Palivové čerpadlo-jeho oprava,poprípade údržba.

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

rado7650
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 10, 2009 21:39

Palivové čerpadlo-jeho oprava,poprípade údržba.

Příspěvek od rado7650 »

Dá sa nejako vyčistiť,palivové čerpadlo??Ak mám v nádrži málo benzínu, tak mi chrapčí a občas mi nenaštartuje, auto na prvý krát, potom ide už normalne.Bojím sa ,že ma to niekde nechá......
Reklama
 

Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Palivové čerpadlo-jeho oprava,poprípade údržba.

Příspěvek od mino22 »

Mam zaujimavu skusenost . Dal som lanosa do servisu , lebo som bol uz bez chuti skusat nove veci , nech mi vymenia benzinove cerpadlo , zevraj sa to da za nejakych 30 eur. Auto mi vratili s tym ze sa to teda neda v tomto type a treba menit cele cerpadlo cca 350 eur. Tak mi ho precistili zevraj, a vymenili benzinovy filter . Povedali mi nech si zozeniem komplet cerpadlo niekde na vrakaci . Tak som sa popytal a nahodou jedno mali . Doma som nahodil nove cerpadlo a to stare som rozobral a kukal som ze ten motorcek sa predsa len da vybrat . Tak teraz pochybujem , ci mi vlastne to cerpadlo vobec vyberali , zda sa mi ze ani nie . Tak teraz mam doma este jedno cerpadlo , asi bude na predaj . Nakolko to bolo jazdene cerpadlo ,sa mi zda, ze pracuje rovnako ako to stare , objavuju sa vady , ktore boli aj predtym, diagnostika ukazala slaby tlak paliva, tak fakt neviem , ci mam kupovat novy motorcek, alebo je vada inde . Precistit sa to cerpadlo da vlastne len tie sita, ale to by muselo byt riadne zanesene , inak to asi cistit netreba . Mozem aj sfotit ten motorcek a hodit sem foto , mam ho teraz v pivnici .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Palivové čerpadlo-jeho oprava,poprípade údržba.

Příspěvek od ppp »

Zda sa podla zdrojov na nete, ze samotna vlozka je vyberatelna. Sice vlozka, cize samotne cerpadlo s motorcekom (bez obalu s plavakom) sice vyzera nerozoberatelna, pretoze je zalisovana, ale ani to nie je na 100% pravda :). Ja som esperacke, ktore vyzera dost podobne rozobral aj zlozil, akurat uz nevyzera uplne rovnako :). Ale funguje, akurat mu pada benzin mozno je to chybou pri skladani ale nemal som k dispozicii vhodne tesnenia ani cas, keby som sa s tym mohol pohrat, tak by to dopadlo lepsie.
Je mozne, ze je zalepene bordelom z benzinu, hlavne stareho. Bohuzial ten sajrajt nie je rozpustny snad v nicom, nitroriedidlo si to ani nevsimlo.

toto ak som spravne pochopil je len vlozka:
http://img19.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1206512191
a toto je komplet cele cerpadlo:
http://img20.allegroimg.pl/photos/400x3 ... 16547647_1
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Palivové čerpadlo-jeho oprava,poprípade údržba.

Příspěvek od mino22 »

Ano presne tak vyzera aj moje rozobrate . Je to presne tak , takze sa da menit zvlast aj cerpadlo s motorcekom .
Otazka na skusenejsich : co vlastne udrzuje tlak v palivovom potrubi ? Samotne cerpadlo ? \myslim pri vypnutom motore\ Alebo je v potrubi nejaka klapka ktora uzatvara spetne stekanie paliva ? Zo skusenosti viem ze ten tlak je udrziavany od cerpadla az po \asi\ regulator tlaku, nakolko po rozpojeni hadicky od benzinoveho filtra ma riadne postriekalo benzinom . Logicky teda mam problem s cerpadlom , vstrekovacmi , alebo regulatorom tlaku .Ine ma nenapada . Na vstrekovace som kupil nejaky pripravok na precistenie , aby netrebalo vstrekovace vyberat, mozno ale predsa bude neskor treba vyberat , regulator neviem ako odskusat. Fakticky by mal byt ten regulator uzavrety pri vypnutom motore a otvara sa az podtlakom. Moze sa vyjadrit niekto kto mal problem s regulatorom tlaku paliva a musel ho menit . ?
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Palivové čerpadlo-jeho oprava,poprípade údržba.

Příspěvek od mino22 »

Tak dalsi test .Pri nastartovanom motore som stiahol odpadovu benzinovu hadicu a benzin pekne vytekal kedze regulator vdaka podtlaku otvoril-prepustal benzin, po vypnuti motora prestal vytekat benzin- takze ten moj regulator je asi dobry a funkcny.Ak teda neotvara az prilis moc a neprepusta viac paliva ako by mal . :cry:
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Palivové čerpadlo-jeho oprava,poprípade údržba.

