ABS

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
JCDx
Příspěvky: 1
Registrován: sob zář 18, 2010 20:06
Bydliště: Havířov

ABS

Příspěvek od JCDx »

Zdravim vsechny Matizaky!
Muj problem spociva v ABS. Po nastartovani mi kontrolky (vcetne ABS) radne zhasnou, ale jak se rozjedu, tak se kontrolka ABS rozsviti a zustane tak az do konce jizdy. Nepomuze ani vypnuti motoru a opetovne nastartovani, kontrolka sviti uz od zacatku. Pokud ale auto necham odstavene na delsi dobu (treba jen nekolik hodin), tak mi kontrolka po nastartovani opet zhasne a vse se opakuje.
Jeste nedavno mi behem jizdy kontrolka alespon nekdy zhasinala.
Nevite v cem by mohl byt problem? Prosim poradte.
Reklama
 

Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: ABS

Příspěvek od blackjohn »

Většinou odchází čidla ABS, na každé kolo jedno, dají se snadno změřit, protože je to vlastně cívka, mají mít odpor asi 1000-1500 ohmů, většinou se přeruší.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Uživatelský avatar
Bobešek
Příspěvky: 71
Registrován: ned srp 05, 2007 12:31
Bydliště: Humpolecko
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS

Příspěvek od Bobešek »

Tak tento problém mám vyřešený protože ABS nemám.... :o)
Matiz 0.8, rok 2000, verze CD
Obrázek
Uživatelský avatar
MATIZ 1999
Příspěvky: 110
Registrován: ned říj 28, 2012 19:52
Bydliště: OL kraj

Re: ABS

Příspěvek od MATIZ 1999 »

Tak už mě to taky postihlo. rozsvítila se mi kontrolka ABS . Auto jezdilo v pohodě, teď když není na silnici sníh se nezměnilo ani chování brzd. někdy, když jsem prudce sešlápnul pedál brzdy, kontrolka zhasla.
O víkendu jsem zalehnul pod auto a měřením odporu cívek v čidlech jsem zjistil přerušené LP čidlo. Klasicky se odpor pohybuje okolo1-1,5 kOhm. Toto mělo nekonečno.
Odpojil jsem čidlo z konektoru, ucvaknul kabel cca 10 cm od čidla. zde jsem naměřil 1,5 kOHM . Naletoval nový kabel, čidlo zapojil do konektoru.
Po nastartování kontrolka ABS nezhasla, po ujetí cca 10m zhasla a už se nerozsvítila. Zřejmě si řídící jednotka pamatovala nějakou poruchu, protože s takto vadným čidlem jsem jezdil cca týden. Asi potřebovala načíst impulzy z čidla, které jsem opravil.
Babeta 1986 Zelený šíp
Fáčko Silver line
Matiz 99 ABS,2xbag,servo
Toyota Carina E 1,6 etalon 100% spolehlivosti aut
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“