Alarm?

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Blue Lanos

kolargol
Příspěvky: 39
Registrován: ned srp 02, 2009 17:09
Bydliště: Jindřichův Hradec

Alarm?

Příspěvek od kolargol »

Záhada...

Náš Cruze začal dělat strašně zajímavou věc - z ničeho nic mu začne houkat (asi?) alarm. Zajímavý je, že
a) to začalo dělat až po servisce po prvním roce (do tý doby jsem ani nevěděl, že tam něco takovýho mám),
b) dělá to jen a pouze a výhradně na jediným místě, a to v práci u přítelkyně; nikde jinde se to zatím nestalo.
Navíc to sice houká 30 vteřin jak šílený, ale blinkrama to ani neblikne (což hádám, že by mělo, pokud by to byl alarm).

Co to sakra může bejt? Hlavně mě mate, že to není možný rekonstruovat, zato u přítelkyně to houká třeba pětkrát denně. Může to interferovat s nějakým vysílačem něčeho? Protože mechanicky to fakt není... Po tý silnici sice auta jezděj, ale na spuštění alarmu to nemá vliv (a houká to, i když to strčí do dvora).

Pokud by to někoho zajímalo zdokumentovaný, tak video je tady.
Chevrolet Cruze 1.6 LS PLUS Moroccan Blue
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Alarm?

Příspěvek od chrudoš »

Auto se nudi a chce si zajezdit / auto se boji pritelkyne a chce zpatky k tobe / auto chce jit na diskoteku, neni mu prano a tak si ji dela samo / nekdo ma v praci voodoo plysaka Cruze a picha ho do oka, ten zacne houkat / je to prebouchana policejni Impala z Miami a styska se mu po akci :)
...anebo fakt zavada :)
Ted vazne, je divne, ze nesviti svetla, auto se ocividne nepohne, hm, fakt asi nejaka patogenni zona. Nejaky signal, ktery by to rozpohyboval, tezko rict, ale takhle okolo budovy na parkovisti, divne. Nezbyva nez sledovat dal a "nachytat auto" i nekde jinde, at nemusime zacit verit na duchy a voodoo :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Alarm?

Příspěvek od mino »

Svokrovcom sme kupili na vianoce už druhý x digitálny teplomer čo meria teplotu von a dnu. Vždy sa po cca 1 dni zbláznil a prestal ukazovať. Reku zoberiem ho ku nám a tam fachčí v pohode. Minule som na tom mieste zhruba ako je čidlo cca polomer 25 m. zastal Aveom. Rano naštartujem a že -3 stup. Ale tie - 3 tam boli na displeji celý den aj ked bolo potom poobede cca 8 stup. nad nulou. No čo odpojil som bateriu a funguje to bez problémov. Tým som chcel povedať že určite existuju nieaké také miesta kde je to medzi nebom a zemou. :lol: -i
Škoda Roomster TSI
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Alarm?

Příspěvek od Iacobus »

Vidím že záhad pribúda. Všimol som si že si písal v inej téme o tom, ako ti odišiel na večnosť spínač kufra. Kedy to bolo? Nebolo to náhodou až po tomto spustení alarmu? Lebo ja som mal podobnú príhodu. U mňa sa ale jednalo o samorozsvietenie auta. Písal som o tom tu (štvrtý príspevok od spodu) https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... 5&start=30
A spínač mi odišiel hneď potom, resp. hneď vtedy ale som o tom nevedel, lebo som kufor neotváral. Až keď som zistil že je spínač v riti, tak som si uvedomil že sa asi odpísal vtedy ako sa mi auto samo rozsvietilo. Od vtedy sa mi to už nestalo. Tak neviem či aj to s tvojim alarmom nemôže byť rovnaký problém, ale iba s iným vonkajším prejavom.
kolargol
Příspěvky: 39
Registrován: ned srp 02, 2009 17:09
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Alarm?

Příspěvek od kolargol »

No, na garančce jsem byl začátkem ledna. Pak hned začal ten alarm. Tlačítko na kufru odešlo hádám tak před 14 dny, ale přesně si to nevybavím...

Ta tvoje příhoda je každopádně taky maso.
Chevrolet Cruze 1.6 LS PLUS Moroccan Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Alarm?

