Chiptunning LANOS

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Chiptunning LANOS

Příspěvek od paTaNiNho »

Zdravím všechny ochotné, chtěl bych se zeptat, nemáte někdo zkušenosti či rady spojené s chiptunningem Vašeho LANOSe (Deawoo obecně). Prolítl jsem rychle internet a narazil jsem na pár firem. Například: http://www.profi-chiptuning.cz/chiptuni ... daewoo-15/
Má to vůbec cenu chipovat? Jde mi spíše o tu spotřebu (vím, že to nebude těch 10%, ale každá úspora, je úspora, zvlášť když Lanosek je jak tank, ale to si nestěžuji, jen poznatek). Děkuji všem za poznatek či případné rady do života.
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Reklama
 

pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Chiptunning LANOS

Příspěvek od pekrtek »

Měl jsem v minulosti chipnutého Lanose. Výkon bych řekl nestoupl, ale měl jsem pocit, že lépe jde do otáček a lépe táhl. Jinak spotřeba +0,5 l.
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptunning LANOS

Příspěvek od FoXo »

Ja som tusim na mojej 1.6 cital narast o 6 alebo tych 10 koni. Vravi sa ze spotreba bymala byt nizsia ale logicky ked mas chip tomu davas viacej na pedal :D Cize spotreba tym padom hore
Ale aj ak tomu nenakladas tak asi skor hore ako dole ono to zalezi asi vsetko od toho ako je cely motor spraveny.
neviem nevyznam sa len odhadujem.
Podla mna sa ten chip neoplati za tie prachy
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Chiptunning LANOS

Příspěvek od Blue Lanos »

-i Presne tak po tolkych km uz by som to necipoval ani sa to nevyplati.
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
paTaNiNho
Příspěvky: 76
Registrován: úte pro 07, 2010 19:10
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptunning LANOS

Příspěvek od paTaNiNho »

Děkuji za poznatky, chtěl jsem právě slyšet názory či hlavně osobní zkušenosti. Nedělal bych to hned, jen kdyby byl nějaký ten peníz navíc, ale šlo mi hlavně o tu spotřebu, nejsem žádný závodník, ty patří na dráhu. (bez urážky)
Daewoo Lanos 1.5i - rok 1998 - najeto 107 000 km
Libor Lanos 1.6 16V
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 10, 2011 13:35

Re: Chiptunning LANOS

Příspěvek od Libor Lanos 1.6 16V »

mam lanose 1.6 16V se základem 78kw, čip který mě stál 6000,- mi kilowatty zvedl na 81 ale spotřeba stále stejná...
Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptunning LANOS

Příspěvek od krowman »

FoXo píše:Ja som tusim na mojej 1.6 cital narast o 6 alebo tych 10 koni. Vravi sa ze spotreba bymala byt nizsia ale logicky ked mas chip tomu davas viacej na pedal :D Cize spotreba tym padom hore
Ale aj ak tomu nenakladas tak asi skor hore ako dole ono to zalezi asi vsetko od toho ako je cely motor spraveny.
neviem nevyznam sa len odhadujem.
Podla mna sa ten chip neoplati za tie prachy
No u lanosu asi narust vykonu cekat nemuzeme a snizeni spotreby asi taky ne, ale u Octavii po chipu jde spotreba smerem dolu, coz je zajimave...
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptunning LANOS

Příspěvek od krowman »

paTaNiNho píše:Zdravím všechny ochotné, chtěl bych se zeptat, nemáte někdo zkušenosti či rady spojené s chiptunningem Vašeho LANOSe (Deawoo obecně). Prolítl jsem rychle internet a narazil jsem na pár firem. Například: http://www.profi-chiptuning.cz/chiptuni ... daewoo-15/
Má to vůbec cenu chipovat? Jde mi spíše o tu spotřebu (vím, že to nebude těch 10%, ale každá úspora, je úspora, zvlášť když Lanosek je jak tank, ale to si nestěžuji, jen poznatek). Děkuji všem za poznatek či případné rady do života.
Kolik ti ten tvůj tank žere prosimtě?
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
Odpovědět

Zpět na „LANOS“