Autobaterie

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Ondra.Bruzek
Příspěvky: 82
Registrován: čtv bře 26, 2009 09:32
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Autobaterie

Příspěvek od Ondra.Bruzek »

Zdravím. Potřeboval bych vědět, kolik Ah by měla mít baterka do dejva. Díky
Daewoo Lanos 1.4 98
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od -peha- »

1
napeti [V] 12
test za studena dle EN (v A) 480
kapacita baterie v Ah 56
razeni polu 1
délka (v mm) 242
Sirka v mm 175
vyska ( v mm ) 190
druh zásuvky 1

2
Spodní provedení B13
napeti [V] 12
test za studena dle EN (v A) 540
kapacita baterie v Ah 60
razeni polu 1
délka (v mm) 242
Sirka v mm 175
vyska ( v mm ) 190
druh zásuvky 1

3
Spodní provedení B13
napeti [V] 12
test za studena dle EN (v A) 610
kapacita baterie v Ah 63
razeni polu 0
délka (v mm) 242
Sirka v mm 175
vyska ( v mm ) 190
druh zásuvky 1

4
napeti [V] 12
test za studena dle EN (v A) 480
kapacita baterie v Ah 55
razeni polu L
délka (v mm) 242
Sirka v mm 175
vyska ( v mm ) 190
Naposledy upravil(a) -peha- dne ned říj 03, 2010 20:55, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Peterek
Příspěvky: 112
Registrován: čtv led 15, 2009 10:30
Bydliště: Ostrava Poruba

Re: Autobaterie

Příspěvek od Peterek »

Peťo, co myslíš tím 1., 2., 3. a 4.
stará Škoda OCTAVIE, 2xMB W123, manželka Š100, Olcit (děs a hrůza), Opel Kadet combi, Toyota Yaris (automat), nyní náhodně Leganza přezdívaná "Legolanza" tmavá modrozelená metalíza
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od -peha- »

No zaprvý,zadruhý atd.................... :lol:

To je zo stránky BOSCH akumulátory :D
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Autobaterie

Příspěvek od Serpico »

...tak já taky něco dodám a pokládám to za důležité, baterie, která je ve skladu půl roku a pak na krámě dalších půlroku stojí za hov.., prostě rok nemakala a to ji škodí ze všeho nejvíc..., proto kupovat tam kde se točí a ještě s voltmetrem nebo zkousečkou v kapse, ...no to radí ten pravý, poslední Vartu jsem kupoval v Bauhasu, protože mi po šesti letech odešla, nenastartoval jsem a obešel sem Halsford ( drahej ), makro a nakonec Bauhas jel jsem nakupovat do Čestlic a startoval jsem na kabely....
V Bauhasu jsem měl kliku byla tam rozbalená zkousečka a tak se snadno rozlišili " čerstvě dodané " a rozdíly v okamžité kapacitě byly u prodávaných baterií veliké...

přeji proto dobrý nákup, mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Ondra.Bruzek
Příspěvky: 82
Registrován: čtv bře 26, 2009 09:32
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od Ondra.Bruzek »

Koupil jsem stejnou ale jinou značku. Tak doufám že jsem koupil dobře..
4
napeti [V] 12
test za studena dle EN (v A) 480
kapacita baterie v Ah 55
razeni polu L
délka (v mm) 242
Sirka v mm 175
vyska ( v mm ) 190[/quote]
Daewoo Lanos 1.4 98
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 151
Registrován: stř bře 03, 2010 12:59
Bydliště: Pardubice

Re: Autobaterie

Příspěvek od Baryk »

Serpico píše:...tak já taky něco dodám a pokládám to za důležité, baterie, která je ve skladu půl roku a pak na krámě dalších půlroku stojí za hov.., prostě rok nemakala a to ji škodí ze všeho nejvíc..., proto kupovat tam kde se točí a ještě s voltmetrem nebo zkousečkou v kapse, ...no to radí ten pravý, poslední Vartu jsem kupoval v Bauhasu, protože mi po šesti letech odešla, nenastartoval jsem a obešel sem Halsford ( drahej ), makro a nakonec Bauhas jel jsem nakupovat do Čestlic a startoval jsem na kabely....
V Bauhasu jsem měl kliku byla tam rozbalená zkousečka a tak se snadno rozlišili " čerstvě dodané " a rozdíly v okamžité kapacitě byly u prodávaných baterií veliké...

přeji proto dobrý nákup, mějte se fajn
Mohl by jsi nám, prosím, popsat, jak Ti měřili v obchodě kapacitu baterky? Aby jsme si my, co budeme v budoucnu muset kupovat baterku dali pozor? Nikdo nechce koupit novou baterku, která nemá deklarovanou kapacitu.
AVEO sedan 1,2 16V / 72856 km
Spotřeba: 4,7 až 5,9 l/km
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od FoXo »

