signalizace rezervy v nádrži u Matiz 0,8

Moderátor: Blue Lanos

Vladimír Novotný
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 15, 2009 22:17

signalizace rezervy v nádrži u Matiz 0,8

Příspěvek od Vladimír Novotný »

Nevíte někdo, jak má Matiz uspořádané plováky v nádrži? A jak se k nim dostat? Musím vymontovat palivové čerpadlo? Měřák ukazuje, ale signalizace rezervy se nějak zasekla a kontrolka se rozsvítí až už je pozdě. Dřív jsem po rozsvícení ujel s přehledem 50 km. Dík za pomoc.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: signalizace rezervy v nádrži u Matiz 0,8

Příspěvek od Mikeš »

Plovák je tam jenom jeden a je přímo součástí čerpadla.Odklopíš zadní sedák,vyloupneš plastovej deklík,rozpojíš svorkovnici,odpojíš ty dvě plastový trubky (asi vycákne trocha benálu).Potom už jenom povolit tu velkou plastovou matku a celou pumpu vytáhnout z nádrže.U celé operace doporučuju NEkouřit :lol:
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
tomashrabek
Příspěvky: 14
Registrován: pát bře 11, 2011 19:57
Bydliště: Úhonice, Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: signalizace rezervy v nádrži u Matiz 0,8

Příspěvek od tomashrabek »

Také se mi zdá fce kontrolky u mojeho auta divná. Svítí dost slabě a v zatáčce při přelévání benzinu v nádrži zhasne což vyplývá z konstrukčního řešení rozsvěcení kontrolky. No a po chvíli na rovině zase svítí. Jen za slunečného dne to není moc vidět. Proto mám vymyšleno jak to udělat. Možná se mé řešení bude i někomu z vás hodit. Trik je to jednoduchý. Stačí kontrolku vyměnit za LEDku a hotovo. Té totiž k plnému svitu stačí to, co žárovce ke slabému.... A nehledě na věc, že ledka se dá sehnat i s čočkou, takže svit si každý může přizpůsobit.
Napsaná záměna samozřemjmě platí i pro jakoukoliv jinou kontrolku, pozor, kromě dobíjení, protože tam je nutné dodržet odběr co má žárovka....
Kdo nic nedělá, nic nezkazí :o)
Vladimír Novotný
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 15, 2009 22:17

Re: signalizace rezervy v nádrži u Matiz 0,8

Příspěvek od Vladimír Novotný »

V servisním návodu doporučují nastartovat a pak odpojit konektor. Motor spotřebuje benzín v potrubí a tím se sníží tlak. Pak po odpojení hadic nic nevystříkne. Naštěstí jsem nekuřák, takže to snad nezapálím. Akorát nevím jak to čerpadlo vymontovat. Mají na to jakýsi přípravek tvaru takového můstku z plechu. Vymontuju to i bez něj?
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: signalizace rezervy v nádrži u Matiz 0,8

Příspěvek od Mikeš »

Napřed odpojit konektor a potom startovat.Holíma rukama to asi nepovolíš,mě to teda nešlo.Použil jsem na to řadicí vidlici z převodovky ze Zetoru :D .Pásla na tu matku jak ulitá :D
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Re: signalizace rezervy v nádrži u Matiz 0,8

Příspěvek od misojogi »

mne vobec nesvieti kontrolka, ked sa mina bezin na doraz

viete poradit ?
murcix
Příspěvky: 5
Registrován: úte úno 01, 2011 09:14

Re: signalizace rezervy v nádrži u Matiz 0,8

Příspěvek od murcix »

Mna by skor zaujimalo, kedy vam zacne svietit ta rezerva, lebo som to tu akosi nenasiel. Napriklad ako hlboko je v cervenom, alebo skor ako daleko je rucicka od toho cudliku co tam je. Mne sa este rezerva nerozsvietila, bola uz dost v cervenom a nemal som na to nervy.

