leganza má zvuk jako elektro automobil

Moderátor: Blue Lanos

sektro
Příspěvky: 59
Registrován: pon úno 09, 2009 20:49

leganza má zvuk jako elektro automobil

Příspěvek od sektro »

jde to někde od serva nebo klimakompresoru servo mám vyměněné a furt to dělá tak nevím zda je to altík nebo kompresor nebo jěště něco jiného poradíte stalo se vám to ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: leganza má zvuk jako elektro automobil

Příspěvek od HusarJan »

Ahoj skús zhodit ten remen čo je na boku čo nahána altík a ešte iné veci potom to naštartuj na chvílu no a uvidíš či to prestalo :D potom to je už jednoduché zistit čo to šramoce mne to robila napínacia kladka :PP:
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: leganza má zvuk jako elektro automobil

Příspěvek od -peha- »

Tak-tak treba prekontrolovať kladku a remeň lebo aj mne to hučalo a chrastilo :D

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... &start=225
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: leganza má zvuk jako elektro automobil

Příspěvek od ppp »

mne po vymene rozvodov tiez auto bzucalo (espero) a o par rokov mi umrel alternator na zadne lozisko, po vymene alternatoru uz ani remen nepiska (predtym piskal nech som ho nasponoval ako som vladal, teraz nepiska uz po prvom pokuse) ani nic nebzuci, ale netvrdim ze aj tento pripad je to iste
sektro
Příspěvky: 59
Registrován: pon úno 09, 2009 20:49

Re: leganza má zvuk jako elektro automobil

Příspěvek od sektro »

problém vyřešen rosypané ložisko na kladce řemenu k alternátoru kladka má tlumit vybrace cena opravy bez práce robím si to sám cca 990 kč
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: leganza má zvuk jako elektro automobil

Příspěvek od -peha- »

Vidíš presne to sa stalo mne takže pohoda a nech slúží královna dalej :D
Uživatelský avatar
john
Příspěvky: 85
Registrován: sob kvě 20, 2006 20:41
Bydliště: SK

Re: leganza má zvuk jako elektro automobil

Příspěvek od john »

Vlani v lete som menil komplet sadu rozvodov aj z pumpou z Polska a v zime som začal postupne počut neprijemný hrkot okolo rozvodou až sa ten zvuk stupnoval natolko že sa nedalo stým jazdit tak som to teraz znovu rozobral , bol som si istý že to bude napinacia kladka tak najskôr som zhodil remen ale ten rachot neprestal , po rozobrati rozvodou jedna kladka trochu pískala tak som ju vymenil ale nepomohlo. Nakoniec to bolo ložisko na vodnej pumpe , vymenil som ju za kvalitnú a teraz mám už konečne ticho ale som sa poučil že tie lacne sučiastky z Polska stoja za hovno , nič som neušetril ba prerobil. :lol:
DEAWOO LEGANZA 2.0 CDX - STRIEBORNÁ - LPG-XENÓNY - PREDNE A ZADNE PARK. SENZORY - MODUL AUT. ROZSV. SVETIEL, 7-inch Touch Screen 2 Din In-Dash Car DVD Player Built-in GPS Function Dual Zone JZY-817-G
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: leganza má zvuk jako elektro automobil

Příspěvek od Richard »

jj ne nadarmo se říká: nejsem tak bohatý abych si mohl kupovat levné věci.......... ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: leganza má zvuk jako elektro automobil

Příspěvek od Serpico »

...to tuším říkal už Baťa a nebyl zrovna chudák, nicméně " polše " díly mají hroznou reklamu, teď nedávno tam japonci z Toyoty vystavěli motorárnu pro evropskou produkci, tak nevím asi je mrzí prvenství ve spolehlivosti podle německých TÜV a ADACu, mě polský vejfuk na fáčku v minulým století nepřežil ani jednu zimu s proběhem 150 - 200km denně na služebáku, prostě polský díl si nikdy nekoupím

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: leganza má zvuk jako elektro automobil

Příspěvek od Patrick »

