Chyba - CODE 95

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Chyba - CODE 95

Příspěvek od Kjub »

Tuto temu zakladam, pretoze je to bohuzial celkom bezna zavada. Aj mne to tam furt vyskakuje, sice na to serem, nic hrozne to neni, ale aj tak to treba riesit. Co ked ten airbag nahodou nevystreli, ked by mal? Zaloba, ne?

Pridavam svoje poznatky o tejto zavade- zasvieti, pipne a zhasne. Dnes mi to tam svietilo stale, ked som jazdil.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Reklama
 

Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Chyba - CODE 95

Příspěvek od chrudoš »

a uz jsi s tim byl v servisu? Me to udelalo asi po mesici od prevzeti, zavezl jsem auto do servisu, pohybali kabelama, prehrali soft a je to v pohode, uz se mi to neobjevilo. No a pokud ti to nahodou svitit nebude a nevyletiti airbag,asi to je na zalobu, ale buhvi jestli k tomu soudu jeste dojedes...podle me to musi vyresit, nemuze to byt takovy problem a nepodcenoval bych to
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
airacutie
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 13, 2010 08:02

Re: Chyba - CODE 95

Příspěvek od airacutie »

Ja idem v pondelok tretikrat, vzdy to odstrania ale po urcitej dobe sa to zase objavi.
biely krizik 1,8 LT
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: Chyba - CODE 95

Příspěvek od Daff.Cz »

Tak toho bych ja osobne vyuzil, auto bych jim tam uz nechal a chtel vratit penize. 3x stejna zavada, kterou nedokazou opravit, v tom pripade mam ze zakona pravo vratit vyrobek a pozadovat zpet penize.
Akorat teda me se ta zavada nestala ani jednou, skoda.
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Chyba - CODE 95

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

To je tá funkcia prečo Cruze vyhral EURO NCAP pretože vodič nevie čo si má myslieť a zo strachu že mu to nefunguje ide pomaľšie a bezpečnejšie :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Re: Chyba - CODE 95

Příspěvek od Rastos »

Na Lacetti a Kalosoch to robieval bocny airbag. Vymazanie zavady bolo vzdy len docasne. Riesenim nakoniec bolo (a urobili mi to v autorizovanom servise) odcvaknut ten spojovaci konektor pod sedadlom a napajkovat ten kontakt napevno. Potom zavadu vymazat a viac sa uz neobjavila.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Chyba - CODE 95

Příspěvek od Kjub »

Sak prave preto, ze sa vam to stale vyhadzuje znova aj po zoservisovani sa mi tam nechce ist. Asi pockam na 1.garancku nech to mam jednou ranou. To s napajkovanim kontaktu si musim zapamatat.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Chyba - CODE 95

Příspěvek od Kjub »

Airacutie a Rastos: Ste z Bratislavy? Ak ano, tak kam chodite do servisu?

Alebo aj niekto iny, kam chodite v BA do servisu a ake su skusenosti?
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Re: Chyba - CODE 95

Příspěvek od Rastos »

Nechodim nikam, momentalne nemam Chevrolet. Ale robili mi to v Nitre, na dvoch Lacetti a jednom Kalose. Par rokov dozadu. Uspesnost 100-percentna.
Akurat ze to asi nie je oficialny postup opravy u auta v zaruke. Ale ja som auta uz v zaruke nemal a na nejake pomykanie kablov som neveril.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
airacutie
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 13, 2010 08:02

Re: Chyba - CODE 95

Příspěvek od airacutie »

Ja som z TN, robim v BA. Prvykrat mi to opravili v BA, druhykrat v TN, tretikrat idem o5 v TN. Uz som aj veru rozmyslal ci sa daju vratit peniaze, s autom som inak celkom spokojny, pomer cena/vykon je parada, ale ak sa to bude takto kazit aj po zaruke (navsteva servisu kazdy mesiac) tak dakujem, neprosim.
biely krizik 1,8 LT
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: Chyba - CODE 95

Příspěvek od hladolef »

Hosi nepomuze nic!!!Po trech opravach,(Audi)behem roku,to nakonec spojili na tvrdo,vydrzelo to 6.mes.Nakonec, jsem musel koupit novy.(asi 400€).
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba - CODE 95

Příspěvek od palikx »

presne tak delaj to uplne vsecky auta je uplne jedno co je to za airbag i kdyz nejcasteji sedacky my jsme vzdy v konektoru prihnuli plech aby mel vetsi pritlak a pak to treba pul roku dalo pokoj.pokud se to objevuje casto jedina zachrana spojit jinym konektorem tedy ten puvodni ustrihnout a na kabely napajet konektory jine ktere jsou bezpecne treba ploche samce a samice.pak uz je klid
jo a tahle zavada NENI DUVOD K VRACENI VOZU neni to zavada ktera brani beznemu uzivani.to by byla jedine takova ktera by auto zastavila.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba - CODE 95

Příspěvek od Krtek »

Asi máš pravdu ale čistě hypoteticky - auto u kterýho hrozí vystřelení nebo naopak nefunkčnost airbagu může projít STK nebo nějakym schvalovánim do provozu ? V tu chvíli myslim to auto provozovaný bejt nemá. Ostatně proto jsou ty kontrolky na airbagy, ne ?
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Chyba - CODE 95

Příspěvek od chrudoš »

Doted jsem byl v pohode, zavada se objevila jen po 1. mesici, ted byl pul roka klid. Ale od vcerejska mam chut auto rozmlatit! Code 95 se objevi, po 10 vterinach zhasne...po pul minute blikne a zarve znova, za 5 sekund pryc...za minutu zase! Do psi riti to je taaaak otravne...nemate nekdo figl jak vypnout ten zvuk? Musim kouknout do manualu, odpoledne jedu do prahy a zpatky, jestli to zarve vice jak stokrat, necham to stat u krajnice :) Ale je zajimave, ze to dela u vsech, ze to jeste nikdo plosne nevyresil.

Hele klidne at to sviti porad, ale ne at se to zjevuje 3krat za minutu...
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: Chyba - CODE 95

Příspěvek od Daff.Cz »

Ja teda nevim, me to neudelalo jeste ani jednou, ale tak zase vam to netopi, me funguje airbag:D (obrazne receno). :D

Chrudos: to chce klid, vzdyt je to prece novy auto, a to se teprve vychytavaji vsechny mouchy. Nezatracuj to auto, kvuli takove prkotine. :lol: (prosimte hlavne to neber osobne :roll: )
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“