servisy ich maju dooost draheee....

taktiez si treba dat bacha aby nebola krivaaa hlava...
..to potom mozesh menit tesnenie kazdu chvilu...

..vela stastia..
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

matto, a potom daj vediet, co si s tym mal..
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

matto píše:Dakujem za prispevky a nazory. V piatok s tym idem do servisu, tak som zvedavy aka bude diagnoza.
Radmont: v Ziline mate nejake lacne servisy. Ja si radsej pripravym aspon 10 papierov :cry:
Za 10 papierov ti to spravim aj ja pred barakom. Inac zo suciastok potrebujes len to tesnenie a o kolko uz len moze byt drahsie alebo lacnejsie a olej kupis na kazdej pumpe.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

Dano píše:..... potrebujes len to tesnenie a o kolko uz len moze byt drahsie alebo lacnejsie a olej kupis na kaz....
no tesnenie v PN cca 500...
..a tesnenie v BA cca 1200...
(Fancar)

..kapecku rozdil...ze...
;)
Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Radmont »

matto píše:Dakujem za prispevky a nazory. V piatok s tym idem do servisu, tak som zvedavy aka bude diagnoza.
Radmont: v Ziline mate nejake lacne servisy. Ja si radsej pripravym aspon 10 papierov :cry:
nechal som si to opravit u jedneho opravara co k nemu chodim pravidelne a spravil mi dobru cenu. urcite by som to nedal do byvaleho daewoo servisu kde by mi nauctovali trochu ine palky
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

To treba dat nejakemu domacemu mechanikovi urobit co s tym ma skusenosti. S tym sa clovek dohodne na jednej cene a hotovo lebo ked raz servis zacne tlacit fakturu, tak si zauctuju aj opotrebovanie topanok ked ide mechanik do skladu pre podlozku.
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Chlapi a este treba nechat natlakovat hlavu a dat ju mierne vyrovnat. Mne to neurobili pred vymenou tesnenia a chyba sa neodstranila. O tyzden na to praskla a voda dusila sviecku v tretom valci. Ale teraz to mam spravene a mam pokoj. Takze drzim palce a dajte to robit odbornikom,laickost sa tu nemusi vyplatit!
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“