Espero - koupit nebo ne?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
mobil567
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 20, 2011 10:31

Espero - koupit nebo ne?

Příspěvek od mobil567 »

Ahoj.

Rozhoduju se o koupi mezi několika vozy, co říkáte na tenhle?

http://autobazar.hyperinzerce.cz/daewoo ... a-olomouc/
Reklama
 

Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Espero - koupit nebo ne?

Příspěvek od conpet »

Vyber to , které bude co nejmíň rezatý. Hlavně spodky všech dveří a víčko nádrže. Za 5 let co jsem ho měl, jsem neměl žádný vážný problém. Ale měl jsem motor 1.8mpi 8V . Podle mě je lepší než 1.5 16V.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Espero - koupit nebo ne?

Příspěvek od Serpico »

...no vono jde taky hlavně o těch 120tisíc km, pokud nejsou jenom " odtočené " tak to vypadá dobře, no nakonec prohlídnout si tu servisní knížku i když s rezervou...
...a na hever a ze spodu se podívat na prachovky poloos, výfuk ( tam je to komplet okolo 3tis. kč výměna 2 a 3 dílu...), prahy lemy, podlaha a nebát se dloubnout šroubovákem na ochlípnuté nánosy, skouknout kotouče sílu a většinou tvořící se 1cm lemy u krajů to jde i bez demontáže - potom rozhodit brzdy destičky pakny ...no a nakonec radši udělat rozvody, jinak do káry za 18tisíc počitej že ještě 10tisíc vložíš...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Espero - koupit nebo ne?

Příspěvek od ppp »

Na spodky dveri sa vykasli, tie su hrdzave vsetky a casom sa kazde dostane na tu uroven ze vnutorny plech odhnije cim sa ochrani vonkajsi plech, lebo voda uz bude mat kade odtekat. Dolezite su prahy a pripadne zadne blatniky a lemy. Treba do nich pobodat skrutkovacom, najma zospodu. A v kufri treba odtrhnut bocne plastove tapaciry a nasmatrat rukou do oboch vrecak za plastovymi tapacirmi ci tam nie je voda. Ak je tak zadne lemy aj blatniky budu prezrate. Pripadne ak je take pocasie, ze v noci mrzne a cez den je teplo, tak rano bude veko kufra zvnutra orosene ladovymi kvaplami. Je fatk,ze prahy sa daju vymenit a lemy a blatniky tiez ale je to investicia vacsinou to sfusuju, lebo kto by predsa zaplatil poriadnu opravu, ked cena opravy prevysi kupnu cenu auta, a navyse prahy su nosne prvky a nebolo by nic pekne aby sa pri celnej buracke zlomili a vodica zlisoval volant o sedacku, pretoze sfusovana oprava prahov im da len pekny vonkajsi vzhlad ale nenavrati pevnost. A este pod sedackou nasmatrat kde sa konci predny koberec a pod nim nahmatat pod tlmiacou penou ci nie je mokro, ci do auta nezateka = prehnita podlaha.
A este aby brzdove potrubie nebolo prilis hrdzave, najlepsie vobec, maximalane len kde tu skvrnka od kamienkov. Co sa tyka motora, tam treba posudzovat podla stavu a nie podla km na tachometri. Ako to tu uz bolo popisane X krat. Napravy su relativne lacna zalezitost, v pripade zadnej sa treba pozriet ci nie su pneu zosuchane len z jednej strany. To ze silentbloky budu v haji je na 100% ak ich nikto nemenil. Tiez silentblok minimalne na motore. Zadne brzdy budu pravdepodobne nefunkcne, vratane valcekov, mozno aj rucna. Predne by mali byt v poriadku ale auto za taku cenu bude mat urcite predne kotuce aspon 1mm pod povolenym minimom. Toto vsetko sa da ale opravit ze relativne maly peniaz, ak majitel nevyzaduje prave znackove diely.
Motor sa da vymenit aj ked druhy je vzdy loteria, ale karoseria je horsia. Zgeneralkovat motor tak aby jazdil sa da urcite omnoho lacnejsie nez dat spravit poriadne prezratu karoseriu. Ibazeby novy majitel bol sikovny mal plechy, pristup k ohybacke a zvaracku a kopu casu. V pripade ze novy majitel je lavy, alebo sa boji vymenit aj sviecky na motore tak nema co kupovat ojazdenu sunku ale jazdit autobusom. Pretoze ak si kupi taketo auto tak ho servisy zderu z koze a tu sunku aj tak napokon v rovnakom zlom stave nakoniec nasraty na znacku preda alebo posle na vrakovisko. Iabzeby natrafil na servisaka, ktory je sikovny a rozumny, ale aj tak potom preplati niekolkokrat nakupnu cenu auta.

