Nehorazna spotřeba? ano či ne?

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Scuby
Příspěvky: 31
Registrován: čtv zář 23, 2010 11:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Nehorazna spotřeba? ano či ne?

Příspěvek od Scuby »

Zdravim... chci se zeptat... je normální abych na 9,5 litrů ujel 81 kilometrů? Zdá se mi to celkem dost...
Daewoo Nexia 97 GLX 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Nehorazna spotřeba? ano či ne?

Příspěvek od Franta P. »

to máš 11,2l/100km. to je slušný :?
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
Duffy
Příspěvky: 90
Registrován: sob říj 30, 2010 07:42
Bydliště: Prievidza

Re: Nehorazna spotřeba? ano či ne?

Příspěvek od Duffy »

Ja mam 7,2l /100km skoro vzdy dodrzim :-)
Veľa zdaru makači :PP: :PP:

Nexia 8V - polovica auta už vymenená :-D
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Nehorazna spotřeba? ano či ne?

Příspěvek od Franta P. »

já pokud hodně nejezdim městlo tak mám 6.8, a to mám 195 gumy katal venku atd.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Re: Nehorazna spotřeba? ano či ne?

Příspěvek od Habron »

Záleží hodně, jak jsi to měřil.

Pokud tak, že se rozsvítí kontrolka, naberu za tři stovky a jezdím dokud se zase nerozsvítí kontrolka, tak to je metoda doooost nespolehlivá. To jsi na těch 81 km mohl klidně použít taky jen 7,5l a pak už je to 9l / 100km. I to je dost, ale záleží, jak s tím jezdíš.

A Frantovejch pět a půl se dosáhne tak, že z kopce vypínáš motor a do kopce to tlačíš :lol:
... nikdy v životě bych nechtěl hondu ...
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehorazna spotřeba? ano či ne?

Příspěvek od Ivan »

Nejlepší způsob, jak počítat spotřebu, je brát vždy plnou nádrž. Tvoje spotřeba je dost vysoká, ale záleží na okolnostech (město/mimo město, krátké vzdálenosti/dlouhé vzdálenosti, těžká noha apod.). S Nexiií se dá jezdit za 6 i za 13.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Duffy
Příspěvky: 90
Registrován: sob říj 30, 2010 07:42
Bydliště: Prievidza

Re: Nehorazna spotřeba? ano či ne?

Příspěvek od Duffy »

Presne ako pise Ivan... Natankuj plnu resetni kilometre , vyjazdi celu nadrz pokym nezasvieti a dotankuj :-) Pocet km videl litrami krat 100 a mas :-)
Veľa zdaru makači :PP: :PP:

Nexia 8V - polovica auta už vymenená :-D
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehorazna spotřeba? ano či ne?

Příspěvek od Ivan »

Duffy píše:Presne ako pise Ivan... Natankuj plnu resetni kilometre , vyjazdi celu nadrz pokym nezasvieti a dotankuj :-) Pocet km videl litrami krat 100 a mas :-)
Není třeba nádrž vyjíždět celou, stačí si pokaždé u benzinky vynulovat kilometry a potom jednoduše zjistíš, kolik km jsi ujel a kolik litrů jsi natankoval.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Scuby
Příspěvky: 31
Registrován: čtv zář 23, 2010 11:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehorazna spotřeba? ano či ne?

Příspěvek od Scuby »

Zjistil sem to tak, že do prázdné nádrže sem nabral za 300 a jezdil sem dokud sem neměl znova prázdnou nádrž, to je myslím snad ten nejpřesnější způsob :D

jinak jezdím ve městě (ráno prakticky i 15 minut v zácpě každý den) a neženu to na víc jak 2300 otáček... takže si myslím, že jezdím dost slušně, těžkou nohu nemám, to sem se poučil už z bývalého auta...

Jen sem si říkal, že je celkem divné, že mě 300,- vydrží na jeden den...
Daewoo Nexia 97 GLX 16V
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: Nehorazna spotřeba? ano či ne?

Příspěvek od michal.sk »