Příspěvek od mino22 »

dnes rano som mal cudne startovanie,akosi tazko mi to chytalo a ked to chytilo tak po pol minute to skapalo. Druhe startovanie ,chytilo a po pomalom pustani spojky to zas skapalo. Treti start ,uz tomu trebalo pomahat pridanim plynu. Dnes som objednal novy podtlakovy regulator paliva. To som teda zvedavy.
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Palivové čerpadlo-jeho oprava,poprípade údržba.

Příspěvek od Serpico »

...neustále se to tady probírá, někdo neopravuje benzínová čerpadla prostě je mění za nový ( i já nestojí, to za tu práci...) a někdo se je snaží opravit i když jsou v podstatě neopravitelné zapertlované, tlaky jsou 2,9 - 3,2 BAR nebo atm podle toho co si vyberete, prostě pokud tlačí míň jsou problémy, navíc z vrakoviště bych tento díl nekupoval, proti vrakovištím nic nemám daí se tam sehnat dobré a levné díly ale jde o to jaké...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
rado7650
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 10, 2009 21:39

Re: Palivové čerpadlo-jeho oprava,poprípade údržba.

Příspěvek od rado7650 »

ppp píše:Zda sa podla zdrojov na nete, ze samotna vlozka je vyberatelna. Sice vlozka, cize samotne cerpadlo s motorcekom (bez obalu s plavakom) sice vyzera nerozoberatelna, pretoze je zalisovana, ale ani to nie je na 100% pravda :). Ja som esperacke, ktore vyzera dost podobne rozobral aj zlozil, akurat uz nevyzera uplne rovnako :). Ale funguje, akurat mu pada benzin mozno je to chybou pri skladani ale nemal som k dispozicii vhodne tesnenia ani cas, keby som sa s tym mohol pohrat, tak by to dopadlo lepsie.
Je mozne, ze je zalepene bordelom z benzinu, hlavne stareho. Bohuzial ten sajrajt nie je rozpustny snad v nicom, nitroriedidlo si to ani nevsimlo.

toto ak som spravne pochopil je len vlozka:
http://img19.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1206512191
a toto je komplet cele cerpadlo:
http://img20.allegroimg.pl/photos/400x3 ... 16547647_1
Presne take nové som kupil len nemal tu vložku filtračnu na starom bola.Neviem či to má tak býť...?Alebo tam chýbala?
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Palivové čerpadlo-jeho oprava,poprípade údržba.

Příspěvek od mino22 »

Aby som to uzavrel , podtl. regulator za 20 eur je uz vymeneny a konecne ten lenivec ozil . To som teda rad lebo uz by siel na predaj . Uz neskapina , lepsie taha a netrha . Konecne sa s nim da poriadne jazdit . :)
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Palivové čerpadlo-jeho oprava,poprípade údržba.

Příspěvek od mino22 »

Dnes som vzal stary motorcek benzinoveho cerpadla a zasiel objednat nove cerpadlo na predajnu. Podla cisla na motorceku naslo nejake typy, ale nezda sa mi ze nam ukazalo na tom novom tlak 1,2 bar. Nakolko na lanose by malo tlacit 2,9 az 3,2 baru ,tak ako pisal serpico . Nechapem . To som mal v aute zly typ cerpadla , alebo ako ? Ja som to cerpadlo nikdy nemenil ani nevyberal, ale slapalo v pohode . To cerpadlo sa objednalo , ale pozeram po nete a neako mi to nesedi .Na predajni vraveli ze pasuje napr do fiata punto , ale pri hladani som nasiel ze fiaty podla typu tlacia aj 1 bar , 2 bary. Konkretne na lanosa som nasiel 3 barove , dokonca aj 4 barove . Potrebujem poradit , lebo v piatok idem po to nove a neviem ci ho brat alebo nie.Cena toho noveho je 90 eur . :?
Tieto cisla su na tom starom Walbro ERJ286 32896-1M PAT 4500270 5421306 MADE IN USA

Dokonca mudra kniha pise ze cerpadlo tlaci 4,9 az 8,7 bar , ale regulator udrzuje tlak na tych cca 3 bary. To by bolo , keby ze tam dam nove cerpadlo a Lanos pojde ako dabel ;)
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Palivové čerpadlo-jeho oprava,poprípade údržba.