A moja rada: nemysliet si ze drahsie ojazdene auto je lepsia kupa nez lacne. Radsej lacne a dat si ho za rozdiel ceny dokopy nez drahsie a mat vo vysledku horsie. Zarovenj to ma dalsiu vyhodu, nebude ti luto poslat to auto na vrakac ak sa ukaze ze je to neopravitelna hujda.

Ani by som sa na takuto otazku neozval, lebo to fakt nema cenu, kazdy sa musi poucit na vlastnych chybach, lebo druhemu aj tak neuveri, mat auto je predsa tak lakave, ale ked vidim ake veci sa tu radia, pozerat na spodky dveri :roll: , dvere nie su ani nosna cast ani nic, a prezraty spodok dveri neovplyvni ani ich tuhost, kedze su tuhe akurat vo vystuhe, ktora kym jej nepovolia namahanim zvary, tak je daleko najpevnejsia cast dveri, dokonca niekolkokrat pevnejsia nez panty alebo zamok.

A este nieco. Ked kupujes stare auto v takejto cenovej kategorii, musis ratat s tym, ze vacsinu veci si budes musiet opravit sam. Takze hladaj co najlacnejsich dodavatelov nahradnych dielov. Napriklad novu lambdu mozes kupit od 100 a viac eur az po 15eur a mozno aj menej. Mnohe lacne a slusne autodiely najma internetove su spomenute v temach. Ja pouzivam najma autocentrumm, autoelektronika, polske allegro cez autofra, a co nemaju tak cesky autodilykrc, czdrafel a slovensky carmax (ti uz lacni nie su, len ked maju akciu, ale zato maju toho najviac, akurat im obcas chybaju nejake diely, ktore sa naopak daju bez problemov zohnat v polsku).
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Espero - koupit nebo ne?

Příspěvek od Dark69 »

to ppp: neda mi to, k prahom by som chcel napisat moju skusenost....
Original prahy som mal zhnite tak som usudil ze ich vymenim....
Siel som do Daewoo obchodu a obejdnal si prahy.. Ked som dosiel po ne bol na nich stitok ze pasuju na OPEL/DAEWOO...
Po ich chyteni do ruky som zagulal ocami a hned nasraty som sa opytal predavaca, to take tenke???? Tie prahy boli snad z najtensieho plechu aky existuje, ved to hned naspät mi odhnije a ked poklopes po nom tak hrkoce :evil: S povodnym plechom sa to nedalo ani porovnat.....Predavac vravel ze take plechy sa vyrabaju a kamos mi ho vymenil a len pobodoval...
Zaver: Pochybujem aby samotny prah bol nejakou nosnou castou auta.... Vyztuha je pozdlz auta medzi prahom a podlahou.......
Prah je len pre dizajn...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Espero - koupit nebo ne?

Příspěvek od ppp »

Ved o tom pisem, ze bezneho klampiara nebude ani trosku zaujimat stav vystuhy, iba ak by bola riadne prezrata a vtedy tam hodi taku aku zozenie teda z blata a este o polovicku tensiu nez original, iba ak aby si nejaku sam vyrobil. Videl som co sa predavalo a montovalo na skodovkach za vystuhy, len aby tam nejaka bola, a hodit miesto nej jekel tak ta skodovka cez inu, ktora bude mat vystuhy z autodielov prejde ako hummer cez trabanta. Klapiari na to kaslali, pretoze skodovku aj tak drzal pokope tunel aj ked prahy neboli.
A navyse ked tam da prah, ktory bude po nastriekani pekne cierne a mozno aj farebne vyzerat, majitel stale nebude tusit ako je na tom vystuha. Ale ak je prah pevny, neprezraty, tak aj vystuha je v poriadku. Ked je prah deravy tak by som ani vystuhe neveril. Aj ked mam pocit ze na esperach je vystuha vodorovne alebo vobec (v katalogu nie je) ale neviem, ja som nastastie mal prahy v poriadku, to bola jedna z podmienok, kde som nemienil ustupit pri kupe espera. A prahy aj ked su tenke a makke tak svojim profilom a tym, ze su privarene ku podlahe a vystuhe, tvoria uzavrety profil, ktory tiez nieco unesie. Okrem toho origo prahy nie su vobec slabe ani makke, ved sam to pises, a podla carmaxu origo prahy ani neexistuju, len cela bocnica. Samozrejme druhovyrobne prahy existuju ale to su asi naohybane na ohybacke nejaka kusovka a nie velkoseriova vyroba na lise. Aj ked co aj viem, ale na skodovku sa origo vystuhy a prahy snad ani nedali zohnat aj ked neorigo ohybal a rezal snad kazdy druhy v garazi. Ono ani v servise tie prahy nebudu chciet vyrobit z riadneho plechu, lebo to na ohybacke neohnu, ale z alobalu kludne.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Espero - koupit nebo ne?

