Motor zhasol pocas jazdy SURNE :-(

Moderátor: Blue Lanos

navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Motor zhasol pocas jazdy SURNE :-(

Příspěvek od navaras12 »

Zdravim vas,

Mam nasledovny problem, dnes (asi pred 30 minutami) mi pocas jazdy vyplo motor. Respektive, prv som mal pocas jazdy pocit ze "nieco nieje v poriadku" no to bolo len subiektivne, nicim podlozene, potom po stlaceni plynu auto nechcelo ist do otacok a po vysliapnuti spojky "pomaly zdochlo" (este sa chytalo v nizsich otackach asi 2 sekundy). Stastie ze som mal kde zaparkovat, po otvoreni kapoty, vyzualneho skontrolovania motora a rozvodov som problem nenasiel ... zacal som ho teda startovat, starter isiel o cosi tazsie ale tocil, a asi na 2 sekundy sa mi ho podarilo nastartovat, no potom zase zdochol, po dalsich pokusol uz len toci a nechyta ... v palive problem nevidim lebo rovnako to "skorochyta" aj na benzin aj na plyn, skor by som to videl na sviecky ktore uz maju niekolko tisic nabehane, no este som ich nerozoberal. Po ceste domov ma este napadla taka teoria ci nemohol odist snimac polohy klukoveho hriadela ... len sa mi to este nestalo tak nemam sajnu ako sa to sprava ... Prosim poradte ... DAKUJEM
Reklama
 

dzanoka
Příspěvky: 208
Registrován: pát úno 22, 2008 18:29

Re: Motor zhasol pocas jazdy SURNE :-(

Příspěvek od dzanoka »

Tipoval by som palivový filter, prípadne vodu v benzíne a pokial to je LPG tak dosť často stratí čerpadlo tlak. Asi by som začal tu.
navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Motor zhasol pocas jazdy SURNE :-(

Příspěvek od navaras12 »

Takze auto uz som odtiahol domov, mozem chodit autobusom :-(... Kupil som nove sviecky, vymenil, bez uspechu... divne je ze stare sviecky boli straasne cierne ... az do polovice zavitu ... dlho som nieco take nevidel ... co sa tyka iskry, iskra ide pekne na vsetkych svieckach. Vzduchovy filter som tiez kontroloval az po nasavanie motora a nic nieje upchate. Jedno co ma beznadejne napada je ze by mohol byt upchaty vyfuk ... pretoze vsetko tomu nasvecuje .. ajked sa to zda smiesne ... lenze ako sa moze od motora upchat vyfuk ??????
dzanoka píše:Tipoval by som palivový filter, prípadne vodu v benzíne a pokial to je LPG tak dosť často stratí čerpadlo tlak. Asi by som začal tu.
Ano, co sa tyka paliva, mohlo by to byt jedna z moznosti, ale neverim ze by odisli obidva naraz, naviac ked tocim na LPG tak (kedze mam podtlak) citim plyn v nasavani, takze tam plyn ide ... je pravda ze by nemusel mat taky tlak, ale aspon by som citil ze sa nejako "chyta"

Mne tato chyba vykazuje len jedinu moznost a to ze odisiel snimac polohy klukoveho hriadela, problem je v tom ze nijak raz nemozem najst kde sa nachadza ... neviete niekto ?

PS: snimac som urcil preto lebo vsetky "deje" co motor potrebuje ku behu dostava, az nato ze nie v spravnom "poradi" ... asi ...

DAKUJEM za vsetky rady !

:PP:
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Motor zhasol pocas jazdy SURNE :-(

Příspěvek od Serpico »

kontrola tlaku benzínového čerpadla má být někde okolo 3atm - ucpaný filtr paliva to vše za předpokladu bezchybného zapalování...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Motor zhasol pocas jazdy SURNE :-(

Příspěvek od navaras12 »

Takze dneska som vymenil cely rozdelovac a NIC ! Rozdelovac sice nieje novy, ale je z funkcneho auta ... tak uz fakt neviem , sviecky som daval nove, a po par pretoceniach a vyzualnej kontrole je z nich citit benzin ... ale preistotu tam idem este teraz naliat aspon 10 litrov ... , napada ma , neviete mi povedat aku hodnotu ma mat cievka na rozdelovaci ? , moja ma nejakych 750ohmov ... aj ked vyzualne vizera tak ... staro ... UZ SI FAKT NEVIEM RADY :-(
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Motor zhasol pocas jazdy SURNE :-(

Příspěvek od Serpico »

750 ohm má mít cívka v rozdělovači, tedy pokud jsou mokré svíčky tak tam nejspíš benzín jde teď už jde o to jestli v dostatečném množství - palivový filtr a čerpadlo tlak.


Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor zhasol pocas jazdy SURNE :-(

Příspěvek od palikx »

civka ma +- 700 ohm takze ta tvoje je asi ok.
vyzkousej jestli dava jiskru nez zacnes neco menit.
benzin poznas snadno-odpoj civku zapalovani a startuj.po nekolika startovani vyndej svicku a musi byt mokra.
to je nejjistejsi jak poznas ze je benzin.
ale jestli jsem pochopil spravne mas lpg.kdyz ti to chciplo tak jsi jel na lpg?
kdyby byl ucpany vyfuk auto by po chvilce stani melo snahu chytit nez se zase ucpe plyny.
navic neni nic jednodussiho nez povolit vyfuk za svodami.
ten rozdelovac-mas moznost ho namontovat nekam kde to pojede?
to je nejcastejsi pricina ze odejde neco v nem.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Motor zhasol pocas jazdy SURNE :-(

Příspěvek od navaras12 »

palikx píše:civka ma +- 700 ohm takze ta tvoje je asi ok.
vyzkousej jestli dava jiskru nez zacnes neco menit.
benzin poznas snadno-odpoj civku zapalovani a startuj.po nekolika startovani vyndej svicku a musi byt mokra.
to je nejjistejsi jak poznas ze je benzin.
ale jestli jsem pochopil spravne mas lpg.kdyz ti to chciplo tak jsi jel na lpg?
kdyby byl ucpany vyfuk auto by po chvilce stani melo snahu chytit nez se zase ucpe plyny.
navic neni nic jednodussiho nez povolit vyfuk za svodami.
ten rozdelovac-mas moznost ho namontovat nekam kde to pojede?
to je nejcastejsi pricina ze odejde neco v nem.
Zdravim, :-), ano sviecky davaju iskru, bojim sa vsak ze ju nedavaju vtedy ked maju ... ale ako je to mozne ?
Co sa tyka benzinu, benzin ide, kedze sviecka je mokra po startovani ... lenze nato zeby bola mokra som nemusel ani odpajat cievku zapalovania, proste mam pocit ze ked su sviecky von, tak iskra ide, ked su zasunute , tak nie ... nechapem ako je to mozne ... z toho usudzujem len to ze ta iskra neide v spravnu dobu, lenze taktoisto sa mi spravalo auto hned potom co sa pokazilo a to som nemal este nic pomenene , teraz som pomenil celu VN cast a priznaky su stale ROVNAKE :-( ...
ano, ked mi to odyslo isiel som na LPG, proste som isiel a zrazu nesiel :D - ako to definoval kamos..., auto stratilo vykon po slapnuti plynu a po vyslapnuti spojky zdochlo ...
Ten vyfuk som dneska len tak testoval prilozenim ruky na koncovy tlmic a naslednom startovani, a "fukalo" z neho, takze asi upchaty nebude, len z neho bolo citit nespaleny benzin, takze mi to zase vychadza na VN cast ...

no to prave ze to vyskusat kde nemam, mam dva motory jeden v mojom daewee, a druhy co som asi pred 4 ma tyznami vybral z auta(daewaa espera), to espero som pocul, startoval vozil sa a islo, takze ten rozdelovac musi byt vporiadku, vycistil som ho, premeral cievku, ma spominanu ommaz, pri prehadzovani tych rozdelovacov som si spravil zarezy aby presne sadli takze toto by malo byt tiez ok ...no predsa to neide :-(
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor zhasol pocas jazdy SURNE :-(

Příspěvek od palikx »

no tak rozvody.pokud je vymenene vse okolo VN a jiskra tam je a ma to snahu.
zalezi taky jak silna ta jiskra je ale to stejne neovlivnis pokud uz mas vse nove.
tak to zkoukni a napis.
a egr ventil mas?nezustal treba otevreny?
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Motor zhasol pocas jazdy SURNE :-(

Příspěvek od navaras12 »

palikx píše:no tak rozvody.pokud je vymenene vse okolo VN a jiskra tam je a ma to snahu.
zalezi taky jak silna ta jiskra je ale to stejne neovlivnis pokud uz mas vse nove.
tak to zkoukni a napis.
a egr ventil mas?nezustal treba otevreny?
A co by sa mohlo stat okolo rozvodov ? nedavno som ich menil ... no bral som to ako vec ktora ide/neide, resp. ked neide tak vobec ... moze sa tam nieco "pokazit" tak ze sa motor bude dalej bezproblemov tocit ale neskoci ?
Co sa tyka sviecok, no ak by aj bola slaba iskra nepocitil by som to na takom "divnom" startovani, lebo teraz ci je indukcna cievka zapojena .. ci nieje, vzdy toci rovnako ... nenaskoci ...

EGR ventil mam, chcel som sa ho zbavit no je tam dost zly pristup a doteraz problem nebol, je mozne ze kvoli nemu nemozem nastartovat ?