Ja som bral baterku cez kamarata kvoli lepsim cenam a on je pedant :)
Pred nim samozrejma zmerali baterku dakym pristrojom a dal im ju este vycisit a kontakty trosku tiez ocistit presmirglovat :)
Přílohy
P1200762.JPG
P1200762.JPG (100.45 KiB) Zobrazeno 5550 x
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od alvin »

Čo sa týka tých batérii,ja som tiež pozeral ceny,nakoľko mám ešte 6 ročnú od výroby, v mojom je 55 Ah,a bol som prekvapený,slušná sa v sieti Tesco dá zohnať za cenu,za akú sa núkajú na NETe, 69 €.
Čo sa týka toho šmirgľovania kontaktov,tiež som o kedysi robil,ale bol som upozornený,aj som čítal v literatúre,že sa to špecialne na oloch baterky nedoporučuje robiť,nakoľko vznikajú drobné ryhy ,ktoré narušujú styčnú plochu a teda aj skôr oxidujú,tak na čistenie kontaktov a pólov batérie už 10 rokov používam WD40,streknem a poutieram handrou- osvedčilo sa
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od alvin »

Inak najzaujimavejšiu ponuku,že ju nepotrebujem tak akútne,zo dňa na deň,ale zákon schválnosti funguje,ona odíde,keď auto najviac poterbujeme- je azda tu
http://www.autobaterie24.sk/varta-stand ... 2v-55ah-50
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Ondra.Bruzek
Příspěvky: 82
Registrován: čtv bře 26, 2009 09:32
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od Ondra.Bruzek »

Myslíte že 55Ah bude dost, když mám v autě subwofer a ledky, které odebírají baterce další energii. Jestli by to nepotřebovalo silnější?
Daewoo Lanos 1.4 98
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od FoXo »

Tie Led ti tolko neublizia a ten subik tiez nie.
Musel by si mat v kufri fakt nalozenu hudbu aby si musel druhu silnejsiu baterku kupovat pripadne dat dalsiu.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Autobaterie

Příspěvek od ppp »

Serpico píše:...tak já taky něco dodám a pokládám to za důležité, baterie, která je ve skladu půl roku a pak na krámě dalších půlroku stojí za hov.., prostě rok nemakala a to ji škodí ze všeho nejvíc..., proto kupovat tam kde se točí a ještě s voltmetrem nebo zkousečkou v kapse, ...no to radí ten pravý, poslední Vartu jsem kupoval v Bauhasu, protože mi po šesti letech odešla, nenastartoval jsem a obešel sem Halsford ( drahej ), makro a nakonec Bauhas jel jsem nakupovat do Čestlic a startoval jsem na kabely....
V Bauhasu jsem měl kliku byla tam rozbalená zkousečka a tak se snadno rozlišili " čerstvě dodané " a rozdíly v okamžité kapacitě byly u prodávaných baterií veliké...

přeji proto dobrý nákup, mějte se fajn
Ja podobne, ked mi baterka umrela kvoli zabudnutym svetlam, tak jediny obchod o ktorom som vedel ze je este po 18:00 otvoreny bol forstinger, takze som si nemohol vyberat lebo medzi banner a banner si clovek vela nenavybera :), tak som bral aspon vapnikovu.
Inak prave pri vapnikovych uz neplati, ze akumulator pol roku v obchode uz nie je to prave, vapnikovym (a striebornym) to uz tak velmi nevadi. Polrocna vapnikova je vybita asi ako klasika po mesiaci.

A celkom lacne baterky su ukrajinske, ich vapnikovy oberon gold ma slusne parametre a kvalitu tiez slusnu acenu nizku. Asi tak na urovni banner, bosch a pod. rovnakeho typu. Mozno dokonca kvalitnejsie, pretoze vyrabaju mriezky platni nejakou licencovanou technologiou. Daju sa kupit cez net s tym ze ich dovezu az domov.
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od alvin »

Celkove,tieto bezúdržbovky sa opveľa menej samovybíjajú,ako niekdajšie klasiky,tá bola po mesiaci nečinnosti mrtvá,mám skusenosti s BANNERkou z hypermarketu,uprosted marazov som nasadil a chytila na brnk,tá bola dobrá,v živote už nekúpim baterku zn. FIAMM,tá mi praska vytiekla a odišla 18 dní po skončení záruky -P -P -P -P Teraz tam mám tú s magickým okom,tuším,že to bude VARTA,lebo je na nej len nápis OPEL,ale ešte svieti an zeleno aj po 6.rokoch.
A odpoveď na otázku,čo do kapacity, tiež si myslím,že 55-ka bude stačiť
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Autobaterie

Příspěvek od rudla »

Autobaterii FIAMM jsem měl v Tacumě. Vydržela 5,5 roku.
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Odpovědět

Zpět na „LANOS“