doplnenie klimatizacie

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
lemun
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 28, 2009 12:31
Bydliště: Trenčín

doplnenie klimatizacie

Příspěvek od lemun »

Ahojte,dopredu sa omluvam,ak tu je uz o tom daco pisane,ale nepodarilo sa mi to najst.Treba davat doplnit klimu aj v nubirkach???A este,aky to ma vlastne efekt?Diky za odpovede :PP:
Daewoo Nubira , sedan , Zelená metalíza , 1.6 16V , 1997 , servo , klima , 4x el.okna
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: doplnenie klimatizacie

Příspěvek od ppp »

Viem ze ked je klimatizacia vyfucana, treba ju opravit, najst unik a odstranit ho, a potom naplnit.
Ked je v poriadku, tak tlak vydrzi.
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: doplnenie klimatizacie

Příspěvek od Jura »

Chladivo z klimatizace ubývá i když je systém úplně v pořádku. Optimální je alespoň jednou za dva roky nechat provést odsátí, přefiltrování a doplnění chladiva a hlavně oleje, který maže kompresor. Je to pořád levnější, než řešit poruchu kompresoru. Já to teda poprvé nechal udělat až po pěti letech a chladiva tam bylo místo přepsaných asi 630 gramů asi 310g (klima pořád chladila, ale po doplnění je to o dost lepší).
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: doplnenie klimatizacie

Příspěvek od ppp »

v nasich srackach mozno ano ale su majitelia 20rocnych vozov, ked nemecky vyrobok este znamenal kvalitu a nie smejd ako dnes, ktori na klimatizaciu nesiahli a funguje im dodnes.

U espera som take stastei nemal, ani jeden chladic nezil dlhsie ako rok.
A otec ma na nubire klimatizaicu uplne prazdnu, uz ale nebol cas zistovat kde ma unik.
gal7
Příspěvky: 26
Registrován: ned čer 27, 2010 07:20

Re: doplnenie klimatizacie

Příspěvek od gal7 »

NAzdar. Ak som zakupil Nubiru doplnili sme klimu. Pri doplnani zistila aj ci nie je unik,nebol. Doplnenie prebehlo noirmalne 0 euor poplatok a klima facha. Zdravim.
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: doplnenie klimatizacie

Příspěvek od alvin »

Mňa by zaujímalo,ako je to s klímou u starších daewroletov,mne po 6 rokoch na astre 2x "ušiel vzduch" z klímy,inak všetko funguje,len nieje náplň,takže beži v režime ECO, a v servise mi povedali,že to majú Ople v "popise práce" po 6 rokoch netesní klima na žiadnom z nich. Nebudem to riešiť,nemal som klímu na žiadnom z predošlých,ale zaujímalo by ma,ako sú na tom v tomto smere Daewrolety ?
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: doplnenie klimatizacie

Příspěvek od conpet »

Po koupi Espera výměna chladiče a naplnění. Potom jela 4 roky , dál nevím prodal jsem ho , ale předpokládám že bez problémů jede dál -i . V Leganze vše zatím funguje.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Kanonýr
Příspěvky: 48
Registrován: sob črc 29, 2006 20:06

Re: doplnenie klimatizacie

Příspěvek od Kanonýr »

Nubira II r.v. 2000. Klima plně funkční, bez doplňování. -i
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“