Nexia Nestartuje

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

MatkoZthc
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 07, 2011 22:03

Nexia Nestartuje

Příspěvek od MatkoZthc »

Zdravim vsetkych, hladal som to tuna ale nide to nieje presnetak ako to robi mne takze som zalozil novu temu, dufam ze mi poradite.

Mam Nexiu 1,5 16V DOHC rv. 97 bez imobilizeru.
rozpoviem vam cely moj pribeh s tymto autom:
Kupil som ho asi pred pol rokom, dostal som ho v piatok a do pondelka uz bolo pokazene (roztrhol sa rozvodoy remen) ja viem, ma sa to menit ale kto DPC cakal ze to neprejde ani 250 Km ? no tak som si pekne zohnal novy motor kedze sa to uz neoplatilo opravovat. vymenil som ho , chvylku nato odyslo palivove cerpadlo takze som kupil nove a vymenili mi ho , o par kilometrov a velmi kratky cas odysiel aj rozdelovac takze som vymenil palec , veko , kable aj sviecky vsetko origynal ako ma byt. vsetky kvapaliny boli menene pri vymene motora a tym myslim uplne vsetky takisto aj vsetki filtre a mechanik povedal ze precistil palivove potrubie aj sytko. Moptor je okruzkovane , su nanom uplne nove rozvody......Uz som si myslel ze to bola posledna oprava aspon na 500 Km a cca po 100 zrazu nestartuje, vecer som normalne odparkoval a ccez den uz nestartuje.


Otocim klucik a pocujem ako cerpadlo pracuje , otocim a motor nechyta po niekolko nasobnej snahe sa trochu chyta ale nie velmy a ked naskoci tak vobec nejde do otacok , na pridanie plynu reaguje skapanim sem tam v nom nieco streli a taisto striela benzin z vyfuku tak prosim poradte modul v rodelovaci bol este minuli tyzden skusany a bol funkcny......
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Nexia Nestartuje

Příspěvek od Dark69 »

Netocil si komplet celym rozdelovacom? Vyzera to na zle nastaveny predstih zapalovania...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
MatkoZthc
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 07, 2011 22:03

Re: Nexia Nestartuje

Příspěvek od MatkoZthc »

Praveze nie ani som nim nepohol , proste isla , vecer som zastavil pod blokom a rano uz nic....ale ten rozdelovac bol nastaveny len tak od oka mechanika.....
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Nexia Nestartuje

Příspěvek od Dark69 »

Poznac si riskou polohu rozdelovaca...
Povol potom tu jednu srubu dole, co drzi cely rozdelovac.... Niekto naj ti startuje, ty pomalicky pootacaj rozdelovacom a uvidis ci naskoci motor alebo nie.....
Ak nie, vrat rozdelovac naspät do polohy v akej bol a chybu treba hladat dalej...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
MatkoZthc
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 07, 2011 22:03

Re: Nexia Nestartuje

Příspěvek od MatkoZthc »

Ok skusim, diki moc za rady sam som zvedavy co to zas bude :roll:
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia Nestartuje

Příspěvek od Petr S. »

Pokud mě zdání neklame,tak nexie 1997 už má imobilizer! Od r.v 1997 je měli všechna auta v evropě.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Nexia Nestartuje

Příspěvek od Dark69 »

Ak ma immobilizer, tak prve kde by som hladal chybu by bol on.......
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nexia Nestartuje

Příspěvek od Serpico »

...imobilizér kdyby tam byl tak ani nenaskočí, mohl ho někdo už odstranit Petře, jinak zkus základní věci - jiskra na svíčkách, jak vypadají, tlak benzínového čerpadla, změřit ( i když byl měněný ), kontrola těsnosti palivového potrubí, kompresní tlaky ve válcích, prostě postupně s vylučovací metodou.

inu, mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Nexia Nestartuje

Příspěvek od Dark69 »

Serpico píše:...imobilizér kdyby tam byl tak ani nenaskočí, mohl ho někdo už odstranit Petře, jinak zkus základní věci - jiskra na svíčkách, jak vypadají, tlak benzínového čerpadla, změřit ( i když byl měněný ), kontrola těsnosti palivového potrubí, kompresní tlaky ve válcích, prostě postupně s vylučovací metodou.