čaute, já si všíml, že když jedu na pětku, tak slyším písklavé hučení(dokonce bych si dovolil říct, že to je zvuk toho elektromobilu), jen na pětku jinak ne, nejde to skoro slyšet, ale když se soustředím hodně tak vím o tom :) najěké nápady co by to mohlo být? rozvody mají už 84000km, celkově najeto 284 000km.
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: leganza má zvuk jako elektro automobil

Příspěvek od Petr S. »

To znám,taky jsem měnil,ale ne celý napínák,jen kladku za 410 kč z krče.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: leganza má zvuk jako elektro automobil

Příspěvek od Patrick »

Vracím se sem zpět bez řešení. Jak jsem psal, že mi auto "píská" na 5. stupen, tak ted to jde slyšetl docela patrně, ale nijak otravně. Viděl jsem na Mazda forum, že to probírali také a tam psali, že by to mohlo být buď něco se spojkou(ložisko atd), pak ložisko alternátoru nebo ložisko/a v převodovce.

Dělá to jen na pětku, když držím plyn. Jakmile pustím plyn, ale mám stále zařazeno, tak to pískání/hučení zmizí.

Citace z příspěvku na Mazdu 6:

"Potvrzuji stejne priznaky. na 4. stupen mezi 3-4 tis. ot. Jsem po vymene prevodoveho oleje a beze zmeny. Ale pochybuji, ze je to zvuk z prevodovky, nebo mechanicke casti. Ten zvuk pripomina meluzinu, a odpovida spise zvuku, ktery vznika pri rezonanci pri proudeni vzduchu. Takze podle me bud sani nebo vyfuk. Podle me je to bud vlastnst od vyroby, nebo starim potrubi (mozna nepatrna dirka ve vyfuku). Muze to byt podle me v katalizatoru. Vlastnosti vyfuku se zanasenim karbonem meni, cimz se meni i jejo vlastnosti co se tyce proudeni vzduchu. Zadnou vaznou zavadu bych v tom ale nehledal a taky jsem si zvykl :). Takova mensi imitace zvuku turba :))"
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: leganza má zvuk jako elektro automobil

Příspěvek od palikx »

jestli jen na 5 tak tipuju kolecka 5 nebo loziska 5.na nubire mi 5 ka odesla.
teoreticky i diferak ale ten by to udelal i na jinou rychlost
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: leganza má zvuk jako elektro automobil

Příspěvek od Patrick »

Něco jsem našel u drafela? ted nwm, co je přesně to ložisko a kolečko? http://www.czdrafel.cz/kolo-5-stupne-pr ... asob-p4555

Taky někdo říkal, že řemenice by to mohla být, tak se bojím, aby to nebyla ona, protože je docela drahá, kolem 2000,-Kč. Na jinou rychlost to nedělá jen na 5, ale vždy jen pod plynem, jinak ne.
Uživatelský avatar
Ujel
Příspěvky: 62
Registrován: ned srp 01, 2010 19:18
Bydliště: Přerov

Re: leganza má zvuk jako elektro automobil

Příspěvek od Ujel »

Ahoj. Jak to dopadlo s tím vysavačovým zvukem na pětku? Mám tentýž problém, a i když tomu zatím moc nepřikládám váhu, rád bych věděl, čím to může být. Jinak u mě ten zvuk turba připomíná spíš samotný zvuk od motoru při akceleraci a i na volnoběh už je slyšet. Pomine při sešlápnutí spojky. Tyto dva bzušivošustivohvízdavé zvuky jedou na sobě nezávisle. Ten první zmiňovaný jen na pětku,druhý stále. Odhaduji to na ložisko spojky, ale nelze vyloučit i jiný problém. Rozvody měněny před 5tis km. Ještě jsem se tím nezabýval detailněji. Pokud něco zjistím, napíšu to zde.
Jinak děkuji za případné další podněty k řešení.
Daewoo Leganza 1998, 98kW, LPG, stř. metla, klima, kůže, "dříví". Rožnov pod Radhoštěm.
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“