trasenie volantu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
maco-lv
Příspěvky: 460
Registrován: ned čer 24, 2007 08:01
Bydliště: Brhlovce. Slovensko

trasenie volantu

Příspěvek od maco-lv »

Cavte mam taky problem
pred nedavnom ked bola taka pekna kalamita foter neubrzdil a drbol do obruvnika zacalo hrozne triast zistil som ze je otrhnuty cap na ramene tak som vymenil hned obidva uz tak strasne netrasie ale ako keby vybrovalo je mozne ze niesu vyvazene kolesa? alebo co sa este mohlo stat pri naraze pri obruvnik. Otocne capi na riadeni nemaju volu.
Skoda 105l (Uz nebohá*)

Daewoo Espero 1.5I GLX rv 1997,Elektrony, Klima,Servo.El.okna,el.zrkadla.Zelená metaliza. Radio pioneer 4*45w zošrotované

Ford Scorpio ll Klaun combik, 2,5TD.92kw 123koni
polokoža,Tempomat,šiber,klima,central, 17´225x45 kolesá
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: trasenie volantu

Příspěvek od ppp »

Je mozne ze sa poskodila pneumatika, mozno disk, mozno naboj alebo lozisko alebo poloos. Najpravdepodobnejsia bude ta pneu.
Uživatelský avatar
maco-lv
Příspěvky: 460
Registrován: ned čer 24, 2007 08:01
Bydliště: Brhlovce. Slovensko

Re: trasenie volantu

Příspěvek od maco-lv »

keby bol poskodeny nabol ,poloos a dalsie technicke veci tak pri kontrole na zdvihaku by som to zistil ak by mali volu nie?
Skoda 105l (Uz nebohá*)

Daewoo Espero 1.5I GLX rv 1997,Elektrony, Klima,Servo.El.okna,el.zrkadla.Zelená metaliza. Radio pioneer 4*45w zošrotované

Ford Scorpio ll Klaun combik, 2,5TD.92kw 123koni
polokoža,Tempomat,šiber,klima,central, 17´225x45 kolesá
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: trasenie volantu

Příspěvek od Dark69 »

Nie je ohnute rameno? Bude to treba prekontrolovat a urobit aj geometriu...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
maco-lv
Příspěvky: 460
Registrován: ned čer 24, 2007 08:01
Bydliště: Brhlovce. Slovensko

Re: trasenie volantu

Příspěvek od maco-lv »

myslim ze nie az taky naraz to nebol nabehol z kolesom na obruvnik.
Skoda 105l (Uz nebohá*)

Daewoo Espero 1.5I GLX rv 1997,Elektrony, Klima,Servo.El.okna,el.zrkadla.Zelená metaliza. Radio pioneer 4*45w zošrotované

Ford Scorpio ll Klaun combik, 2,5TD.92kw 123koni
polokoža,Tempomat,šiber,klima,central, 17´225x45 kolesá
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: trasenie volantu

Příspěvek od HusarJan »

skorej to bude vadný disk ;)
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: trasenie volantu

Příspěvek od ppp »

Na dvihaku by si nezistil vobec nic, pri traseni nejde o volu ale o pokrivenie. Na skodovke som mal krivy naboj, tym padom bol nakrivo aj kotuc a koleso a dalo sa to zistit len tak, ze clovek roztocil naboj a videl ako kmita o 2mm voci brzdicu. Podla kolesa nebolo nic vidno, ani ...desiatrocny majstri nic nevideli. Kolega mal napriklad nedavno prihodu s istym nemenovanym slovenskym gumarenskym vyrobkom. Najprv riesil vyvazenie kolies, stale skackalo, ked nepomohlo riesil poskodeny disk, stale skackalo, az ked to cloveku, ktory opravoval disk pri dalsej navsteve nedalo a pretocil postupne vsetky kolesa pozorne na vyvazovacke, zrazu bolo krasne vidno ako sa pneumatika dviha, proste vajce. Tri zo styroch mal vajcovite. Samozrejme pneuservisy veselo vyvazovali bez toho aby sa pozreli ci je pneu v poriadku.
A kedze koleso bolo narazene o obrubnik, najprv by som podozrieval pneu. Najlepsie ked to koleso potocia v pneuservise na vyvazovacke a dobre prezru a potom aj vyzuju a prezru zvnutra. Pri tej prilezitosti samozrejme aj disk.
A na skodovke mi raz na ceste bez nejakeho vymola zacala skackat zadna naprava. Na pneumatikach nebolo nic vidno ale po vymene toho kolesa, kde to najviac skakalo bolo zrazu v poriadku. V pneuservise tiez zvonku nic nevideli az po zlozeni objavili ze je dovnutra vyvalena bocnica.
Uživatelský avatar
maco-lv
Příspěvky: 460
Registrován: ned čer 24, 2007 08:01
Bydliště: Brhlovce. Slovensko

Re: trasenie volantu-vyriesene :-)

Příspěvek od maco-lv »

vimenene gumy a vyvazene a v pohode :lol: :lol:
Skoda 105l (Uz nebohá*)

Daewoo Espero 1.5I GLX rv 1997,Elektrony, Klima,Servo.El.okna,el.zrkadla.Zelená metaliza. Radio pioneer 4*45w zošrotované

Ford Scorpio ll Klaun combik, 2,5TD.92kw 123koni
polokoža,Tempomat,šiber,klima,central, 17´225x45 kolesá
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: trasenie volantu

Příspěvek od HusarJan »

A čo disk si dal skontrolovat či neni krivý :D gumy možeš mat vyvážené aj nové ale ked máš krivý disk tak to je už horšie :D
Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Re: trasenie volantu

Příspěvek od vladimir fodor »

Na začiatku píšeš, že bol odtrhnutý čap a potom ,že nebola taká rana.Nejak som to nepechopil.Odtrhnuť čap na riadení ,no to musela byť poriadna pecka.Skús predsa skontrolovať rameno,disk,gumu.obrubník dokáže zázraky.
Uživatelský avatar
maco-lv
Příspěvky: 460
Registrován: ned čer 24, 2007 08:01
Bydliště: Brhlovce. Slovensko

Re: trasenie volantu

Příspěvek od maco-lv »

pozri sa jednalo sa o cap na ramene a ked je uz stary a ma mensiiu volu tak staci malo disk bol na okraji trosku skriveny vyklepane a vyvazene.
uzamikam temu.
Skoda 105l (Uz nebohá*)

Daewoo Espero 1.5I GLX rv 1997,Elektrony, Klima,Servo.El.okna,el.zrkadla.Zelená metaliza. Radio pioneer 4*45w zošrotované

Ford Scorpio ll Klaun combik, 2,5TD.92kw 123koni
polokoža,Tempomat,šiber,klima,central, 17´225x45 kolesá
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: trasenie volantu

Příspěvek od Serpico »

...jo jasně nejdřív zkontrolovat samotný disk ( pneu by to mohlo vydržet - stačí obyčejná vizuální kontrola, případné boule narušení konstrukce pneu ) nejlíp v pneuservisu na vyvažovačce s tím si oni poradí a pak závěs, čep ložiska kola zase nejlíp po demontáži a na celkové geometrii...

Mějte se fajn a bez kolizí
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“