inu, mějte se fajn
Tak tak Serpico, s tym immobilizerom mas pravdu. Nechcelo sa mi citat to vcera vecer vsetko tak som si to nevsimol.. Reagoval som uz len na jeho posledny prispevok :)

MatkoZthc : ako si dopadol s tym rozdelovacom? skusal si to uz??
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
mirec123
Příspěvky: 50
Registrován: pon čer 14, 2010 13:54

Re: Nexia Nestartuje

Příspěvek od mirec123 »

cau mal som podobny problem minuly rok.ked opakujem ked nahodou nastartovalo po pridani plynu to chciplo.inokedy zasa opacne.na volnobeh skapinalo ale v otackach to islo.vymenil som rozdelovac.palivovy filter.sviecky dokonca som kupil novu baterku.cely problem bol v tom,ze v motory bol asi naprd olej a karbonu tam bolo na kila.zapiekli sa zdvihatka,islo len na dva valce.hlava mala 1cm karbonu.tak som ho kupil a po polroku ma nechalo na krizovatke.zaciatok vsetkeho bola jazda po rozsvieteni kontrolky paliva.to tieto auta nemusia.
OV Tico
Příspěvky: 12
Registrován: úte zář 15, 2009 00:07
Bydliště: Ostrava

Re: Nexia Nestartuje

Příspěvek od OV Tico »

Zdravím, pánové moje máma má nexii a zničeho nic když večer zaparkovala tak ráno nexie ani ťuk , motor točí a nechce nastartovat, tak mám podezření na palivové čerpadlo, proto vás prosím o radu kde a jak se k tomu čerpadlu dostanu a ještě kde najdu palivový filtr.
Předem vám moc děkuji za vaše rady.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nexia Nestartuje

Příspěvek od Serpico »

...pod pravou zadní sedačkou pod víčkem, celkem ale nic neuvidíš, lepší řešení je změřit tlak, který má dávat 2,9 - 3,1, jinak můžeš sundat benzínovou hadici jestli vůbec něco tlačí... Filtr najdeš na pravé straně před pravým zadním kolem, preventivní výměna je na místě, poněkud obtížná demontáž, zarezlé šroubení ale existuje príma klíč na to zalistuj tady a uvidíš...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nexia Nestartuje

Příspěvek od ppp »

Cerpadlo nemusi ani davat taky vysoky tlak, aby auto nastartovalo, vlastna skusenost, benzin vytekal z palivoveho potrubia curkom, nestriekal a espero 16v startovalo na prvy sup. Cerpadlo ale musi aspon nieco precerpat, ale ak sa netoci/nevrci tak toho vela nenacerpa :) Po zdvihnuti zadnej sedacky a oddeklovani plastoveho deklu v kasni musi byt po zapnuti klucika na chvilku pocut vrcanie cerpadla. Pripadne ak sa da niekde pri motore pde vtrekmi rzpojit palivove potrubie ci z neho nieco po zapnuti cerpadla vyteka. Alebo jednoduchsie ci su sviecky mokre od benzinu alebo z vyfuku po neuspesnom startovani smrdi benzin alebo len skysnuta skondenzovana voda.
OV Tico
Příspěvky: 12
Registrován: úte zář 15, 2009 00:07
Bydliště: Ostrava

Re: Nexia Nestartuje

Příspěvek od OV Tico »

Takže chlapi dík za rady a jdu pro auto, bylo totiž u pana autoelektrikáře a ten jsi bláhový myslel že je to čerpadlo nahoře a přitom je dole na nádrži a po točení klíčku nic nevrčí a ani netlačí žádný benzín do hadičky tudíž usuzuju že je v háji a proto jdu pro auto a odtáhnu ho na zvedák a vyndám to čerpadlo a v yměním ho asi za nové a i hned dám nový palivový filtr.
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia Nestartuje

Příspěvek od Petr S. »

Není dole na nádrži,je zezhora položené do nádrže!!! Neplést s Opelem. :lol:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“