DAKUJEM
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor zhasol pocas jazdy SURNE :-(

Příspěvek od palikx »

no na rozvodech by mohlo byt to ze preskocily.nevim mozne to je
z tveho popisu jsem mel dojem ze to ma alespon obcas snahu chytit nebo teda uz vubec ne?ani neskytne?
ach jo to je zase spek
tak udelej zakladni nastaveni
rozvody na 1 valec tedy na rysky a nastavit rozdelovac presne na vystup k 4 valci(u 16V to tak je u 8 ventilu si to nepamatuju ale predpokladam to same)
a pokud ti to vsecko bude sedet jde tam benzin a ma to jiskru tak to musi chytnout
pokud ne odpoj vstriky kup si sprej na pomoc pri startovani-etherovy sprej-a zkus startovat.na ether chyta uplne vsecko i se spatnymi jiskrami.
pokud to nechytne je proste problem v zapalovani a bude to chtit bud vyzkouset v jinem aute nebo rozdelovac novy
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Motor zhasol pocas jazdy SURNE :-(

Příspěvek od navaras12 »

palikx píše:no na rozvodech by mohlo byt to ze preskocily.nevim mozne to je
z tveho popisu jsem mel dojem ze to ma alespon obcas snahu chytit nebo teda uz vubec ne?ani neskytne?
ach jo to je zase spek
tak udelej zakladni nastaveni
rozvody na 1 valec tedy na rysky a nastavit rozdelovac presne na vystup k 4 valci(u 16V to tak je u 8 ventilu si to nepamatuju ale predpokladam to same)
a pokud ti to vsecko bude sedet jde tam benzin a ma to jiskru tak to musi chytnout
pokud ne odpoj vstriky kup si sprej na pomoc pri startovani-etherovy sprej-a zkus startovat.na ether chyta uplne vsecko i se spatnymi jiskrami.
pokud to nechytne je proste problem v zapalovani a bude to chtit bud vyzkouset v jinem aute nebo rozdelovac novy
Takze nakoniec som zistil ze najskor PRESKOCILI ROZVODY. Prv som si to nevsimol ale teraz som to dal cele dole, a co nevidim, komplet rozomleta polovicka remena ... este stastie ze som uz dalej netocil ... remen sa rozdelil na polovicu a druha polovica to este akotak drzala ... nechapem ako je to mozne , remen som daval novy, aj ked mi uz rok stal v garazi ... jedna moznost by tu mozno bola a to mojou blbostou ze som ohol spodny dekel rozvodov a ten nejako zacal rezat remen (aj ked to nedava zmysel lebo som ten dekel poistil drotom ...) keby to vsak bola pravda tak by podlamna zacal rezat postupne od kraja a ne v strede ... kedze remen sa rozdelil na dva polovice ... Natocit na rysky som este neskusal, ale predpokladam ze to je v tom a v tych zuboch ... mam vsak otazku, ak mi v takom stave starter pretoci motor, tak je z motorom vsetko ok ze ?
Takze zase mam o robotu postarane ...


Dakujem za rady ... :PP:
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor zhasol pocas jazdy SURNE :-(

Příspěvek od palikx »

hm az me mrzi ze sem mel zase pravdu
no 8 ventil se nepotka hned a o 1 nebo 2 zuby se nic nedeje.mozna i vic zubu to vydrzi nemam vyzkouseno kolik ale vim ze 1,5 se potkava.
kazdopadne pokud je remen rozriznutej tak se chce urcite presvedcit na krytu kde je obrouseny a proc se to stalo.zaroven zjisti o kolik zubu to skocilo.
dej novy remen a napis jestli to jede.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Motor zhasol pocas jazdy SURNE :-(

Příspěvek od navaras12 »

palikx píše:hm az me mrzi ze sem mel zase pravdu
no 8 ventil se nepotka hned a o 1 nebo 2 zuby se nic nedeje.mozna i vic zubu to vydrzi nemam vyzkouseno kolik ale vim ze 1,5 se potkava.
kazdopadne pokud je remen rozriznutej tak se chce urcite presvedcit na krytu kde je obrouseny a proc se to stalo.zaroven zjisti o kolik zubu to skocilo.
dej novy remen a napis jestli to jede.
:-( Budem to robit az v piatok (snad nebude taky mraz, nemam navyber a musim to robit vonku na sidlisku), len sa chcem spytat, ked mi starter motor bezproblemov pretoci, a ak ja z rukou (golou) tiez pretocim motor , nemalo by to byt tak zle ze ? alebo je mozne ze sa poohybali ventile takze ze sice dovnutra vojdu, ale netesnia ? az sa mi to zle pise ale neda mi to nespitat sa ...
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor zhasol pocas jazdy SURNE :-(

Příspěvek od palikx »

no to nic nezznamena ze se toci motor.
prave ze pokud jsou ohnute ventily jde s tim tocit az moc lehce.
pokud si pamatujes jaky to melo zvuk pri startovani tak ted to musi mit stejny.tedy musis slyset komprese nebo pokud tocis golou tak tam musis za 2 otacky klikovky citit 4 komprese.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“