no ja by som teda nesiel az na doraz. v nadrzi mas kopec bordelu, a ten vytiahnes ked ides do dna. potom mas cely system upchaty kadejakymi srackami a napr. vstrekovacom to moc nepomaha... ked chces merat spotrebu, rob to ako tu uz chalani pisali. natankuj az po hrdlo, vynuluj km, a jazdi... dalsie tankovanie tak isto. idealne je na tej istej pumpe, na tom istom stojane, aby auto stalo na tej istej pozicii. myslim hore kopcom alebo na rovine... natankuj po vypnutie, pockaj chvilu, kym sa to cele odvzdusni, a dotlacis tam este vyse 5 litrov. kolko natankujes az po hrdlo, to je spotreba na tie km, co ti ukazuje.(natankovane mnozstvo/prejdene km * 100 = spotreba) a mozes tankovat po 100 km, alebo 200, 500... cim viac, tym presnejsie meranie. pozor akurat na to kde a co natankujes. ono predavany benzin 95 okt. malokedy dosiahne aspon 90-91okt. ty to ale nezistis, lebo nexia spali od 90 okt. vyssie. (podla papierov) a podla nastavenia predzapalu. druha vec je v akom stave mas motor, sviecky, filtre, aky pouzivas olej, aky mas vymenny interval, v akom stave je podvozok, gumy, geometria... tych veci je milion a ked kazda ma vplyv na spotrebu len 0,5%, a spocitas to.... ako jazdis, ake dlhe vzdialenosti... teply motor, studeny... pisal si ze tocis po 2300 (tak sa mi zda). pozri si vykonovy diagram k 16V. a uvidis ze max. krutak je trochu vyssie. takze ten motor sa na 2300 trochu trapi... a ty chces aby tahal, tak mu podvedome pridas plyn. ale ten motor to jednoducho pri tych otackach nedokaze spalit, takze to preleti systemom a ide to do vyfuku. u tohto motora je to sposobene mechanicky ovladanou klapkou. ked stlacis plyn tak sa jednoducho otvori... napr. fabie to maju ovladane elektronicky. nemaju plynove lanko, ale pod pedalom je potenciometer a ten da do riadiacej jednotky povel kolko ma vstreknut paliva. ale ak RJ vyhodnoti podla rychlosti a zatazenia a otacok ze je to zbytocne, ze jednoducho ten motor nevladze, tak proste neprida... takze tak dajako... :shock:
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Re: Nehorazna spotřeba? ano či ne?

Příspěvek od Habron »

Scuby píše:Zjistil sem to tak, že do prázdné nádrže sem nabral za 300 a jezdil sem dokud sem neměl znova prázdnou nádrž, to je myslím snad ten nejpřesnější způsob :D
Naopak, tohle je ten nejméně přesný způsob měření spotřeby, nejpřesnější je ten, co popsali kluci výše.

Jen by mě zajímalo, co znamená "prázdná nádrž"? To jako do sucha? A víš, že palivové čerpadlo stojí tři Palacký?
... nikdy v životě bych nechtěl hondu ...
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehorazna spotřeba? ano či ne?

Příspěvek od Ivan »

Habron píše:
Scuby píše:Zjistil sem to tak, že do prázdné nádrže sem nabral za 300 a jezdil sem dokud sem neměl znova prázdnou nádrž, to je myslím snad ten nejpřesnější způsob :D
Naopak, tohle je ten nejméně přesný způsob měření spotřeby, nejpřesnější je ten, co popsali kluci výše.

Jen by mě zajímalo, co znamená "prázdná nádrž"? To jako do sucha? A víš, že palivové čerpadlo stojí tři Palacký?
Díky za reakci, já už neměl sílu na to reagovat. Přiznejme si, že Scuby zrovna nepoužívá nejpřesnější matematické metody :D Scuby, ber vždy do plné nádrže, nuluj počitadlo a dosáhneš nejpřesnějšího výsledku. Navíc, jaký má efekt brát benzín za 300 Kč, když jej stejně vyjezdíš. Takle vezmeš za 1000 Kč a ušetříš si čas neustálým tankováním.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Duffy
Příspěvky: 90
Registrován: sob říj 30, 2010 07:42
Bydliště: Prievidza

Re: Nehorazna spotřeba? ano či ne?

Příspěvek od Duffy »

Tak :-D

A tankuj vzdy po prve vypnutie paky :-D
Veľa zdaru makači :PP: :PP:

Nexia 8V - polovica auta už vymenená :-D
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nehorazna spotřeba? ano či ne?

Příspěvek od ppp »

To u mna by toho vela nenatankoval. :) Neviem ci mam niekde skripnute hadicky alebo upchaty uhlikovy filter ale u mna nema nikto sancu natankovat systemom: chnapnem pistol a zaistim. Okamzite by mu vypla. Neriesim to, pretoze tych 10 az 20 litrov rocne nejako na benzinke pretrpim.
Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehorazna spotřeba? ano či ne?

Příspěvek od sandruš »

Scuby píše:Zdravim... chci se zeptat... je normální abych na 9,5 litrů ujel 81 kilometrů? Zdá se mi to celkem dost...

Tak toje síla Kolego.Tolik nežere ani moje Tacuma..Když jsem měla Nesí tak si brala ve městě kolem 6-7l/100km..A na delších trasích 5,5l/100..A tankovala jsem raději plnou a hlavně kvalitní benzín..Shell.
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“