16V - Nelze nastartovat, prosím o radu

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Robin
Příspěvky: 32
Registrován: čtv pro 20, 2007 12:20

16V - Nelze nastartovat, prosím o radu

Příspěvek od Robin »

Zdravím, mám problém s Nexií. Nejdřív delší dobu autu vynechával motor (jel vždy po nastartování na 3 válce). To se časem podařilo odstranit tím, že se vyměnily svíčky, ovšem občas se závada projevila znovu, ale už netrvalo tak dlouho než se motor rozjel i na čtvrtý válec. Na 3 válce jel jenom když byl chladný. V motoru byly svíčky NGK, pak jsem tam dal Brisky se třema elektrodama. Pak po těch problémech obyčejné Brisky. Ještě předevčírem se mi auto podařilo nastartovat, ale musel jsem dát plný plyn. Pak to s obtíýemi šlo a když se motor rozběhl jel úplně normálně. Dnes už to vůbec nešlo a ozývaly se jen občasné zápaly nebo se motor točil startérem bez jakékoliv vůle naskočit. Vyblikával jsem paměť závad a stále se opakoval pouze kód 12, nic jiného se neobjevilo. Jinak při tom startování stále svítí kontrolka motoru. (nejsem si jistý jestli má svítit při startování) Dál jsem zkoušel odpojit lambdu a snímač teploty vzduchu. Nic se nijak neprojevilo. Na autě jsou nové rozvody, snímač teploty chlazení, svíčky a palivový filtr. Jediná věc o které vím že není úplně ok je hadice sání, která je popraskaná. Zalepil jsem ji ale může někde trochu přisávat. Nemůžu ji nikde sehnat. Vzduchový filtr je jinak taky ok. Pokud někoho něco napadne napište mi prosím, už si s tím nevím rady. Díky.
Reklama
 

dzanoka
Příspěvky: 208
Registrován: pát úno 22, 2008 18:29

Re: 16V - Nelze nastartovat, prosím o radu

Příspěvek od dzanoka »

modul zapalovania?
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: 16V - Nelze nastartovat, prosím o radu

Příspěvek od ppp »

Pri starte pokial si dobre pamatam svieti vsetko. Pri starte je zbytocne cokolvek odpajat, lebo pri starte nielenze RJ kasle na vsetky cidla ale dokonca neriadi ani zapalovanie, kedze nema podla coho. Zapalovanie je vtedy riadene cisto elektronikou, ktora je v rozdelovaci.
Takze ak to nechce lapnut a palivo ide, tak to bude nieco v zapalovani. Treba vybrat kabel z jednej sviecky, alebo postupne vsetkych svieckok a pozriet ci hadze pri starte iskru. Ak iskri, tak prezriet v akom stave su vysokonapatove casti zapalovania, teda kable, sviecky, hlava a palec rozdelovaca.
Ferda Znojmo
Příspěvky: 19
Registrován: čtv říj 13, 2005 22:28

Re: 16V - Nelze nastartovat, prosím o radu

Příspěvek od Ferda Znojmo »

Zkontrolovat snímač otáček motoru. Pokud nedává impuls, elektronika nepálí - nemá se z čeho "chytit".
Daewoo Nubira 2.0 CDX, rv.1998, LPG
luky 218
Příspěvky: 15
Registrován: úte zář 22, 2009 20:00

Re: 16V - Nelze nastartovat, prosím o radu

Příspěvek od luky 218 »

ahoj, mal som rovnaké problémy(okrem tej kontrolky motora), tiež som skoro všetko povymieňal (palec, veko rozdel.,indukčnú,sviečky, filter atd.) a nakoniec to bol len kábel od cievky do rozdelovača. Odporúčam štartovať a niekto nech ti pozerá PO TME či ti niekde neprebíja(neiskrí). Tak som to zistil ja a bolo po probléme.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: 16V - Nelze nastartovat, prosím o radu

Příspěvek od ppp »

Ferda Znojmo píše:Zkontrolovat snímač otáček motoru. Pokud nedává impuls, elektronika nepálí - nemá se z čeho "chytit".
Pri starte toto cidlo na iskru nema vplyv, pretoze pri starte neriadi iskru RJ, pri starte je pouzivany len magneticky polovy nastavec v rozdelovacia snimacia cievka v rozdelovaci, inak nic. Az potom ako motor lapne a otacky povyskocia nad istu uroven (ta sa uz zistuje snimacom otacok motoru) prebera riadenie RJ dovtedy ide motor len tak ako na karburatorovych favoritoch. Z cievky do jednoduchej elektroniky vo vnutri rozdelovaca a ta rovno ovlada vykonovu cast modulu rozdelovaca a vysokonapatovu cievku. Az ked otacky stupnu nad istu uroven, cez rele v module v rozdelovaci odpoji od vykonovej casti tento obvod RJ a sama prebera ovladanie vykonovej casti v module rozdelovaca. Teoreticky by sa dalo nastartovat a odist bez RJ len neviem ako by ten motor isiel v otackach bez akejkovek regulacie, ktoru malo karburatorove favo mechanicku.
Robin
Příspěvky: 32
Registrován: čtv pro 20, 2007 12:20

Re: 16V - Nelze nastartovat, prosím o radu

Příspěvek od Robin »

Díky za všechny odpovědi, zkusím zkontrolovat ten VN okruh a dám vědět kam se to pohlo...
Robin
Příspěvky: 32
Registrován: čtv pro 20, 2007 12:20

Re: 16V - Nelze nastartovat, prosím o radu

Příspěvek od Robin »

Takže jsem tam hodil mezi cívku a rozdělovač kabel z Felicie z 3. válce a naskočilo to hned. Vyměním kabely a snad to bude OK. Díky všem za rady -i
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: 16V - Nelze nastartovat, prosím o radu

Příspěvek od Serpico »

...hadice sání je běžně k dostání v Krči - www.autodilykrc.cz na 16V je levnější než na 8V asi 300 - 400 Kč
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Re: 16V - Nelze nastartovat, prosím o radu

Příspěvek od Granko »

...hmm, ja som tiez tyzden dozadu riesi, ze auto na pumpe zastalo, ale potom uz nechcelo naskocit, na druhy den to chytilo na 3 valce, tak som to doniesol do servisu a vraj vymenili nejaky ventil na palivovej rampe. Odvtedy ok. Inak sviecky boli ok, aj to iskru hadzalo, novy rozdelovac, takze som vazne netusil hol van a kutya elasva...
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: 16V - Nelze nastartovat, prosím o radu

Příspěvek od LordMMX »

tiež som cca pred týždňom mal problém, štartér točil, ale motor nemal vôľu ani sa pohnúť... večer sme sa na to vrhli s bratrancom (automechanik) a problém bol na kábli cievka - rozdeľovač. Iskril ako prskavka. dočasné riešenie je "páska na koberce" (Duct Tape) ale odporúčam výmenu káblov. najlepšie všetkých piatich. Potom výmene to prestalo úplne :)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“