Promáčknutý plech kolem zámku

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
anonymouse
Příspěvky: 5
Registrován: čtv črc 29, 2010 20:45

Promáčknutý plech kolem zámku

Příspěvek od anonymouse »

Zdar,
dnes jsem parkoval u jednoho obchodního domu (konkrétně Billa v Jihlavě), kolem kterého se sdružují bezdomovci a další pochybné existence. Asi po 4 hodinách přijdu k Rezzu a plech kolem zámku byl promáčknutý, jako kdyby do toho někdo udeřil pěstí. Zámek naštěstí funguje v pohodě.
Proto jsem se Vás chtěl zeptat, jak to opravit. Při vyklepání by se museli rozebrat celý dveře, což by asi bylo složité a drahé. Slyšel jsem, že to jde opravit i pomocí jakéhosi zvonu, který plech narovná do původní podoby, akorát nevím, kolik by to stálo a zda to dělají v každém autoservisu.
Nemáte někdo podobnou zkušenost, popř. poradili byste mi, co je nejlepším řešením na opravu?
Reklama
 

Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: Promáčknutý plech kolem zámku

Příspěvek od blackjohn »

Jestli myslíš boční dveře, stačí sundat tapecírunk ze dveří(nějaké šrouby jsou pod madlem-odcvakne se krycí plast a dole, pak se to vycvaká z plastových čepů), odpojit táhla z kliky a odšroubovat kliku zevnitř(drží asi na dvou matkách 10)
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
anonymouse
Příspěvky: 5
Registrován: čtv črc 29, 2010 20:45

Re: Promáčknutý plech kolem zámku

Příspěvek od anonymouse »

Jo, myslím zámek u bočních dveří, u řidiče.
Tvůj popis vypadá celkem jednoduše, ale zase nemám žádnou zkušenost s vyklepáváním. Navíc nepoškodí se lak při vyklepávání?
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Promáčknutý plech kolem zámku

Příspěvek od Serpico »

...teď se namnožilo hafo fy. které opravují novým způsobem " vytažení " plechu bez poškození laku, většinou to jde a po kroupách mají konjukturu...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: Promáčknutý plech kolem zámku

Příspěvek od megajvr »

Jak psal Blackjohn, demontáž tapicerungu není složitá :) Možná že bude stačit vytlačit bouli ven a ani ti nemusí popraskat barva. Ovšem plech se už stoprocentně vytahal a rovný asi už nebude. Stejný problém měl můj strejda na Puntu (někdo to auto chtěl vykrást), povedlo se mi to opravit.....le už to trošku bylo vidět.
A nebo klempíř, lak atd....vyber si :oops: Lidi jsou holt potvory :(
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Promáčknutý plech kolem zámku

Příspěvek od Serpico »

...to megajvr to právě uměj ty nový fy., podle mě je to " zázrak ", vždycky když se něco vytáhlo tak se to muselo dříve autogenem tzv. stáhnout tedy vytažení plechu a tedy s poškozením laku ale to už způsobilo samo vyklepání, viděl jsem to jenom ale na nettu fotografie a většinou bez poškození laku, tak nevím..., nejsou ale zrovna z levného kraje, cena je ovšem levnější oproti klasice s přestříkáním případně s výměnou dílu

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“