Padnutie rozvodoveho remena

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
STORM

Padnutie rozvodoveho remena

Příspěvek od STORM »

Mam DAEWOO RACER 1.5 benzin,karburator,r.v.89 a dakto mi hovoril,
zevraj ked sa roztrhne rozvodovy remen ze sa nestretnu piesty s ventilmi,lebo zevraj su zapustene v hlave a na piesty nedociahnu :D ....
neviem co je na tom pravdy - poradte dakto.Takisto neviem ci to ma uz aj samonapinaciu kladku na rozvodovy remen lebo ho chcem vymenit...

posledna vec: na volnobehu mi kolisu trocha otacky,dakedy to zdochne :(
ci to nahodou nerobi motorcek na volnobezne otacky?? diki moc za odpovede 8)

popripade piste na mail:COMMA@CHELLO.SK
Reklama
 

Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tak karburátor nemá krokový motorek , je potřeba vyčistit a seřídit vše co k tomu patří nejlepší je zajet někam kde dělají karburátory protože Daewoo servisy už na to nejsou vybavený a málokdo to umí to byly totiž jen první kusy do roku snad 90 ( a to už je dost dlouho ) pak už jen stříkačky u nás je nemáme dokonce ani v katalogu dílů . Řemen u karburátorovýho motoru by neměl mít napínací kladku poznáš to možná podle krytu rozvodů jestli je tenkej po celé délce tak je to bez napínací kladky a jestli je nad spodní řemenicí směrem k alternátoru hodně širokej tak tam ta kladka je ale mám takovej dojem že Racer ji neměl nikdy až u Nexie to bylo různý starý motory ji neměli a nový jo . Když se ti stane něco s řemenem tak záleží v jaké je to situaci podle otáček motoru ale u starýho Racera nedocházelo k potkání motoru 8)
Odpovědět

Zpět na „RACER“