Nexia 1.5 8v husty dym z vyfuku, trha motor

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
holda
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 25, 2010 22:19

Nexia 1.5 8v husty dym z vyfuku, trha motor

Příspěvek od holda »

Dobry den som na fore prvy krat a moje znalosti v autach su pomerne male, tak prosim berte ohlad.
Mam problem s Nexiou 1.5 8v. Auto zacalo trhat pocas jazdy pri nizsich otackach, okolo tych 2000 - 2500 ot. za min. V praxi to znamena ze som isiel asi 35-40km/h na 2 prevodovom stupni (nepridaval som plyn ani neuberal, noha v klude) a auto asi 4 krat trhlo jak keby islo skapat, mierne som pridal a auto islo znovu normalne hladko dalej, ale po pridani vysiel husty dym z vyfuku. Farbou sa od normalneho nelisil nebol biely alebo cierny ale bolo ho hodne vela. Pocas jazdy sa to stalo viac krat, proste vzdy jak motor klesol otackami pod cca 2000 a nasledne som pridal znovu ten dym, a par krat to trhlo.(Robilo to aj ked bol motor studeny, aj ked bol zohriaty). Na aute boli den do zadu menene sviecky a kable, otec odhadoval pricinu ze auto ide na tri valce nakolko jeden kabel bol nalomeny.Problem sa tym nevyriesil. Moj odhad (nakolko katalyzator to uz ma asi za sebou)ze sa nejaka cast katu nevzpriecila vo vnutri ), a vyssimi otackami sa to da prefuknut, proste jak keby ten motor daco dusilo, alebo ma este napadlo, ze ci to nema za sebou lambda?
Poprosim o nejake vase rady co by to mohlo byt za problem, a popripade jak ho odstranit.
Reklama
 

Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Re: Nexia 1.5 8v husty dym z vyfuku, trha motor

Příspěvek od Habron »

Jak to vypada s mnozstvim chladici kapaliny (fridexu)?
... nikdy v životě bych nechtěl hondu ...
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia 1.5 8v husty dym z vyfuku, trha motor

Příspěvek od -peha- »

Fúha tak to je možnosť vela príčin no ten dym mohol byť z bohatej zmesi čiže sa motor prechlastol a to mohol spôsobiť filter alebo čerpadlo no občas sa to stane takže tam zatial nič pokud sa to nebude objavovať no a to môže spôsobovať potom rozvod a od neho sa odvíjá ten lenivý motor,lambda je len kontrolná aj keď upravuje v jednotke zmes tak ta lenivosť nie je jou spôsobená a hlavne ju môžeš premerať,výfuk to je velká záhada ( Já som začal zle lebo som vymenil zadný,potom predný vlnovec a pak katalizátor a konečná chyba bola v strednom ktorý mi dusil motor) a tak je nutné ho proste rozhodiť a pozrieť lebo to pridusenie motora je dosť často robené starým výfukovým systémom.No je toho vela čo môžeš spraviť a tak začni vždy tou ktorá je jednoduchšia a to premeraj lambdu a pozri výfuk tedy hlavne tlmiče či nie sú rozsypané. :idea:
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Nexia 1.5 8v husty dym z vyfuku, trha motor

Příspěvek od Franta P. »

si myslim ten samý problém jako u mého 16v. těsnění pod hlavou , hlava gufera ventylů nebo hrozba palikxe pístní kroužky ko.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nexia 1.5 8v husty dym z vyfuku, trha motor

Příspěvek od ppp »

Lambdu otestujes lahko odpojenim a jazdenim s odpojenou lambdou. Ak sa vsetko unormalni tak bola zla. Ak problemy pokracuju tak sa o lambde nic nevie.
Neviem ake su moznosti na 8ventiloch ale ak sa da skus baterkou posvietit do otvorov po svieckach ako vyzeraju povrchy piestov, ak tecie nemrzka do valcov tak by mal byt povrch piestu vycisteny, inak bude cierny od karbonu a sadzi.
A este ako vyzeraju sviecky po aspon 20km jazde. Alebo ako vyzerali stare. Ak ma niektory valec problem tak by s to mohlo na sviecke prejavit.
Mne ked sa motor kvoli vadnej lambde uchlastaval benzinom tak pri poriadnej akceleracii boli za autom kudoly cierneho dymu. AK je dym biely alebo takmer biely tak je mozno len vyfuk plny vody. A vysypany katalyzator nesposobi trhanie motoru. Navyse ak ide benzin bez spalenia rovno do katalyzatoru tak tam uz skor nebude nez aby bol vysypany :). AJ ked vsetko je mozne, zatial som videl len katalyzatory v ktorych cast (az vacsina) keramickej mriezky chybala ale stale bola pokope.
holda
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 25, 2010 22:19

Re: Nexia 1.5 8v husty dym z vyfuku, trha motor

Příspěvek od holda »

No takze v prvom rade dik za rady, ale vo vyfuku + lambde som sa s velkou pravdepodobnostou mylil, nakolko dnes nexia najazdila asi cca 25km, a za ten cas otec dolieval 2x 4 litre destilky do chladiacej sustavy, z toho usudil podobny problem ako vyssie spomenul franta, tak slo auto do servisu. Predsa len na rozobranie motoru v domacich podmenkach neni chut, ani cas. :) Ked sa auto vrati zo servisu tak doplnim co bola presne pricina problemu.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“