Aj ked pre mna je to skor len informacne, nevidim dovod to opravovat, kontrolka funguje celkom dobre a naco jazdit na rezervu... Aj ked na dovolenke by sa niekedy zislo
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: signalizace rezervy v nádrži u Matiz 0,8

Příspěvek od Robert08 »

Mě svítí rezerva okolo 3 litrů v nádrži - nevím, ale kolik z těch 3 dokáže pumpa ještě pobrat.
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Gebi33
Příspěvky: 3
Registrován: sob čer 27, 2009 10:54

Re: signalizace rezervy v nádrži u Matiz 0,8

Příspěvek od Gebi33 »

Před dvouma měsíci mi odešlo benzinové čerpadlo, origo v Daewoo cena 6500,- samozřejmě jsem sáhnul po neorigu za 2500,-. Matízek začal konečně jezdit, ale přestalo fungovat rozsvícení rezervy, nevíte někdo kde by mohl být problém ?
Díky všem za radu
Uživatelský avatar
Robert Znojmo
Příspěvky: 67
Registrován: stř říj 27, 2004 19:03
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: signalizace rezervy v nádrži u Matiz 0,8

Příspěvek od Robert Znojmo »

misojogi píše:mne vobec nesvieti kontrolka, ked sa mina bezin na doraz

viete poradit ?


máš špatné čidlo ka kontrolu paliva. mám to i já a neřeším to. asi shořelo.je to takovej mosaznej váleček na plováku a vedou z něho 2 vodiče.zatím sem ho nikde nevidšěl v nabídce.
Uživatelský avatar
Pepino_99
Příspěvky: 168
Registrován: pon led 19, 2009 18:06
Kontaktovat uživatele:

signalizace rezervy v nádrži u Matiz 0,8

Příspěvek od Pepino_99 »

To Tomas: Pozor, mně kontrolka nejprve problikává, pak svítí slabě a pak teprve naplno!
Tico - it's fun!
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: signalizace rezervy v nádrži u Matiz 0,8

Příspěvek od 18lukin18 »

Pepino_99 píše:To Tomas: Pozor, mně kontrolka nejprve problikává, pak svítí slabě a pak teprve naplno!
to mám to samé,nejdříve problikavá,potom slabě a pak naplno ;-) :PP:
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
kofikovi1
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 06, 2007 19:16

Re: signalizace rezervy v nádrži u Matiz 0,8

Příspěvek od kofikovi1 »

Ahoj tak mi taky nesvítila kontrolka takže je špatnej termistor v nádrži který se nedá sám koupit ale jde to opravit takže musíte sehnat termistor 470 omu mají ho v GM ELEKTRONIC http://www.gme.cz/?PHPSESSID=3f66a2e7b4 ... f3461d89af a obyč žárovku 6V co je na kolo do předního světla. Pak vindat čerpadlo je tam takovej malej váleček ten vyndat odpájet a rozebrat do něj napájet nový termistor a zpět složit pak jen rozebrat přístrojovku a tam jak je rezerva přizpůsobyt žárovku. Pak je to jako originál možná i lepší. Doufám že jsem pomohl.
misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Re: signalizace rezervy v nádrži u Matiz 0,8

Příspěvek od misojogi »

kofikovi1
trocha podrobnejsi navod by nebol ?

chces napr povedat ze v nadrzi je termistor spolu so ziarovkou ako cidlo ?
a ako vlastne funguje ?


mohol by si uviest konkretny link na konkretny typ ktory pasuje rozmerovo ?
(skus link zadat ako neprihlaseny do GM)

co je to OMU aka skratka ? ?
asi si mal na mysli 470 Ohm - za studena ci za tepla? alebo pri 20 stupnoch?
kofikovi1
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 06, 2007 19:16

Re: signalizace rezervy v nádrži u Matiz 0,8

Příspěvek od kofikovi1 »

tak ahoj je to tak že do té nádrže kde je originál termistor v tom plechovém válečku tak dáš ten co koupíš to je 470 ohm to je v nádrži vše. Ale když tam necháš originál žárovku tak to málo svítí kuli tomu mám vyzkoušený žárovku z kola 6V a je vše jak originál jen trochu úprav. Jinak termistor je tu http://www.gme.cz/termistory-ntc-pro-me ... -p118-006/
Mnoho úspěchů. Kofik
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“