spotřeba jako blázen

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vraaaana
Příspěvky: 68
Registrován: ned bře 01, 2009 12:30
Kontaktovat uživatele:

spotřeba jako blázen

Příspěvek od Vraaaana »

Ahoj nubiráci, zase spamuju :D

Ve čtvrtek jsem měnil lambda sondu... to na začátek, ikdyž pochybuju, že to má na můj problém vliv.

Způsob kterym startuju je, že přepnu na benzín a jak se motor roztočí, ťuknu do plynu a hned přepnu na LPG.

V pátek ráno jsem nastartoval asi až po 2 minutách (ještě že mam dobrou baterku)... přepnul na plyn a auto vypadalo v pohodě... Po ujetí cca kilometru auto zdechlo a už jsem nenastartoval... usoudil jsem že došel benzín, ikdyž na palivoměru jsem v půlce rezervy a ani ještě nesvítilo hladový oko... Šel jsem tedy s kanistrem na pumpu a natankoval 5 litránků benzínu. Motor naskočil a tak jsem si řekl, že ukazuje blbě palivoměr a že si na to budu muset dávat bacha...

Jenže včera po ujetí cca. 30 kiláků na LPG mi to začalo znovu škytat... palivoměr nad rezervou a přitom se motoru nedostával beňoch... Takže se chci zeptat jestli s timhle máte někdo zkušenost. Volnoběžný otáčky jsou mírně zvýšený ( okolo 1000 ot.). Myslel jsem si, že mi zůstává vyset sytič... ale 5 litrů na 30 kiláků + normální spotřeba LPG? To se mi nezdá... Samozřejmě z auta nic neteče, v létě jsem dělal čerpadlo a filtr, takže to by mělo bejt taky v poho. Jsem z toho docela magor
Reklama
 

Vít, Jiří
Příspěvky: 756
Registrován: ned bře 21, 2004 08:32
Bydliště: Roždalovice 380

Re: spotřeba jako blázen

Příspěvek od Vít, Jiří »

ahoj... zkus jen ze srandy ukostřit motor ... měl jsem to taky .. po výměně lambdy jako kdyby nebyla
:lol: :lol: :lol:
ŘEZNÍK
Uživatelský avatar
slamik
Příspěvky: 28
Registrován: úte srp 17, 2010 17:33
Bydliště: Podbořany

Re: spotřeba jako blázen

Příspěvek od slamik »

Tak tohle se mi stalo tuhle zimu už 3krát, vžycky nahodil ujel jsem pár stovek metrů a auto zdechlo a nechtělo chytnout, a to ani zaboha, takže vždycky kanistr a na benzinu. Je sranda když to zhebne na křivotce a pak tlačit tu těžkou potvoru :D:D
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba jako blázen

Příspěvek od palikx »

no asi bych tam nalil trosku vic benzinu a vyzkousel.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
jindrys
Příspěvky: 59
Registrován: ned pro 16, 2007 17:29
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba jako blázen

Příspěvek od jindrys »

Mě to kdysi taky sežralo 5 litrů na 30 km tak jsem odstavil čidlo teploty nasávaného vzduchu,místo něho jsem dal odpor 2200 mikro.Motor si myslí že je venku 20 stupňů nad nulou a hle spotřeba 9 litrů na sto km po městě,jezdim s tim do dnes a bez problémů -i
Daewoo Nubira 1,6 16v kombi stříbrná metal rv.1998
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: spotřeba jako blázen

Příspěvek od HusarJan »

jindrys píše:Mě to kdysi taky sežralo 5 litrů na 30 km tak jsem odstavil čidlo teploty nasávaného vzduchu,místo něho jsem dal odpor 2200 mikro.Motor si myslí že je venku 20 stupňů nad nulou a hle spotřeba 9 litrů na sto km po městě,jezdim s tim do dnes a bez problémů -i
No tak prečo si nevymenil ,len čidlo :D ved to Ti žralo jak ruský Zil :D
jindrys
Příspěvky: 59
Registrován: ned pro 16, 2007 17:29
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba jako blázen

Příspěvek od jindrys »

HusarJan píše:
jindrys píše:Mě to kdysi taky sežralo 5 litrů na 30 km tak jsem odstavil čidlo teploty nasávaného vzduchu,místo něho jsem dal odpor 2200 mikro.Motor si myslí že je venku 20 stupňů nad nulou a hle spotřeba 9 litrů na sto km po městě,jezdim s tim do dnes a bez problémů -i
No tak prečo si nevymenil ,len čidlo :D ved to Ti žralo jak ruský Zil :D
Protože s autem jsem byl na diag, u nás v Chewy a tam mi řekly že je vše v pořádku ale nedalo mi to tak jsem to zkrátka zkusil,fungovalo to tak jsem to nechal do doby kdy koupim čidlo no a kupuju ho už tři roky :D :D ale jak řikám funguje to tak to neřešim
Daewoo Nubira 1,6 16v kombi stříbrná metal rv.1998
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: spotřeba jako blázen

Příspěvek od HusarJan »

A výkon auta bol potom aký ;) Ešte sa to robý ak tak, že sa tam dá odpor regulovatelný niekedy to skúsim čo to povie :D
jindrys
Příspěvky: 59
Registrován: ned pro 16, 2007 17:29
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba jako blázen

Příspěvek od jindrys »

HusarJan píše:A výkon auta bol potom aký ;) Ešte sa to robý ak tak, že sa tam dá odpor regulovatelný niekedy to skúsim čo to povie :D
Výkon na 1,6tku je slušnej i po tomhle zákroku,prakticky se nic nezměnilo,jen to že když hodně mrzne (-15) tak to chce nechat aspoň 5 minut běžet jinak to trochu škube (bez sitiče) ale to nechávám a ještě občas pouštim bufíka takže motor je hned zahřátej :) jo a ten regulovatelnej odpor jsem chtěl taky zkusit,přidáš víc benzínu a mělo by to jet líp ale přidáš moc a nejede a žere jak tank -i
Daewoo Nubira 1,6 16v kombi stříbrná metal rv.1998
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“