Rezonancia pri 3 bez plynu

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
čoky
Příspěvky: 64
Registrován: čtv čer 02, 2005 14:04
Bydliště: Prešov

Rezonancia pri 3 bez plynu

Příspěvek od čoky »

Ahojte uz sa to rozoberalo ale neviem najst uz nijake foto.Problem pri zaradenej 3 bez plynu cca.2000 otacok dost hlucna rezonancia pri zatlaceni rychlostnej paky to ustupi.Kde su tie puzdra co treba menit? Pri pake v interiery ci pri prevodovke ? Bol by som vdacni za nejake foto resp. linky na ND tie puzdra ako maju vyzerat a tak podobne.DAKUJEM
CRUZE 1,8 LT,Pewter
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Rezonancia pri 3 bez plynu

Příspěvek od Dark69 »

Nabuduce pouzi hladat!
Uz som z toho chory, kazdemu osobitne to davat pod nos..

Tu to mas: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... lit=puzdra
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
čoky
Příspěvky: 64
Registrován: čtv čer 02, 2005 14:04
Bydliště: Prešov

Re: Rezonancia pri 3 bez plynu

Příspěvek od čoky »

Dark69: dakujem velmi pekne za link, len uz sa nedaju zobrazit niektore foto na danom linku.Hladat pouzivam ale spolieham sa aj na sikovnejsich ktori o danej problematike uz nieco pisali napr. dany link som nenasiel, nasiel som aj na fore espera len tak tiez uz nie su zaidne fotky a jednalo sa mi hlavne o tie fotky.Tak este raz DAKUJEM
CRUZE 1,8 LT,Pewter
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Rezonancia pri 3 bez plynu

Příspěvek od Dark69 »

Ten link co som ti poslal som nasiel cez tlacitko Hladat.... A fotky tusim boli vsade len tych puzdier, nikde neboli fotky z demontaze a montaze...
Takze len podla navodu co je uz popisany, treba pozriet na prevodovku a pustit sa do toho...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
čoky
Příspěvky: 64
Registrován: čtv čer 02, 2005 14:04
Bydliště: Prešov

Re: Rezonancia pri 3 bez plynu

Příspěvek od čoky »

No tak tu vymenu mam uz za sebou ,velmi to pomohlo a ten navod je presny len najst system ako na to. A ze nie su fotky z montaze a demontaze tak sa ani necudujem lebo ruky je tam problem dat a nie to este nejak nieco fotit.Bol to poriadny sobotnajsi sex ,srubovakov od najkratsieho lebo samo ze ostali tam tie stare gumky, najhorsie bolo dat dole tu hriadelku a potom opat ju nasunut az do uplneho konca aby zacvakla,musela asistovat aj manzelka - nastavil som z vrchu roxorik na hriadelku do druhej ruky kladivko a ja som zo spodu to smeroval a ona jemne tukla po roxoriku a bolo to.Joj to je radosti ak sa nieco podari opravit aj vdaka VASIM radam.VELKA VDAKA.
CRUZE 1,8 LT,Pewter
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Rezonancia pri 3 bez plynu

Příspěvek od Dark69 »

Skvele -i
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Rezonancia pri 3 bez plynu

Příspěvek od Franta P. »

může mi prosim vás napsat nějakej lepší návod jak vyměnit ty pouzdra? kde se nachází atd? asi jsem blbej ale těm návodům co tu jsou nějak nerozumim a nevim z toho hlavu ani patu.:-)díky
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Rezonancia pri 3 bez plynu

Příspěvek od ppp »

tie puzdra neuvidis, kym klukopak, v ktorom su ulozene nevyberies z auta a nerozoberies. Sice sa daju vytlacit z klukopaku aj kym je kllukopak na aute a je to rychlejsie ale uvidis ich az ked ich dostanes von :). Takze na aute musis hladat toto:
prepakovanie_foto.jpg
prepakovanie_foto.jpg (129.16 KiB) Zobrazeno 2606 x
uz to nebude take pekne a ciste, takze hladaj skor sice a zasvinene a hladaj to tuto:
prevodovka_nexia.jpg
prevodovka_nexia.jpg (116.94 KiB) Zobrazeno 2606 x
je to taka fotka zo zivota, takze sa ti bude lahsie hladat ak mas podobne zablatenu a zaolejovanu :)
a musis si orbazok otocit o 90st. po smere hodinovych ruciciek ak ho budes porovnavat s prevodovkou stojac pred autom. Ak to porovnas s obrazkom noveho prepakovania, tak na prevodovke je takmer uplne vlavo. Na vrchu medzi tymi dvoma plastovymi ciernymi puzdierkami ale vpravo od tycky medzi puzdierkami vidis taky plieosk s kruzkom v strede. Tak ten pliesok je pruzny. jeho konce trochu prstami oddialis od hlinikoveho odliatku, na ktorom jepliesok zakvaceny a vytiahnes aj s tyckou, ktora je v nom zalisovana von. Ta tycka to je ten kruzok na vrch upliesku. Ak sa tycka v pliesku uvolnila, je problem. Ja som uvolnenu tycku potom horkotazko vydoloval a prevrtal a priskrutkovla k pliesku. A pod tym plieskom na tej tycke su obe silonove puzdra, ktore vidno v strede fotky noveho prepakovania. Jedno vyberies zhora, druhe zdola. Opacnym postupom natlacis nove, nevadi ze nebudu natlacene uplne, ono sa to natlaci tyckou s plieskom.

A ci je celu proecduru lepsie robit zhora, leziac na motore alebo zospodu leziac pod autom, je tazke rozhodnut. Obe sa robi pekne nadraka. Mozno zdola si na robotu trochu vidis ale zase zhora je to asi blizsie a netreba dvihat auto. Ajked pre pripad, ze ti nieco spadne na zem je asi lepsie auto aj tak dvihnut. Ale na tehly a nie len na dvihak.
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Rezonancia pri 3 bez plynu

Příspěvek od Franta P. »

to vim kde je. tak tohle přepákování stačí vyměnit a je to už mi řadička nebude rezonovat?
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
čoky
Příspěvky: 64
Registrován: čtv čer 02, 2005 14:04
Bydliště: Prešov

Re: Rezonancia pri 3 bez plynu

Příspěvek od čoky »

Ja som to robil zo spodu, zhora som nevedel ani ako tam strcit ruky.Autom som vysiel na podlozene dosky pod prednymi kolesami aby bolo viac miesta pod nim.Plast som asi tiez dal dole na lavom soferovom kolese aby som nejak vtrepal ruku z lavej strany,je to poriadny sex hlavne ten pliesok na tej tycke odistit - nedostatok miesta a pacil som to roznymi srobovakmi ale ak to vytiahnes uz si za vodou.Bacha aby zo starych puzdier nezostali vo vnutry gumicky lebo nove nezasunies, nove pred vlozenim namaz aby lahsie vklzli a potom uz len trafit tycku a aby zacvakol ten zaistovaci pliesok, ja som prilozil tycku roxor z vrchu a manzelka jemne klepla kladivkom a uz bolo zaistene sledoval som to zospodu.Ozaj to pomohlo a je tichucko.
CRUZE 1,8 LT,Pewter
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Rezonancia pri 3 bez plynu

Příspěvek od ppp »

Franta P. -> nemusi menit cely klukopak, staci len tiedve biele plastove puzdra, na obrazku v teme, na ktoru je odkaz vyssie.
A ak rezonuje kvoli tomu, co je celkom pravdepodobne, tak by to malo prestat. mne radicka nerezonovala aj ked som mal z gumiciek na tych puzdrach len polovicku.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“