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

No každopádne keď chceš zistiť ako presne húka alarm a či blikajú aj smerovky zavri niekoho v aute zamkni ho diaľkových a potom nech vystúpi :D Ja som to nechtiac spravil frajerke na Epice (mal by tam byť taký istý alarm) a skoro sa pošrala :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Alarm?

Příspěvek od Iacobus »

V tejto výbave nie je pohybový senzor. Tak by to mohla spustiť jedine ak by lomcovala s dverami.
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Alarm?

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Hovorím stačí zamknúť s ovládačom a z vystúpiť tým že vystúpiš sa otvoria dvere ale tým že ich odomkneš u spolujazdca a neodomkne sa centrál tak by sa mal spustiť.
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Alarm?

Příspěvek od chrudoš »

Jj, taky jsem nevedel jak, tak jsme to na minisrazu zkusili. Stuj venku, stahni si okenko (muzes i u ridice), zamkni auto a pak jej otevri zevnitr (naklonis se tam :) ) a voala! Auto houka a i sviti mam pocit
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Alarm?

Příspěvek od ladinek »

jestli máš vevnirž pohybový senzor tak si oddělej všechny věci co se v autě hýbou včetně stromečků a podobně jinak to může udělat i záblesk světla a tak.Nejlepší je s tím zajít na záruční opravu sám to stejně nevymyslíš :lol:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Alarm?

Příspěvek od Iacobus »

O alarmoch sa tu už písalo. https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... 5&start=15 Myslím že vo verzii LS sa môžeš nakláňať cez okienko, koľko chceš. Jediné čo sa môže stať je, že ťa niekto zozadu prekotí. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Alarm?

Příspěvek od chrudoš »

Ne nejde o to jen se nahnout do auta, to nepipa vubec. Jde o to, ze zevnitr otevres dvere. Vezmi si, ze ti zlodej prohodi oknem cihlu a chce si otevrit dvere, aby ti vybral auto. V te chvili zacne auto rvat. Ne tou cihlou, ale tim otevrenim zamceneho auta, tak jsem to myslel
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6262
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Alarm?

Příspěvek od Scorpion.11 »

Mě se stalo minulí týden zas toto, odemknu dálkou auto, strčím klíče do zapalování a chcem nastartovat a místo startu mě začal houkat alarm :shock: . Takže jsem byl z toho baf, takže jsem vytáhl klíče a zamkl a odemkl opět dálkou a zastrčím do zapalování a opět houkání :? . Lidé co chodili kolem se na mě dívali jak na poťapa či zloděje :lol: Tak jsem to absoloval čtyříkrát než vše se vrátilo do původního stavu, takže též nevím co se mohlo stát tak nepředvídaného, že to takhle zlobilo :lol:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Alarm?

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Hmmm a sadal si si do svojho auta ? :D :lol:
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Alarm?

Příspěvek od chrudoš »

Hej ja mel pujcenou oktavku, ktera byla hlidana satelitem. Tzn musis mit u sebe neustale cip, ktery se sparuje s...buhvicim v aute a az pak muzes nastartovat. Jeli jsme s pritelkou neco nakoupit, vychazime z obchodu a privalovej slejvak jak blazen! Tak ja ze hrdinne zabehnu do auta a dovezu ho. Stalo tam asi 20 lidi a cekalo, ja jak hrdina jsem se prorval a vybehl. Po 5 metrech jsem si zvrtl v zabkach kotnik, po 10 metrech mi zustala jedna v kaluzi a jak jsem se pro ni vracel, ztratil jsem druhou :) Auto bylo 20 metru ode mne, zabky jsem nechal v kaluzi. Dobehnu do auta zmokly jak hajzl, otocim klickem a...prd. Cip byl samozrejme u pritelky v kapse :) Takze supr, vybehnu zase zpatky do deste a v tom zacalo auto houkat. Takze ja proste zlodej amater odbiham od rozhoukaneho auta :) Jsem jen cekaly, kdy me nekdo sejme :)
Pribehnu pro cip, otocka, cestou jsem vzal zabky z kaluze, prijdu do auta, tricko jsem hodil na strechu, at nemam mokro, nastartuju, dojedu pred obchod pro pritelku a v tom privalovy dest ustal...uz dlouho se mi tolik lidi nesmalo teda :) Zlodej amater, mokry jak hajzl a jen tak pro nic :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Elektronika“