Pružiny

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
coolizard
Příspěvky: 27
Registrován: pát úno 27, 2009 09:25
Bydliště: Teplice

Pružiny

Příspěvek od coolizard »

Ahoj,
tak už došlo i na mě a při přezouvání jsem si všiml prasklé zadní pružiny. Je mi jasné že zadní se musí vyměnit obě naráz, abych nejezdil "nakřivo" :)). Spíš mě zajímá jestli je potřeba měnit i předek? Aby se mi zadek nezvedl tak, že budu předek tahat skoro po zemi. Co vy na to?

Díky.


Nexia 1996, 16V, 147 000km
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Pružiny

Příspěvek od Serpico »

....máš bohužel pravdu nejlépe je vyměnit všechny ( většinou praskne upadne v zatočení do středu ) a pozor jsou dva až tři druhy síly pružiny a podle toho zvedneš auto ( pomijím ještě sportoní snížené )

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: Pružiny

Příspěvek od hlavna »

Určite treba meniť aj predné a popri tom všetkom je ideálne vymeniť aj tlmiče hlavne vpredu, preto že tie sú vo vnútri pružiny. Ja som vymenil len zadné a tak mi zdvihlo auto, že sa svetlá nedali doštelovať a musel som vymeniť aj predok.
Uživatelský avatar
coolizard
Příspěvky: 27
Registrován: pát úno 27, 2009 09:25
Bydliště: Teplice

Re: Pružiny

Příspěvek od coolizard »

Díky za rady. Jelikož jsem jak se říká chudej student, tak jsem zatím objednal jenom zadní a uvidim jak to bude vypadat :))).
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružiny

Příspěvek od Ivan »

Pořiď si nejprve zadní pružiny a uvidíš, jak to bude vypadat. Faktem je, že pokud jsou všechny původní, dá se očekávat, že jsou už dost za ty roky stlačené, takže asi budeš mít zadek o něco výš než předek - to ale nutně nemusí vadit.

Pokud jsou tlumiče OK, je zbytečné je současně kupovat.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Re: Pružiny

Příspěvek od foker »

No,ja som teraz menil zadne.Kupoval som ich v Kelly ale nepytali sa ma ake chcem.Az neskor ma napadlo ze je asi viac druhov ale nakoniec to bolo dobre.Zdvihlo sa mi to o cca 3cm.Pruziny su MONROE - MO SP0414

Obrázek

Obrázek
Kvety a bonboniery nepijem
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“