Příspěvek od conpet »

myslím že jste kupce úpně odradili od koupě celkem zachovalýho kusu :lol:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Espero - koupit nebo ne?

Příspěvek od ppp »

:lol: :lol: :lol:

Snazili sme sa len pomoct :oops:

Ale nema to klimatizaciu takze to su body minus a najst espero s klimatizaciou nie je tazke. Klima je dobra, nielen cez leto alebo za sychrava ale aj by mal co hned zo zaciatku opravovat. :lol:
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Espero - koupit nebo ne?

Příspěvek od Serpico »

...no conpet nejspíš máš asi pravdu, nicméně pokud si někdo koupí auto v této relaci a stáří musí počítat s následnými investicemi rozdělenými na svépomoc a servis a to je dost důležité pro výslednou cenu oprav, ppp víc než dostatečně popsal problémy, nebudu polemizovat co je nosná část prahu a vnitřního nosníku, většinou pokud je shnilý práh je shnilý i jeho nosník, nestačí potom navařit jenom vnější díly tedy prahy, nicméně mu pak při koupi zbývá opravdu si pozorně prohlédnout spodek a věci, které lze " pohledově " zkontrolovat ...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Ďuri
Příspěvky: 28
Registrován: ned led 03, 2010 16:27

Re: Espero - koupit nebo ne?

Příspěvek od Ďuri »

Nenechaj sa odradiť.Ja mám esperko pár rokov,jazdím na lpg.Pohodlné,lacné vozenie.a ešte ma nikde nenechalo.Za tú cenu? Nerozmýšlaj a ber.
sektro
Příspěvky: 59
Registrován: pon úno 09, 2009 20:49

Re: Espero - koupit nebo ne?

Příspěvek od sektro »

kup raději leganzu mám jeden krásný kousek
Uživatelský avatar
špoty
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 25, 2009 21:39
Bydliště: Malacky - Sološnica, SK

Re: Espero - koupit nebo ne?

Příspěvek od špoty »

Ja mám espero 1.5 16V, kúpil som ho od otca za 500€ a otec to kupil už ako ojazdené v roku 2002 a ja na nom jazdím od januára 2009.Už má síce necelých 300 000 na krku ale to auto ide jak hodinky jazdím na nom do práce cca 90 km dennde, bol som aj na lyžovačke na orave čo je nejakých 350 km odomna a autíčko išlo v pohode, žiaden problém.Motor je tichučký a prepojil som ten konektor pri riadiacej jednotke ako to tu bolo písané a spotreba išla dole o cca liter na 100km.Akurát tá hrdza sa mi nelúbi hnije to viac a viac a už sa pýtajú aj brzdy na výmenu a aj tlmiče a to a to je aj dôvod prečo rozmýšlam nad niečím novším lebo tlačit peniaze do 15 ročného auta ma nebaví....ale ked bol pravidelne menený olej filtre tak by motor mal podla mňa v pohode šlapat, len tomu hrdzaveniu sa nedá asi nijak zabránit, keby to nehrdzavelo asi by som ešte investoval. Ale mám len dobré skúsenosti s esperom môžem len odporučit.
Daewoo espero 1.5DOHC, r.v. 95, 260000km..., fólie, krídlo, MP3, full espero výbava.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Espero - koupit nebo ne?

Příspěvek od Serpico »

...proč né špoty, starý káry jsou jako dobře " rozšlápnuté " boty ...no semtam se jenom musí znova podrazit, vono jde jenom o to a to je nejpodstatnější aby nebyla shnilá
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Espero - koupit nebo ne?

Příspěvek od conpet »

Když jsem byl se svým esperem na poslední stk, tak všechny nosné části byly OK . Takže o nějaký výztuhy bych neměl vůbec obavy ( pokud to nebylo bourany a špatně opravený) . Prodal jsem ho jen kvůli korozi dveří a zadních lemů. Nechtěl jsem to řešit černým pruhem :-) . A hlavně se mě naskytla možnost koupě Legy po 1 majiteli.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“