Tacuma a topení

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
robertvalosek
Příspěvky: 20
Registrován: ned říj 29, 2006 20:37
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Tacuma a topení

Příspěvek od robertvalosek »

Dobrého dne Vám všem přeji a dobrého roku k tomu,

Již jednou jsem se zde na cos optával a různé připomínky a klady a zápory pročítal...
Zaujalo mě TOPENÍ. Pač jsem z hor a zimních sportů se nebojím, chtěl jsem se optat - po názorech zdejších - vozidlo se prý dlouho ohřívá a málo vytopí a mlží... Je to jen kusový problém dle motoru atd či všeobecný a jestli se s tím dá cos dělat či nutno si zvyknouti? Rád bych jezdil v teple a HLAVNĚ naše 3 děti vzadu...
A to mě vybízí k opaku v létě - stíhá ventilátor alespoň slušně foukat bez puštěné klimatizace a jak případně se spuštěnou...A volit raději ruční ovládání či to elektronické? Vím možná prkotiny, ale pro mé děti je to svým způsobem důležitá věc..

A nakonec něco o jízdních vlastnostech a brzdách malinko, můžu li prosit Vaši zkušenost

Děkuji Vám za Váš čas a přeji dobré dny

Robert
Naposledy upravil(a) robertvalosek dne pon led 17, 2011 18:22, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: Tacuma a topení

Příspěvek od blackjohn »

Když je dobrý termostat, tak topí, ale můžu to porovnat s Roomsterem a ten topí líp. Mě se mlží(v určitém počasí) zadní boční okna, nevím jestli je to tím, že jsou na nich fólie nebo má Tacuma slabší boční ofuk. I když dneska jsem jel se starší Fábií a mlží a topí stejně, takže kdo ví, chce to asi vyzkoušet konkrétní kus v zimě.
V létě chladí dobře, možná až moc, ale já na zadních sedačkách většinou nesedím.
Jízdní vlastnosti jsou na 15kách na tenhle typ auta dobrý, stejně, když pojedeš zostra, tak Ti vzadu budou děti zelenat.
Jak už jsem někde psal, Tacuma je porovnatelná se Scénicem nebo Picassem prvních generací, takže záleží na každém, co se mu líbí.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
robertvalosek
Příspěvky: 20
Registrován: ned říj 29, 2006 20:37
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tacuma a topení

Příspěvek od robertvalosek »

Děkuji za cenné postřehy
Robert
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“