Příspěvek od Serpico »

...to mino tlak benzínového čerpadla by měl být větší než regulace tlaku zpětnýho ventilu a ta je daná typem motoru, vozu, neznám fífany ale třeba pracují s menším tlakem, proto zásadně v tomto případě pouze originál náhradní díly - www.czdrafel.cz

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Palivové čerpadlo-jeho oprava,poprípade údržba.

Příspěvek od mino22 »

Bol som sa pozriet dnes na to nove cerpadlo , ale pri porovnani so starym bol spodok iny a nedalo sa nasadit to sitko , predajca usudil ze to asi nebude ono a posle ho spet. Zajtra zbehnem do madarska , tam isto budu nieco mat , samozrejme budem zhanat radsej neake korejske.
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Palivové čerpadlo-jeho oprava,poprípade údržba.

Příspěvek od mino22 »

Nedostal som sa este do toho madarska, ale kedze siel brat dal som mu cerpadlo , nech sa opyta. Predajca hned usudil ze to cerpadlo nieje z Lanosa , ale je z Fiata , dokonca ze mal na sklade original na Lanos, ale to uz brat neriesil , ze si ho mam ist pozriet osobne . Ale ked casu je tak malo , neviem kedy sa tam dostanem .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Palivové čerpadlo-jeho oprava,poprípade údržba.

Příspěvek od mino22 »

rado7650 píše:
ppp píše:Zda sa podla zdrojov na nete, ze samotna vlozka je vyberatelna. Sice vlozka, cize samotne cerpadlo s motorcekom (bez obalu s plavakom) sice vyzera nerozoberatelna, pretoze je zalisovana, ale ani to nie je na 100% pravda :). Ja som esperacke, ktore vyzera dost podobne rozobral aj zlozil, akurat uz nevyzera uplne rovnako :). Ale funguje, akurat mu pada benzin mozno je to chybou pri skladani ale nemal som k dispozicii vhodne tesnenia ani cas, keby som sa s tym mohol pohrat, tak by to dopadlo lepsie.
Je mozne, ze je zalepene bordelom z benzinu, hlavne stareho. Bohuzial ten sajrajt nie je rozpustny snad v nicom, nitroriedidlo si to ani nevsimlo.

toto ak som spravne pochopil je len vlozka:
http://img19.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1206512191
a toto je komplet cele cerpadlo:
http://img20.allegroimg.pl/photos/400x3 ... 16547647_1
Presne take nové som kupil len nemal tu vložku filtračnu na starom bola.Neviem či to má tak býť...?Alebo tam chýbala?
Rado nevies nahodou cislo toho cerpadla , ktore si kupil ? Nie je nanom nieco take - JBW238S1
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Palivové čerpadlo-jeho oprava,poprípade údržba.

Příspěvek od mino22 »

Zasiel som do toho madarska , popytat sa na to cerpadlo .predajca mi ponukol typ ktory je zevraj na Daewoo a Opel , ale tlaci 1,2 bary a presne ako sa hore pisalo nema to spodne sitko ,teda ma ale uz take zapracovane v spodnom sirsom otvore a nema ten zeleny cudlik. Tak som mu ukazal kody cerpadiel, ktore som nasiel na nete konkretne na Daewoo Lanos , zasiel sa pozriet do skladu a nasiel tam presne taky kod. Ono to vyzera presne ako to moje stare cerpadlo z fiata , ale toto nove tlaci aj podla netu 3 bary. Tak som ho kupil . Ratam ze to nebude original /na original nemam 200-300 eur / , ale u nas zan chceli 90-az 120 eur. Ja ho mam nove a nepouzite za 50 eur . :D Namontoval som ho a cerpadlo uplne stichlo , ledva ho je pocut a ranne starty su omnoho lepsie a takisto aj ranne pohynanie .
17112010098-001.jpg
17112010098-001.jpg (62.68 KiB) Zobrazeno 11679 x
Prve je nove cerpadlo, to druhe je stare a to tretie som pouzival doteraz a je z vrakoviska, je vidiet ze stalo nasucho a zacalo hrdzaviet , ale este fungovalo , len bolo dost hlucne . Ale pozor !!! Ten zeleny cudlik je na novom cerpadle na opacnej strane , takze asi treba sledovat aj toto , napriek tomu sa dalo pouzit aj toto a slape bez problemov . Asi to zavisi od typu tej vonkajsej plastovej nadrzky , nakolko som cital ze boli starsie a novsie typy benzinovych cerpadiel. Pri montazi trebalo do tej plastovej nadrzki naliat benzin , inak si nevedelo natiahnut benzin cerpadlo, nakolko ho bolo v nadrzi malo .
17112010099-001.jpg
17112010099-001.jpg (63.96 KiB) Zobrazeno 11679 x
17112010100-001.jpg
17112010100-001.jpg (77.92 KiB) Zobrazeno 11679 x
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“