Na čo pozerať pri kúpe ojazdeného lacetti?

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Cylinder
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 20, 2010 02:51

Na čo pozerať pri kúpe ojazdeného lacetti?

Příspěvek od Cylinder »

Zdravím Vás,
prosím, neviete mi poradiť na čo si mám dať pozor pri kúpe lacetti hatchback z roku 2005 najazdených 100tis. km, 1.8 benzín? Silentbloky na prednej náprave, výfuk, brzdy alebo čo zvykne odchádzať? ďakujem za rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
krasonko
Příspěvky: 32
Registrován: čtv dub 29, 2010 17:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Na čo pozerať pri kúpe ojazdeného lacetti?

Příspěvek od krasonko »

Pozri si technicky stav vozidla. Nepozeraj na km. radsej 100 000 km po dialnici ako 50 000 km v meste.
Chod postupne od vizualneho stavu a opotrebenia interieru.

Hlavne si daj pozor na rovnake zhasinanie kontroliek, aby si po case nezistil, ze ti svieti kontrolka motora a predchadzajuci majitel ju zhasol ;)

potom poyri stav motora, olej, startovanie. Pozri funkcnost svetiel, teda el. suciastok, ktore radi blbli.

prevez sa na tom, nebud prekvapeny z prevodovky :)

nech to neje buracka, pozri okna ci maju stejne cislo, nedaj sa nachytat :)

na tom aute neodchadzaju veci a ked tak jedine z vyroby ako EGR ventil.

hod fotky a mi ti poradime :) ked budes vytacat volantom at ti nic nepraska.
CHEVY LACETTI 1.6 16v. LPG/B..
....krasonko...
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Na čo pozerať pri kúpe ojazdeného lacetti?

Příspěvek od mino »

Takisto posťahuj všetky gumy- tesnenia na karoserií ako su dvere. Popozeraj zvary či je to všade rovnaké, či nebolo búrané.
Škoda Roomster TSI
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Re: Na čo pozerať pri kúpe ojazdeného lacetti?

Příspěvek od Rastos »

Prevez sa na nejakej horsej ceste a sleduj, ci nejako zvlastne neplava. Pravda, chcelo by to predtym sa previezt na inom Lacetti...
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Cylinder
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 20, 2010 02:51

Re: Na čo pozerať pri kúpe ojazdeného lacetti?

Příspěvek od Cylinder »

Ďakujem všetkým za rady, bol som sa na to pozrieť s človekom čo to trochu skontroloval a kúpil som to. Zbytok sa dozviem v servise.
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Na čo pozerať pri kúpe ojazdeného lacetti?

Příspěvek od FoXo »

tak ssem s foto
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Cylinder
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 20, 2010 02:51

Re: Na čo pozerať pri kúpe ojazdeného lacetti?

Příspěvek od Cylinder »

Moje fotky ešte nemám, tak prikladám tie z inzerátu:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Všetko vyzeralo fajn, najazdil som na tom už vyše 300km no a zrovna v piatok na Vianoce mi tam začala svietiť kontrolka airbagu a začalo mi to vydávať strašne zlé zvuky zo zadu keď auto spomaluje. Neviem či sú to ložiská alebo plynová bomba alebo čo, ale je to hrôza. Do servisu môžem ísť až po novom roku, tak dovtedy môžem pochybovať či som vôbec dobre kúpil. Tiež neviem, či kilometre neboli stočené, auto bolo dovezené z Nemecka a predchádzajúci majitel čo si ho doviezol ho mal iba pol roka. Servisná knižka nie je. Na volante je kúštik vyšúchaný, asi 1cm dlhý 2mm široký, neviete či je to bežné pri 100tis. km najazdených?
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Na čo pozerať pri kúpe ojazdeného lacetti?

Příspěvek od mino »

S tou kontrolkou Ti poradí Rastos ak tu bude. To auto je s najsilnejším motorom v benzíne a predpokladám v najvyššej výbave. Cena tam bola ale podla mna pomerne nízka. Tak ak to dáš dokopy a odstrániš nieaké muchy na tom tak to bude parádne auto.
Škoda Roomster TSI
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Re: Na čo pozerať pri kúpe ojazdeného lacetti?

Příspěvek od Rastos »

S kontrolkou treba ist do servisu na diagnostiku, tam potvrdia, ci je to bocny airbag (mal by byt). Ked sa hybe sedadlom, zvykne sa pomykat napajanie airbagu pod sedadlom a potom to vyhodi chybu. Na diagnostike to vedia zmazat, ale spravidla to po case vyskoci znova - najlepsie, keby ten kontakt pod sedadlom zaspajkovali napevno, to je trvale riesenie.

Netreba to odkladat, pretoze je velmi pravdepodobne, ze ked svieti kontrolka, airbagy nefunguju!
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Cylinder
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 20, 2010 02:51

Re: Na čo pozerať pri kúpe ojazdeného lacetti?

Příspěvek od Cylinder »

Dakujem za info, urcite to poriesim. Mna hlavne trapi, ze co ak to v Nemecku ztocili zo 180 tisic.km a ja s tym teraz budem mat same problemy, ale to mi zrejme nik nepovie, jedine v servise podla stavu.
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Na čo pozerať pri kúpe ojazdeného lacetti?

Příspěvek od mino »

Ja si myslím že v Nemecku by sa s tým netoto s tými km. Ak tak to potom skor tu ak to bol len nieaký kšeftár. A rozvody olej ako su menené?
Škoda Roomster TSI
Cylinder
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 20, 2010 02:51

Re: Na čo pozerať pri kúpe ojazdeného lacetti?

Příspěvek od Cylinder »

Ževraj o to bolo starané, k oleju je ešte štítok z Nemecka z pred 10tis. km.
Rozvody pri 60tisíc km neviem, dá sa to nejak zistiť?
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Re: Na čo pozerať pri kúpe ojazdeného lacetti?

Příspěvek od Rastos »

Rozvody jedine niekto skuseny v servise - ak sa da poznat, ci su tam este povodne diely alebo ine. Ak sa neda alebo mas podozrenie na stocene km, pre istotu ich treba vymenit.
Niekedy sa dava do motoroveho priestoru nalepka o vymene rozvodov, pohladaj ci tam nie je, rovnako ako bol ten stitok na olej.
A s tym stocenim km sa netrap. Vychytas chyby a bude ti sluzit, nemusis sa bat, ze by sa stale len kazilo.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Cylinder
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 20, 2010 02:51

Re: Na čo pozerať pri kúpe ojazdeného lacetti?

Příspěvek od Cylinder »

Ako sa tu o tom bavime tak som hodil do google "zahnriemen" lebo je tam zo spodu na kapote nalepka na "zahnriemen" pri 60tisic km, a kamarat povedal ze to bude klinovy remen tak som to neoveroval, no a je to rozvodovy :-).
Tak snad to vsetko vybavim bez dalsich komplikacii, hlavne tie zvuky co idu zo zadu su hrozostrasne.
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Na čo pozerať pri kúpe ojazdeného lacetti?

Příspěvek od mino »

Neboj bude to fajn. Ak sa bojíš vymením Ti ho za moje Aveo to je ešte v záruke. -i
Škoda Roomster TSI
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“